COMPASSION

PNĄCE
12.5
PLN
COMPASSION
COMPASSION 2 3.52727
COMPASSION
  • promocja
instore_only
Dostępność:
doniczka 2L
Wysyłka w:
ok. połowy Marca
Cena: 12,50 zł 14,50 zł
Cena netto: 12,50 zł
szt.

Compassion - łososiowe róże pnące

cien róze

Compassion – to bardzo popularna róża pnąca. Połączenie różowego, łososiowego i brzoskwiniowego koloru daje piękne zabarwienie, które zamienia się w zależności od  intensywności słonecznego promieniowania jakie otrzymuje róża w ciągu dnia. Im dłuższe i cieplejszy dni - tym wyraźniejsze łososiowe tony. Grube, kuliste pączki, otwierając się przekształcają się w kwiaty z naostrzonym centrum. Kwiaty kontynuując rozkwitanie przekształcają się w duże kwiaty o budowie typowej dla mieszańców herbatnich co u róż pnących jest dość rzadkie. W ich płatkach miesza się cała gama odcieni. W każdym kwiecie o średnicy około 12 cm znajduje się blisko 45 płatków. Kwiaty pojawiają się pojedynczo albo w niedużych bukietach po 3 do 7 sztuk. Zapach silny, słodki. Odmiana ta ma charakterystyczne dwie silnie wyrażone fale kwitnięcia. Róża wystarczająco silna, wzrost jej należy lekko kierować przycinaniem. Pędy kłujące, gałęziste. Ulistnienie błyszczące, ciemno - zielone i obfite. Służy jako dobre tło dla kwiatów. Poza tym mało wymagająca, dobrze zimuje, nie choruje. Jednym słowem - cieszy!

Zastosowanie: Pędy są dość twarde prze co trudno je owinąć naokoło obelisku, ale za to odmiana wyśmienicie wygląda przy sadzeniu pod ścianą lub wzdłuż ogrodzenia. Przy silnym obcinaniu róża może być wykorzystana jako parkowy soliter. Kwiaty nadają się do ścinania.

Synonimy: Belle de Londres

Nagrody: 

— 2000 —Climber - Millen Rose Society Show
— 1999 — The Harkness Cup - Canadian Rose Society National Rose Show
— 1979 — Gold Medal - Orléans Rose Trials
— 1976 — Certyfikat ADR Anerkannte Deutsche Rose Trials
— 1975 — Gold Medal - Geneva Rose Trials
— 1973 — Gold Medal - Baden-Baden Rose Trials
— 1973 — Edland Fragrance Medal - Royal National Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: White Cockade x Prima Ballerina

Pochodzenie: Harkness, Anglia 1972. Nazwa nadana przez brytyjską organizację opieki społecznej REHAB, która korzystała z dochodów uzyskanych z jej początkowej sprzedaży.

 róże łososiowe pnące Compassion

róże Compassion pnące

róże pnące Compassion

róże pnące Compassion łososiowe

Compassion łososiowe róże pnące

róże pnące Compassion łososiowe

Compassion łososiowe róże pnące

 

Opinie o produkcie (2)

Elżbieta
30 października 2015

Jestem zadowolona z jakości przysłanych róż.


Jolanta
25 lipca 2017

Długo wybierałam, zdecydowałam się na 2 róże pnące Compassion. Posadziłam je w zeszłym roku i teraz cieszę się pierwszymi kwiatami. Krzew jest jeszcze młody, ale bardzo zdrowy, ma ładne lśniące liście. Pojawiają się pierwsze kwiaty, mają piękne pączki i pięknie pachną. Spełniła moje oczekiwania co do urody kwiatów. Widać to na fotografiach.


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl