W zachodniej części Lubelszczyzny znajduje się największy obszar produkcji róż w Polsce. Wyjątkowo korzystne warunki glebowo - przyrodnicze sprawiają, że ponad połowa polskich krzewów róż uprawiana jest na terenie naszej gminy. To tutaj uprawia się około 6 mln sztuk róż rocznie. Róże i Końskowola to bez mała synonimy, które nazywa się zagłębiem różanym. Teraz te królewskie rośliny możesz sobie zamówić bezpośrednio w Szkółce Róż a my wyślemy je do Ciebie.

roze ze szkolki
logo Szkółka Róż Rozaria

GOSPODARSTWO SZKÓŁKARSKIE

Grzegorz i Katarzyna Stypuła

biuro@rozaria.pl

tel. 519 579 599

adres korespondencyjny:

ul. Kurowska 36

24 - 130 Końskowola

woj. lubelskie

Ze względu na warunki logistyczne sprzedaż prowadzimy tylko w formie wysyłkowej

W naszej wielopokoleniowej szkółce uprawą róż zajmujemy się już od lat 80-tych ubiegłego wieku z każdym rokiem zdobywając nowe doświadczenia wykorzystywane przy ciągłym polepszaniu jakości oferowanego materiału. Jednak róże to nie tylko sposób na zdobywanie środków materialnych. Róże to również nasza pasja i zamiłowanie, którymi chcemy podzielić się z Tobą.

Prawidłowa produkcja róż w szkółce łącznie ze wzrostem podkładki trwa aż 3 lata. Dobór właściwych podkładek dla strefy klimatycznej panującej w Polsce zapewnia optymalną odporność a dostosowany park maszynowy gwarantuje wzorową pielęgnację w uprawie róż podczas ich wzrostu na polu. Dysponujemy odpowiednim areałem ziemi zapewniającym prawidłowe zmianowanie, gdzie żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna i w wysokiej kulturze gleba, zapewnia osiągnięcie oczekiwanych efektów. Tak jak we wszystkich renomowanych szkółkach światowych róże w naszym gospodarstwie otrzymujemy dzięki rozmnażaniu wegetatywnemu zwanym okulizacją. Dzięki temu po trzech latach uprawy w polu otrzymujemy silne, rozkrzewione i zahartowane jednoroczne okulanty krzewów róż szlachetnych w szerokim asortymencie odmian będące do waszej dyspozycji.

róże ogrodowe
róże ogrodowe
roze oczkowanie
róże ogrodowe
roze w chlodni
sterowanie roze
roze zimujace w chlodni
roze wiazka 50 sztuk

Po wykopaniu z pola krzewy róż umieszczamy w profesjonalnej chłodni. Jest ona niezbędnym elementem nowoczesnego gospodarstwa szkółkarskiego. Warunkiem powodzenia w przechowywaniu róż jest utrzymanie ich w stanie spoczynku poprzez spowolnienie procesów metabolicznych. Temperatura zbliżona do 0 stopni i utrzymanie wysokiej wilgotności powietrza przy jednoczesnym ograniczeniu rozwoju grzybów chorobotwórczych hamują oddychanie roślin do minimum, dzięki czemu nie ma ubytku materiałów zapasowych w tkankach. Dysponując taką chłodnią zapewniamy naszym klientom bezproblemowe przyjęcie róż jesienią oraz wiosną po wysadzeniu ich na miejsce stałe.

Postęp technologiczny w sektorze ogrodniczym pozwala na uzyskanie niezwykle korzystnych rezultatów, nawet w stosunkowo niesprzyjających warunkach klimatycznych. Jednym z środków służących daleko posuniętej racjonalizacji plonów są bloki foliowe z pompowaną podwójną folią. Precyzyjna kontrola wewnętrznego mikroklimatu dzięki ograniczeniu strat ciepła, niwelowania wahań temperatury pomiędzy dniem i nocą wewnątrz tunelu, precyzyjnemu nawadnianiu, odpowiedniemu cieniowaniu roślin zapewnia optymalne warunki do uprawy róż w pojemnikach. Nowoczesny 3-nawowy blok foliowy, którym dysponuje nasza szkółka, wyposażony w półautomatyczny system wietrzenia, nawadniania oraz cieniowania zapewnia najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju różom w doniczkach oferowanych w naszym gospodarstwie.

roze w tunelu
roze pienne w tunelu
roze rosnace w tunelu
róże doniczkowe w tunelu
Produkt dodany do Ulubionych

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Jeśli nie akceptujesz opuść tę stronę internetową.