DON JUAN

PNĄCE
14.5
PLN
DON JUAN
DON JUAN 3 2.84163
DON JUAN
instore_only
Dostępność:
doniczka 2L
Wysyłka w:
5 dni roboczych
Cena: 14,50 zł
Cena netto: 14,50 zł
szt.
DON JUAN - pachnące róże pnące
 
cien róze

Kwiaty bardzo piękne, o formie jaką posiadają najlepsi przedstawiciele mieszańców herbatnich. Kwitnie na pędzie najczęściej wiechami kilku kwiatów. W kolorze ciemno czerwonym z aksamitnym połyskiem. Na słońcu pachną jak koszyk z maliną i nie blakną co ważne. Obficie kwitną od połowy czerwca do października. Liście ciemne i skórzaste. Bardzo odporne na choroby ale z kolei na zimę wymaga starannego zabezpieczenia. W naszych warunkach rośnie do 2,5 metra jednakże aby krzew nie rozpadał się na boki wymaga niedużych podpór i regularnego podwiązywania. Młode pędy czerwono-brązowego koloru. Pędy sztywne i mocne, kolczaste przez co gałęzie na zimę niełatwo pochylić i przykryć, choć z pewnością warto to zrobić. Dobrze kwitnie na jednorocznych przyrostach więc jeżeli nie zależy nam na wysokości krzewu to możemy ją przycinać co roku na wiosnę. Jeżeli nie oczyścimy przekwitłych kwiatów łatwo zawiązuje duże pomarańczowe owoce.

Zastosowanie: na pergole, łuki, przy ścianach, kolumnach, kwiaty nadają się do ścinania

Rośliny rodzicielskie: New Dawn × New Yorker

Pochodzenie: Różę Don Juan wyhodował Włoch Michele Malandrone w 1955 a do obrotu handlowego wprowadziła amerykańska szkółka Jackson & Perkins w 1958 roku.

Nagrody: odmiana bardzo rozpowszechniona i utytułowana w USA. Co roku zbiera po kilka nagród na tamtejszych wystawach.

zalety róży pnącej Don Juan

pachnące róże pnące Don Juan

róże pnące Don Juan pachnące

pachnące róże Don Juan pnące

Opinie o produkcie (3)

Waldemar Turkowski
6 kwietnia 2016

Moje niewielkie zamówienie (8130) zostało szybko i sprawnie zrealizowane.Przesyłkę otrzymałem w doskonałym stanie ( starannie zapakowana,sadzonki należycie nawodnione,bujne ulistnienie,jakościowo doskonałe ). W załączeniu przydatna instrukcja sadzenia,nawożenia ,pielęgnacji wszystkich typów róż.Będę polecał znajomym tę szkółkę róż.Dziękuję i życzę powodzenia.


Urszula
8 maja 2017

Dziękuję za DON JUANA. Róża ładnie rozrośnięta. Zaraz posadziłam. Mam nadzieję, że u mnie też będzie dobrze się rozwijać. Pozdrawiam


Agnieszka
21 kwietnia 2018

Dzień dobry. Paczka przyszła dzisiaj cała i zdrowa. Dziękuję.


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl