łososiowe róże pnące Compassion
łososiowe Compassion róże pnące
łososiowe roze pnace Compassion
 róże pnące łososiowe Compassion
Compassion łososiowe róże pnące
łososiowe róże pnące Compassion
łososiowe Compassion róże pnące
łososiowe roze pnace Compassion
 róże pnące łososiowe Compassion
Compassion łososiowe róże pnące

COMPASSION

8 Opinie
14,95 zł
Brutto

ŁOSOSIOWE RÓŻĘ PNĄCE O SŁODKIM ZAPACHU, ODPORNE

Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

Compassion - łososiowe róże pnące

cien róze

Compassion – to bardzo popularna róża pnąca. Połączenie różowego, łososiowego i brzoskwiniowego koloru daje piękne zabarwienie, które zamienia się w zależności od  intensywności słonecznego promieniowania jakie otrzymuje róża w ciągu dnia. Im dłuższe i cieplejszy dni - tym wyraźniejsze łososiowe tony. Grube, kuliste pączki, otwierając się przekształcają się w kwiaty z naostrzonym centrum. Kwiaty kontynuując rozkwitanie przekształcają się w duże kwiaty o budowie typowej dla mieszańców herbatnich co u róż pnących jest dość rzadkie. W ich płatkach miesza się cała gama odcieni. W każdym kwiecie o średnicy około 12 cm znajduje się blisko 45 płatków. Kwiaty pojawiają się pojedynczo albo w niedużych bukietach po 3 do 7 sztuk. Zapach silny, słodki. Odmiana ta ma charakterystyczne dwie silnie wyrażone fale kwitnięcia. Róża wystarczająco silna, wzrost jej należy lekko kierować przycinaniem. Pędy kłujące, gałęziste. Ulistnienie błyszczące, ciemno - zielone i obfite. Służy jako dobre tło dla kwiatów. Poza tym mało wymagająca, dobrze zimuje, nie choruje. Jednym słowem - cieszy!

Zastosowanie: Pędy są dość twarde prze co trudno je owinąć naokoło obelisku, ale za to odmiana wyśmienicie wygląda przy sadzeniu pod ścianą lub wzdłuż ogrodzenia. Przy silnym obcinaniu róża może być wykorzystana jako parkowy soliter. Kwiaty nadają się do ścinania.

Synonimy: Belle de Londres

Nagrody: 

— 2000 —Climber - Millen Rose Society Show
— 1999 — The Harkness Cup - Canadian Rose Society National Rose Show
— 1979 — Gold Medal - Orléans Rose Trials
— 1976 — Certyfikat ADR Anerkannte Deutsche Rose Trials
— 1975 — Gold Medal - Geneva Rose Trials
— 1973 — Gold Medal - Baden-Baden Rose Trials
— 1973 — Edland Fragrance Medal - Royal National Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: White Cockade x Prima Ballerina

Pochodzenie: Harkness, Anglia 1972. Nazwa nadana przez brytyjską organizację opieki społecznej REHAB, która korzystała z dochodów uzyskanych z jej początkowej sprzedaży.

 zalety róży łososiowej pnącej Compassion

róże Compassion pnące

róże pnące Compassion

róże pnące Compassion łososiowe

Compassion łososiowe róże pnące

róże pnące Compassion łososiowe

Compassion łososiowe róże pnąceCompassion róże pnące

Opinie

8 Opinie

Witam, Sadzonki dotarły w bardzo dobrym stanie, dobrze zapakowane nie uszkodzone. Na temat uprawy nic nie powiem bo za wcześnie ale mam nadzieję że będą piękne.
o

Już po raz trzeci kupiłam w tej szkółce róże . Dostawa jak zwykle szybka, sadzonki zdrowe, dobrze zapakowane, już posadzone w ogrodzie,teraz tylko czekam na pierwsze kwiaty. W ubiegłym roku kupiłam 2 róże Compassion, róże dobrze przezimowały i wybijają już nowe pędy.
o

Po raz drugi w tym sezonie zakupiłam sadzonki róż z tej szkółki. Bardzo szybko zrealizowano moje zamówienie, po dwóch dniach kwiatki były już u mnie. Bardzo starannie zapakowane, w idealnym stanie dotarły na miejsce. Sadzonki ładne, wyglądające zdrowo. Już rosną w moim ogrodzie. Polecam tego producenta roślin.
o

Zamówiłam w tej szkółce 10 róż. Bardzo szybko je otrzymałam- sadzonki piękne, wyglądają zdrowo i świeżo. Rośliny zostały bardzo starannie spakowane, zabezpieczone przed ewentualnymi szkodami. Dołączona do przesyłki ulotka zawiera praktyczne uwagi na temat właściwego postępowania z różami, ich sadzenia- co jest przydatną podręczną ściągą dla początkującego hodowcy tych pięknych roślin. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, dziękuję.
o

Kupiłam późną jesienią, Sadzona szybko się zakorzeniła, Bardzo ładne kwiaty o cukierkowym , różowym kolorze i delikatnym zapachu. Urosła do września około 0,5 m i kwitła 3 razy. Kupiłam ją do obsadzenia pergoli i liczę na to że podrośnie. Polecam różę i sklep - szybko,tanio i wszystko co kupiłam mi rośnie .
o

To kolejna z 16 zamówionych jesienią 2017 r. róż. Już 10 mi zakwitło w tym Compasion. Jest mała, sprawia obecnie wrażenie delikatnej i uroczej ale jak urośnie ....!!!
o

Długo wybierałam, zdecydowałam się na 2 róże pnące Compassion. Posadziłam je w zeszłym roku i teraz cieszę się pierwszymi kwiatami. Krzew jest jeszcze młody, ale bardzo zdrowy, ma ładne lśniące liście. Pojawiają się pierwsze kwiaty, mają piękne pączki i pięknie pachną. Spełniła moje oczekiwania co do urody kwiatów. Widać to na fotografiach.
o

Jestem zadowolona z jakości przysłanych róż.
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych