FREDERIC MISTRAL
FREDERIC MISTRAL
FREDERIC MISTRAL
FREDERIC MISTRAL
FREDERIC MISTRAL

FREDERIC MISTRAL

1 Opinie
16,95 zł
Brutto

RÓŻE WIELKOKWIATOWE INTENSYWNIE PACHNĄCE, DUŻE KWIATY

Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

FREDERIC MISTRAL - róże wielkokwiatowe, pachnące

roze cien

Róża o niepospolitym kolorze, formie i można by rzec długowiecznym kwiecie. W fazie pąku przypomina eleganckie róże hybrydowe, jednak po rozkwitnięciu układa płatki w stylu róż angielskich. Stąd pewnie zaliczana jest w poczet serii Romantica, łączącej dobre cechy i wysoką jakość starych róż z odpornością i wigorem mieszańców nowoczesnych. Krzew wysoki, bez kolców (albo prawie), silnie rosnący. Krzak harmonijny, gałęzisty i krzaczasty. Obdarzony dużymi, błyszczącymi, czarnozielonymi liśćmi. Róża odporna na choroby, kwitnie obficie, ciągle. Kwiaty duże, aromatyczne, przypominają różową perłę, płatki jedwabne i trochę falujące po brzegu. Bardzo pełne, składające się z 40 i więcej płatków, które od spodu mają kolor o ton ciemniejszy. Na słońcu nie wypala się, kolor nie zamienia się w procesie starzenia się kwiatu.Płatki odporne na deszcz, nie dostają plam. Kwiaty osadzone na pędzie pojedyńczo, trzymające się bardzo długo w niezmiennej pięknej formie. Po przekwitnięciu osypuje się na ziemię elegancko oczyszczając krzew. Aromat wstrząsający! wspaniały mocny w typie klasycznego różanego oleju, przypominającego stare damasceńskie róże. Zapach obecny zawsze, rankiem, nocą, wieczorem! Przy czym szczególnie rankiem i w chłodną pogodę, wyczuwalny na odległość. Aromat - to to, co wyodrębnia tę różę wśród wszystkich pozostałych. To arcydzieło!!!! Idealny soliter na rabatach, ale piękny też w grupach, szczególnie polecany w romantycznych ogrodach. Jako podsumowanie opisu warto zacytować jeden z wielu komentarzy: "W tym roku wreszcie zdobyłam tę piękność. Przyłączam się do wszystkich pozytywnym opinii. Róża - arcydzieło, wzorcowa ślicznotka. W moim ogrodzie około 250 gatunków, ale ta - niezrównana !!! Na wiosnę zamówię dodatkowych siedem sztuk i wysadzę wzdłuż ścieżki. Będę tonąć w tym przepychu!!!"

Zastosowanie: idealne na kwiat cięty, pachnące rabaty, romantyczne aranżacje z innym roślinami

Nagrody: - 1996 - Belfast - Most Fragrant Rose / R.J. Frizzell Award
- 1994 - Le Roeulx Fragrance Award oraz Monza Fragrance Award
- 1993 - Baden-Baden Fragrance Prize

Rośliny rodzicielskie: (Perfume Delight × Prima Ballerina) x The McCartney Rose

Pochodzenie: Meilland, Francja 1994 Imię krzewu jest hołdem złożonym wybitnemu francuskiemu poecie, propagatorowi i piewcy ziemi ojczystej - Prowansji - Fredericowi Mistral /1830 - 1914/. W 1904 roku twórczość poety uhonorowana została Nagrodą Nobla "za świeżość i oryginalność poetyckich dzieł, prawdziwie odbijających ducha narodu".

Frederic Mistral róże wielkokwiatowe

FREDERIC MISTRAL róże wielkokwiatowe kol1Frederic Mistral wielkokwiatowe różewielkokwiatowe róże Frederic Mistralróże wielkokwiatowe Frederic Mistralpachnące róże wielkokwiatowe Frederic Mistral 

Opinie

1 Opinie

Róże przyszły z gołym korzeniem jesiennie, ale mimo to mozna już ocenić, że są to bardzo zdrowe okazy i powoli puszczają oczka, na pewno się przyjmą i będą wiosną cieszyły oko.
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych