RÓŻE BURBOŃSKIE

Róże burbońskie (Rosa x borboniana) zwane też Bourbon Rose, to grupa silnie rosnących róż odpornych na zimno (tylko niektóre sprawdzają się lepiej w cieplejszych obszarach). Energicznie powtarzają też kwitnienie, zazwyczaj z dużymi kwiatami i długimi pędami. Kwiaty mają mocny zapach, z głównym kwitnieniem późną wiosną. Powtarzają potem kwitnienie z mniejszą intensywnością latem, do wczesnej jesieni.

Pochodzenie róż burbońskich jest historyczne. Ta piękna stara odmiana róż została bowiem wprowadzona we Francji na początku XIX w. Pochodzi przy tym z wyspy Reunion, dawnej wyspy Ile de Bourbon na Oceanie Indyjskim. Jest to krzyżówka róży chińskiej i róży damasceńskiej (Rosa Damascena x Chinas, wszystkie uprawiane na wspomnianej wyspie). Nasiona tych róż trafiły potem do ​​Francji na początku XIX w. Róże te były też bardzo popularne we Francji do krzyżowania i tworzenia nowych odmian hybryd. Przy niewielkiej konkurencji w dawnych czasach, wiele ich odmian  rozprzestrzeniło się w potem po całym świecie. Niektóre z nich są nadal dostępne, w tym m.in. ‘Louise Odier’, ‘Souvenier de la Malmaison’, czy bezkolcowa ‘Zephirine Drouhin’.

Pokrój róż burbońskich jest krzewiasty. Większość Burbonów tworzy przy tym duże krzewy o ciemnozielonych liściach i kolcach. Dorastają do 2 metrów, a odmiany pnące do 3-4 m. Podobnie jak ich chińscy przodkowie, powtarzają kwitnienie. Większość odmian kwitnie późną wiosną i wczesnym latem, a potem kwitnie sporadycznie przez całe lato, aż do jesieni. Kolorystyka kwiatów waha się od ciemnoczerwonego do idealnego różu, jasnego różu i czystej bieli. Zwykle też rozprowadzają intensywny zapach starej róży.

róże pnące

Mme ISAAC PEREIRE

Mme Isaac Pereire
21,00 zł
25 Komentarzy
RÓŻA BURBOŃSKA, JEDNA Z NAJSILNIEJ PACHNĄCYCH RÓŻ, DUŻE KWIATY
róże historyczne

LOUISE ODIER

louise odier
21,00 zł
23 Komentarzy
BURBOŃSKA, WYKWINTNA RÓŻA, BARDZO MOCNO PACHNĄCA
róże historyczne

Variegata di Bologna

Variegata di Bologna parkowa
25,00 zł
5 Komentarzy
PACHNĄCE RÓŻE HISTORYCZNE O PEŁNYCH, WIELOBARWNYCH KWIATACH
róże historyczne

SOUVENIR de la MALMAISON

Souvenir de la Malmaison
25,00 zł
6 Komentarzy
KRÓLEWSKA RÓŻA O SILNYM ZAPACHU I FILIGRANOWYCH KWIATACH
róże historyczne

ZEPHIRINE DROUHIN

Zephirine Drouhin historyczne
25,00 zł
16 Komentarzy
PNĄCE BURBOŃSKIE RÓŻE, MROZOODPORNE, PRAKTYCZNIE NIEUSTAJĄCO KWITNĄCE
Produkt dodany do Ulubionych

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Jeśli nie akceptujesz opuść tę stronę internetową.