róże historyczne Mme Isaac Pereire
Madame_Isaac_Pereire_róże historyczne
róże historyczne Madame_Isaac_Pereire
historyczne róże Madame_Isaac_Pereire
róże historyczne Mme Isaac Pereire
Madame_Isaac_Pereire_róże historyczne
róże historyczne Madame_Isaac_Pereire
historyczne róże Madame_Isaac_Pereire

Mme ISAAC PEREIRE

4 Opinie
14,95 zł
Brutto
RÓŻA BURBOŃSKA, JEDNA Z NAJSILNIEJ PACHNĄCYCH RÓŻ, DUŻE KWIATY
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

 Madame Isaac Pereire  - silnie pachnąca róża historyczna, pnąca

cien pod róże

Odmiana szeroko rozpowszechniona w świecie. Uważana, nie bez przyczyny za najbardziej aromatyczną różę. Posiada głęboki i mocny owocowy zapach przypominający dojrzałą malinę, jeden z najsilniejszych wśród wszystkich odmian róż. I co najbardziej atrakcyjne pachnie praktycznie nie zważając na pogodę czy porę dnia. Inne pachnące odmiany są często wybredne i w nie wszystkich warunkach wydzielają olejki wonne. W pierwszym kwitnięciu kwiaty ogromne i pełne, pięknej formy, nasyconego purpurowo - malinowego koloru, kolejne mniej obfite ale za to kwiaty większe. Pojawiają się w bukietach do 5 szt. Najlepiej kwitnie jak przystało na róże historyczną na pędach co najmniej 2letnich. Liście obfite, duże, ciemno - zielone. Krzak gałęzisty i silnie rosnący o długich, kolczastych i prostych pędach. Pomimo tych mocnych pędów kwitnie tak obficie że i tak uginają się one pod ciężarem kwiatów podczas pierwszego kwitnienia. Prowadzonej w wersji pnącej można rozprowadzić pędy po oparciu. Posadzony jako soliter może wymagać podpór. Róża ta wybitnie preferuje stanowiska słoneczne. Pędy potrafią przemarzać w mroźne zimy do poziomu kopczyka. Dość odporna na choroby ale w wilgotne lata może być porażana przez mącznika i czarną plamistość. Jeżeli zima sama nie odmłodzi starszych, kilkuletnich egzemplarzy tj. cześć pędów przemarznie wskazane jest wiosenne prześwietlające cięcie. Usuwanie w ciągu lata przekwitłych kwiatostanów pobudza do lepszego kwitnięcia.

Zastosowanie: jako parkowy soliter i pnąca - przy podporach, kratkach, murach, ścianach; Z uwagi na mocny zapach idealnie nadaje się do sadzenia w sąsiedztwie ławek, altanek itp.

kulinarne: na konfitury z płatków róż oraz ze względu na bardzo intensywny zapach z płatków róży można robić także tzw. pot-pourri. Jest to mieszanka wonnych suchych płatków różanych z dodatkiem (lub bez) ziół, przypraw, suszonych owoców. Wykorzystuje się je m.in. do aromatyzowania pomieszczeń mieszkalnych, jako ozdoby gdy przechowywane w ozdobnych pojemnikach o interesujących kształtach itp.

Synonimy: Le Bienheureux de la Salle

Nagrody: Canadian Rose Society - National Rose Show 1999 - najbardziej pachnąca róża;

Laureatka 20 Regionalnych Wystaw w ramach American Rose Society

Rośliny rodzicielskie: nieznane

Pochodzenie: Garcon, Francja 1881. Hodowca nazwał tą odmianę imieniem żony współczesnego mu znanego paryskiego bankiera.

zalety róży burbońskiej Mme Isaac Pereire

róże historyczne Mme Jsaac PereireMadame Isaac_róże historyczne

róze historyczne Mme Jsaac PereireMadame_Isaac_róże historyczne

roże historyczne Mme Jsaac Pereireróże historyczne Madame Isaac Pereire

Opinie

4 Opinie

Witam Jakość - 10/10 Zabezpieczenie - 09/10 Termin - 10/10 Sposób pakowania - 09/10 Poziom obsługi klienta - 10/10 Ogólnie jestem zadowolona z sadzonek jakie otrzymałam oraz z terminu realizacji zamówienia. BRAWO !!!!!! Z poważaniem
o

Witam, Jakość róż bardzo dobra, czerwona już zakwitła. Szybka wysyłka, dobra obsługa, sposób zapakowania dobry ale róże w pudełku mogłyby być czymś zabezpieczone bo się poprzewracały. Pozdrawiam
o

Róże zakupione w tym roku otrzymałam w bardzo dobrym stanie, zostały posadzone i rosną. Bardziej mogę wypowiedzieć się o tych zakupionych w zeszłym roku. Róże są piękne, krzaki rozbudowały się wspaniale i w tej chwili pięknie kwitną. Dla przykładu Mme Isaac Pereira ma w tej chwili ponad 2 metry wysokości i jest cały w kwiatach tak samo Veriegata di Bologne. Bardzo jestem zadowolona z zakupów w tej szkółce i polecam ja wszystkim miłośnikom róż.
o

Nie ma lepszej róży na konfitury lemingi i nie powiedzą wam o tym w waszym tvn24 .
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych