Violette Parfumee gpt pnące róże
róże pnące Violette Parfumee gpt
Violette Parfumee gpt róże pnące
Violette Parfumee gpt róże pnące
pnące róże Violette Parfumee gpt
Violette Parfumee gpt pnące róże
róże pnące Violette Parfumee gpt
Violette Parfumee gpt róże pnące
Violette Parfumee gpt róże pnące
pnące róże Violette Parfumee gpt

VIOLETTE PARFUMEE Gpt.

6 Opinie
14,95 zł
Brutto
RÓŻE PNĄCE O PACHNĄCH KWIATACH W RÓŻOWO - FIOLETOWYM KOLORZE
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

Violette Parfumee Gpt. - pachnące róże pnące

cien róze

To rzadka, kolekcjonerska odmiana. Jest cudownym uzupełnieniem do wielobarwnych kompozycji ogrodowych. Będzie stanowić bezdyskusyjną dekorację każdego ogrodu i cieszyć oko posiadacza. Dorasta do wysokość 300 cm, o wyniosłym, zwartym, dobrze rozkrzewionym pokroju. Grube pędy wyposażone są w duże, błyszczące, jasnozielone liście i niewielką ilość kolców. Jasny odcień liści dobrze podkreśla nietypowy kolor kwiatów. Na długim, prostym pędzie pojawia się od jednego do trzech średnio - dużych, półpełnych kwiatów, o wielkości 6 - 8 cm. Aby opisać kolor kwiatów, trzeba poruszyć swoją wyobraźnię. W przybliżeniu: róż, fiolet, purpura i lawenda razem wzięte. Z uwagi na tą wielość odcieni, często nazywana jest też niebieską. Pachną dość intensywnie, aromat do złudzenia przypomina róże damasceńskie. Po rozkwitnięciu, kwiat utrzymuje się w dobrej formie około tygodnia. Świetnie nadaje się na kwiat cięty do wazonu, czy bukiet, a nawet wiązankę ślubną. Nie opada pod wpływem deszczu. Kwitnie od połowy czerwca do wczesnej jesieni. Kilka razy powtarza kwitnienie. Jesienią, gdy kwiaty opadną, na krzewie pojawiają się mięsiste, małe gruszeczki, wypełnione nasionami. Odmiana odporna na choroby i szkodniki. Dobrze sobie radzi i na stanowisku słonecznym i w półcieniu. Niewskazana jest jednak stała ekspozycja słoneczna i miejsce gorące, nie przewiewne. Zaleca się sadzenie na miejscu lekko zacienionym, wówczas ma wyraźniejsze fioletowo - niebieskie zabarwienie kwiatów. Krzew lubi dobrze nawożoną, wilgotną ziemię ogrodową albo próchniczą. Przed zimą wskazane są zabezpieczone pędy i kopczykowanie podstawy krzewu.

Zastosowanie: świetnie prezentuje się zarówno posadzona pojedynczo, z innymi różami, jak i z niskimi bylinami.

Synonimy: Grimpant Violette Parfumee, DORientsar, Melodie Parfumee Cl.

Rośliny rodzicielskie: sport od Violette Parfumee

Pochodzenie: Dorieux, Francja 1995

Violette Parfumee niebieskie róże pnąceViolette Parfumee pnące róże niebieskieniebieskie róże pnące Violette Parfumee

Opinie

6 Opinie

CAŁKIEM DOBRZE RADZI SOBIE NA PODŁOŻU PIASZCZYSTO -GLINIASTYM I FAKTYCZNIE PIĘKNIE KWITNIE I PACHNIE
o

Szybka przesyłka! Róże w dobrej kondycji. Teraz czas je zasadzić i mam nadzieję cieszyć się w przyszłym roku pięknymi kwiatami i aromatem. Dziękuję i pozdrawiam, Mateusz.
o

Doskonała szybka i kompetentna obsługa. Bardzo polecam.
o

Przesyłki dotarły nienaruszone, ładnie zapakowane . Róże zdrowe, bez chorób. Już rosną i mam nadzieję , że będą cieszyć nie tylko moje oczy ale też innych .Jeszcze muszę nadmienić , że był stały kontakt z państwem , co się rzadko zdarza , a to bardzo ważne. Pozdrawiam i dziękuję. Zawitam na jesień.
o

Szanowni Państwo !! Przesyłka z różami dotarła szybko ,w dobrym stanie- bo dobrze zabezpieczona .Jak otworzyłam paczkę doznałam miłego zaskoczenia. Takich róż nie kupi się w żadnym centrum ogrodniczym - całe pudło zielonych pędów ,silnych ,zdrowych bez odznak chorobowych . mam nadzieję ,że będą pięknie kwitły .Dziękuję i polecam wszystkim!
o

Róża zamówiona jesienią 2017 r. pięknie zakwitła prawie jednocześnie 7 kwiatami na jednym pędzie i do tego pięknie pachnie. Cudo.
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych