róże niebieskie

Róże Niebieskie

Niektóre z tych odmian odznaczają się pięknym kształtem kwiatów i przyjemnym zapachem, ale daremnie doszukiwalibyśmy się u nich błękitu morza śródziemnomorskiego czy niebieskiej barwy goryczki szorstkiej, chabra górskiego lub niezapominajki błotnej. Każda dotychczas wyhodowana "róża niebieska" ma barwę kwiatu w odcieniu liliowym lub fioletowym. Dlatego tak naprawdę te odmiany są tylko zaliczane są do róż niebieskich, a wielu hodowców marzy o wyhodowaniu typowej niebieskiej róży. Nie zmienia to jednak faktu, że choć im troszkę brakuje do ideału wyglądają i tak dość oryginalnie zwracając na siebie uwagę.

Niebieskie róże w ofercie

W naszej ofercie przygotowaliśmy specjalną kategorię produktów, w której prym wiedzie niebieska róża. To niecodzienna odmiana, która zachwyca oryginalnym kolorem pąków i płatków. W zależności od gatunku może stanowić też mieszkankę kolorów, z domieszką fioletu lub różu. 

Zapraszamy do zapoznania się z najpiękniejszym gatunkiem, jakim są niebieskie róże. Wśród proponowanych odmian są m.in. Indigoletta, Lavender Dream, Minerva, Moody Blue, VILLAGE de SAINT YRIEIX czy Veilchenblau. To najpopularniejsze na świecie kwiaty w formie okrywowej, pniowej, klasycznej lub pnącej. Z ich pomocą stworzysz imponujący skalniak lub rabatę, która wyróżni Twój ogród na tle innych. Ze względu na swój wyjątkowy charakter oraz wytrzymałość, ten niebieski gatunek stosowany jest też w przestrzeni publicznej — na skwerach, w parkach, na terenach przynależących do firm i urzędów. Zachęcamy do zakupów!

Produkt dodany do Ulubionych