HAENDEL

PNĄCE
14.95
PLN
HAENDEL
HAENDEL
instore_only
Dostępność:
doniczka 2L
Wysyłka w:
5 dni roboczych
Cena: 14,95 zł
Cena netto: 14,95 zł
szt.

HAENDEL - wielobarwne róże pnące

cien róze

Róża Haendel stanowiła małą sensację kiedy pojawiła się po raz pierwszy. To był pierwszy mrozoodporny klimber z kwiatami dwukolorowego zabarwienia. Sam kwiat nie wyróżnia się może szczególnie formą ale zachwyca barwnym kontrastem - jednym z najpiękniejszych wśród róż. A już na pewno wśród róż pnących. Choć kwiaty otwierają się z długich pełnych wdzięku pączków to jednak najpiękniej wyglądają w pełni rozwoju. Z początku są kremowo - białe, z blado - żółtą plamą w centrum kwiatu i jasno - malinowym pasmem po brzegu wszystkich płatków. Następnie kwiaty zamieniają się zależnie od pogody: w gorącym klimacie kwiaty wypalają się, natomiast w półcieniu mocno malinowy kolor jakby rozchodził się na jasno farbowane części płatków, przez co kontrast wzrasta. Kwiaty pojawiają się na długich pędach po 3 do 9 szt. zebrane przeważnie na ich szczycie. Dość dobrze nadając się do ścinania. Natomiast w wilgotną pogodę lekko płowieją. Płatki są falujące, co dodaje kwiatowi dodatkowej elegancji. Liście ciemno-zielone, błyszczące, nieco narażone na czarną plamistość. Krzew rośnie powoli jednak dobrze rozwinięty stale wypuszcza nowe pędy. Róża zakwita jako jedna z pierwszych i kwitnięcie nader długie. Sekret powodzenia w uprawie tej odmiany to stanowisko żyzne i półcieniste. 

Zastosowanie: Róża Haendel może być prowadzone jako róże parkowa, krzaczasta. Szczególnie udana na jasnym oparciu, na przykład białym słupie albo srebrzysto-szarej drewnianej pergoli. Nie musza to być masywne oparcia.

Synonimy: Handel, Händel

Nagrody: 1993  — Award of Garden Merit - Royal Horticultural Society Show;

1975  — Gold Medal - Portland Rose Trials;

1971  — Second Class Certificate - The Hague Rose Trials;

1965  — Ground Certificate - Royal National Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: Columbine × Heidelberg

Pochodzenie: MacGredy,  Irlandia 1960

 haendel róże pnące zalety

 Handel wielobarwne róże pnącewielobarwne róże pnące Handel róże pnące Handel Handel róże pnąceróże pnące Handelroże pnace Handel

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl