DON JUAN

PNĄCE
14.5
PLN
DON JUAN
DON JUAN 1 2.9
DON JUAN
instore_only
Dostępność:
doniczka 2L
Wysyłka w:
5 dni roboczych
Cena: 14,50 zł
Cena netto: 14,50 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 80)
 DON JUAN - pachnące róże pnące

cien róze

Kwiaty bardzo piękne, o formie jaką posiadają najlepsi przedstawiciele mieszańców herbatnich. Kwitnie na pędzie najczęściej wiechami kilku kwiatów. W kolorze ciemno bordowym z aksamitnym połyskiem. Na słońcu pachną jak koszyk z maliną i nie blakną co ważne. Obficie kwitną od połowy czerwca do października. Liście ciemne i skórzaste. Bardzo odporne na choroby ale z kolei na zimę wymaga starannego zabezpieczenia. W naszych warunkach rośnie do 2,5 metra jednakże aby krzew nie rozpadał się na boki wymaga niedużych podpór i regularnego podwiązywania. Młode pędy czerwono-brązowego koloru. Pędy sztywne i mocne, kolczaste przez co gałęzie na zimę niełatwo pochylić i przykryć, choć z pewnością warto to zrobić. Dobrze kwitnie na 1rocznych przyrostach więc róże przycinamy co roku na wiosnę. Jeżeli nie oczyścimy przekwitłych kwiatów łatwo zawiązuje duże pomarańczowe owoce.

Zastosowanie: na pergole, łuki, przy ścianach, kolumnach, kwiaty nadają się do ścinania

Rośliny rodzicielskie: New Dawn × New Yorker

Pochodzenie: Różę Don Juan wyhodował Włoch Michele Malandrone w 1955 a do obrotu handlowego wprowadziła amerykańska szkółka Jackson & Perkins w 1958 roku.

Nagrody: odmiana bardzo rozpowszechniona i utytułowana w USA. Co roku zbiera po kilka nagród na tamtejszych wystawach.

zalety róży pnącej Don Juan

pachnące róże pnące Don Juan

róże pnące Don Juan pachnące

pachnące róże Don Juan pnące

Opinie o produkcie (1)

Waldemar Turkowski
6 kwietnia 2016

Moje niewielkie zamówienie (8130) zostało szybko i sprawnie zrealizowane.Przesyłkę otrzymałem w doskonałym stanie ( starannie zapakowana,sadzonki należycie nawodnione,bujne ulistnienie,jakościowo doskonałe ). W załączeniu przydatna instrukcja sadzenia,nawożenia ,pielęgnacji wszystkich typów róż.Będę polecał znajomym tę szkółkę róż.Dziękuję i życzę powodzenia.


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl