pnące róże historyczne - Ghislaine de Feligonde

GHISLAINE de FELIGONDE

3 Opinie
14,95 zł
Brutto
ZDROWA, PACHNĄCA O ZMIENNEJ KOLORYSTYCE KWIATÓW
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

 Ghislaine de Feligonde - róże pnące

cien pod róże

Róża Ghislaine de Feligonde to jeden z lepszych ramblersów pochodzących od R. Multiflora. Dzięki swym zaletom od lat ma wielu oddanych wielbicieli. Nazywają ją pieszczotliwie Gizelka. Pączki są morelowo - brzoskwiniowe, kuliste przechodząc w żółtawo-różowe kwiaty. Na słońcu wypalają się do białych. Są stosunkowo niewielkie 4-5 cm ale obficie porastają na 2 i więcej letnich pędach zebrane w duże wielokwiatowe kwiatostany. Ponieważ kolor kwiatów w miarę rozwoju ulega zmianie a na krzewie są kwiaty w różnym stadium rozwoju, tworzy się piękna wielobarwna kolorystyczna mozaika. Wygląda bardzo uroczo i w dodatku pachnie. Płatki kwiatów wyglądają na delikatne i można pomyśleć, że pierwszy deszcz zmyje je bez śladu. Lecz nic podobnego. Wykazują niezwykłą trwałość i utrzymują się nawet po intensywnym deszczu. Oraz jeszcze jeden plus - nie zaczynają zagniwać. Liście bardzo zdrowe i dość oryginalne. Są wyciągnięte i wąskie składające się z 9 listków. Krzewy prawie nie kłujące, posiadają bardzo mało kolców. Absolutna odporność na choroby. Wzrost silny, toleruje uboższe stanowiska. Nadaje się do półcienia. To bezproblemowy "pewniak" w każdym ogrodzie choć na zimę wskazane zabezpieczenie od mrozów.

Przeczytaj więcej na naszym blogu o róży Ghislaine de Feligonde

Zastosowanie: Można ją prowadzić jako 3 metrową różę pnącą albo dwumetrową parkową nie wymagającą podpór. Z oparciem rośnie wyżej jako typowa pnąca przy ścianach, ogrodzeniach, kratkach itp.

Nagrody: Certyfikat Jakości - Bagatelle Rose Trials, 1916

Rośliny rodzicielskie: Goldfinch × siewka R. multiflora

Pochodzenie: Turbat, Francja 1916. Nazwana imieniem bohaterskiej kobiety, która podczas I wojny światowej uratowała na polu bitwy swego rannego męża - hrabiego Feligonde.

zalety róży historycznej Ghislaine de Feligonde

róże historyczne odmiana Ghislaine de Feligonde

Roze historyczne, pnące ghislane de feligonde

Roze historyczne ghislane de feligonde

pnące Roze historyczne ghislane de feligonde

Opinie

3 Opinie

Piękna, jednoroczna a już kilkakrotnie kwitła, w chwili obecnej ma jeszcze pączki.
o

O tak "Gizelka "jest cudowna odporna na deszcz i slonce , intensywnie rosnaca( pedy o dlugosci kilku metrow) kwitnie prawie cale lato. Na krzewie znajduja sie kwiaty w roznej fazie kwitniena co daje wrazenie kolorowego wulkanu kwiatow. Roslina potrzebuje troszke przestrzeni do zycia aby cieszyc nasz wzrok i dobrze sie rozwijac.
o

Bardzo ładna różyczka.Małe kwiatki ale kolorowe i i bardzo dużo. Efekt piękny. Kwitnie całe lato . Kolorowo i efektownie.
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych