Veilchenblau róże pnące
róże pnące Veilchenblau
róże pnące Veilchenblau
pnące róże Veilchenblau
Veilchenblau róże pnące
róże pnące Veilchenblau
róże pnące Veilchenblau
pnące róże Veilchenblau

VEILCHENBLAU

2 Opinie
14,95 zł
Brutto

RÓŻE PNĄCE O NIESPOTYKANYM ZABARWIENIU I WYSOKIEJ ZDROWOTNOŚCI

Dostępność
doniczka 2 L
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

VEILCHENBLAU - niebieskie róże pnące

cien

Nazwa tej odmiany idealnie odzwierciedla barwę róży. "Veilchenblau" bowiem tłumacząc z niemieckiego oznacza granatowo - fioletowy. Krzew widziany po raz pierwszy, zwłaszcza z odległości nie przypomina róży, pomijając nawet jego barwę. Małe kwiaty półpełne o średnicy ok 4 cm tworzą prawdziwy spektakl wszystkich możliwych wariacji koloru fioletowego: od głębokiego cyklamenu, będąc jeszcze w fazie pąka, poprzez fiolet w pierwszej fazie kwitnienia, jasny lawendowy - kwiatów rozkwitniętych wystawionych na słońce, aż do ciemno fiołkowego - różyczek skrytych w cieniu na najwyższych pędach krzewu. Płatki delikatne niczym bibułka, swoje brzegi zdobią fioletem nakrapiając je białą barwą bliżej centrum, która z czasem powiększa swoją powierzchnię dając tło i podkreślając kontrast z żywo żółtymi pręcikami kwiatowymi. Są one niewątpliwą ozdobą i przyciągają uwagę nie tylko owadów. Kwiaty zebrane są w grona, co rekompensuje ich wielkość. Krzew silnie rosnący, prawie pozbawiony kolców z jasnozielonymi, dużymi, błyszczącymi liśćmi. W ciągu jednego sezonu może osiągnąć nawet ponad 3m wysokości. By wykorzystać w pełni bogactwo i kolor róży oraz uzyskać bardziej intensywne i jednolite wybarwienie zalecane jest stanowisko półcieniste. Stylizacji rustykalna otoczenia z użyciem podpór w kolorach różowych lub jasno żółtych, jeszcze bardziej uwypukli barwę kwiatów. Toleruje gorsze gleby jednak zadbana i posadzona w odpowiednim stanowisku odwdzięcza się, bardzo przyciągając uwagę widza. "Veilchenblau" jest krzewem o dużej mrozoodporności - strefa 4b usda. Kwitnie na pędach dwuletnich, na początku lata kaskadą fioletowych kwiatów. Jedyny mankament tej róży, to pojedyncze kwitnienie, co jednak rekompensuje obfitością i bogactwem barw. Ponadto ma delikatny, łagodny lekko cytrusowy słodki zapach.

Zastosowanie: Do zakrywania ogrodzeń, płotów; na altany pergole słupy. Idealna w kompozycji z Clematisami

Synonimy:  Blue Rambler, Blue Rosalie, Violet Blue

Nagrody: 2001 — Victorian (ARS) Charleston Rose Society Show;
1999 — Victorian (ARS) Augusta Rose Society Show, Millen Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: Turner’s Crimson Rambler x Erinnerung an Brod

Pochodzenie: Schmidt, Australia 1909

Veilchenblau róże pnące_zaletyVeilchenblau róże pnąceVeilchenblau pnące różeVeilchenblau niebieskie pnące różeniebieskie pnące róże Veilchenblaupnące róże Veilchenblau niebieskieróże  pnące Veilchenblau niebieskieniebieskie róże  pnące Veilchenblau

Opinie

2 Opinie

Jestem bardzo zadowolona z realizacji zamówienia. Róże dotarły bardzo szybko i w dobrym stanie. Już rosną w moim ogrodzie. Dziękuję, z pewnością skorzystam jeszcze z Państwa oferty.
o

Dziękuje za piękne róże, pozdrawiam i życzę zdrowych i wesołych świąt.
o

Zobacz także

Produkt dodany do Ulubionych