La Sevillana róże rabatowe
La Sevillana odporne róże rabatowe
róże rabatowe La Sevilllana
odporne róże La Sevillana
La Sevillana róże rabatowe
La Sevillana odporne róże rabatowe
róże rabatowe La Sevilllana
odporne róże La Sevillana

LA SEVILLANA

16,95 zł
Brutto

WYTRZYMAŁE RÓŻE RABATOWE O WSZECHSTRONNYM WYKORZYSTANIU

Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

 La Sevillana - wytrzymałe róże rabatowe

cien róże

Rodzina Meillandów z Francji, jeden z liderów rynku europejskiego, na początku lat 70tych zrozumiała, że należy selekcjonować siewki w kierunku otrzymania odmiany rabatowej o cechach róż okrywowych. Sadzone masowo w trudnych warunkach zieleni miejskiej muszą być wytrzymałe i odporne  z nieograniczonym potencjałem do kwitnienia. La Sevillana była jedną z pierwszych róż tego kierunku - jaskrawa, płonąca, szkarłatna floribunda, świecąca się również w ciemny i pochmurny dzień. W upały zawsze zachowuje świeży kolor a po deszczu szybko odzyskuje swój wizerunek. Róża stała w kwitnięciu, z jaskrawo - szkarłatnymi, niepłowiejącymi ale za to bardzo słabo pachnącymi kwiatami i brązowo - zielonymi liśćmi. A jeżeli chcecie jesienią więcej kwiatów niż owoców to róża La Sevillana pozytywnie zareaguje na usuwanie przekwitłych kwiatostanów. I można to bez obaw robić bardzo szybko nawet zwykłymi nożycami do żywopłotu. Krzak gęsty, okrągły, dobrze ulistniony. Młody przyrost liści amarantowy. Odporna na choroby. Kilka lat od introdukcji powstał pnący sport Grimpant La Sevillana jak również w kolorze różowym Pink La Sevillana. Różyczka jak pszczółka, pracuś. Zaczyna kwitnąć w końcu maja i pod śnieg idzie cała w kolorach. Szkarłatne róże na białym śniegu - piękno nieopisane! 

Zastosowanie:  rabaty jednorodne, zieleń miejska, do obsadzania klombów i kwietników, wzdłuż alejek, chodników, w parkach.

Gęstość sadzenia: 4-5 szt/m2 

Synonimy: Sevillana Meidiland

Nagrody:  1986  — 2eme Prix - Bagatelle Rose Trials;

1980  — Prix de la Rose - Association des Journalistes du Jardin et de l'Horticulture Show;

1979  — Certyfikat ADR

Rośliny rodzicielskie:  ([ MEIbrim × Jolie Madame] × [ Zambra × Zambra]) x ([ Tropicana × Tropicana] × [ Poppy Flash × Rusticana ])

Pochodzenie: Meilland, Francja 1978 

 La Sevillana róże rabatowe zalety

La Sevillana róże rabatoweLa Sevillana rabatowe róże rabatoweróże rabatowe La Sevillanarabatowe róże La Sevillanaodporne róże rabatowe La Sevillanaczerwone róże rabatowe La Sevillanaczerwone rabatowe róże La Sevillana

Opinie

Brak opinii

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych