Imperatrice Farah róże wielkokwiatowe
róże wielkokwiatowe Imperatrice Farah
wielkokwiatowe róże Imperatrice Farah
Imperatrice Farah wielkokwiatowe róże
Imperatrice Farah wielobarwne róże wielkokwiatowe
Imperatrice Farah róże wielkokwiatowe
róże wielkokwiatowe Imperatrice Farah
wielkokwiatowe róże Imperatrice Farah
Imperatrice Farah wielkokwiatowe róże
Imperatrice Farah wielobarwne róże wielkokwiatowe

IMPERATRICE FARAH

16,95 zł
Brutto

IDEALNE NA KWIAT CIĘTY RÓŻE WIELKOKWIATOWE

Dostępność
doniczka 2 L
Wysyłka
ok. połowy marca
Rodzaj
wielkokwiatowe
Kolor
wielobarwny
Cechy
odporne na choroby
główne Przeznaczenie
klomby i kwietniki
solitery (swobodnie rosnące)
Zapach
słaby
Pochodzenie
francuskie
Wysokość
150 - 200 cm

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

IMPERATRICE FARAH - róże wielkokwiatowe

roze cien

Ta odmiana róży nie może nie zachwycać urodą i niezwykłym zestawieniem kolorów. Prezentuje takie nienatrętne piękno i delikatność, można powiedzieć, im dłużej się jej przypatrujesz, tym większą zwracasz uwagę na jej wdzięk i subtelność. Eleganckie połączenie białego i pąsowo – czerwonego, rzadko spotykane wygięte na zewnątrz płatki, ufarbowane przez karmin ich odgięte koniuszki, słaby ale uchwytny aromat niepowtarzalnego połączenia róży i jabłka, długotrwałe i obfite kwitnięcie, nasycone zielone liście … wszystko to bierze w niewolę licznych miłośników róż. Właśnie tej odmianie poświęca się wiele uwag na forach hodowców kwiatów w poprzek całego świata. Robią wrażenie duże, bardzo trwałe kwiaty o średnicy dochodzącej do 13 cm. Pojawiają się one zazwyczaj pojedynczo, z rzadka w grupach do 5 szt., na długich pędach, wyśmienicie nadając się do ścinania. Z początku pączki wyglądają na malinowe ale w trakcie rozwoju kwiaty robią się bardziej białe. Przy czym raczej ciężko tu zastosować termin « wypalają się », po prostu z wiekiem kwiaty jaśnieją. Kontrast między białymi płatkami a ich malinowymi brzegami wygląda atrakcyjnie we wszystkich stadiach rozwoju. Pigmentowe zabarwienie i odcienie kwiatu silnie zależą od ilości padającej na nich światła słonecznego jak również pogody, ekspozycji na krzaku a nawet pory dnia. Krzak wzniosły, stopniowo rozszerzający się od góry do dołu, z gęstymi liśćmi na wszystkich kondygnacjach i kwitnięciem w zasadzie górą. Kolce z rozległą podstawą, z lekkim odchyleniem na dół, jasne, na pędach pierwszego rzędu duże i drobne ale gęste. Liście średniego rozmiaru, lekko błyszczące.

Róża Imperatrice Farah to prawdziwie jakby nie było Cesarzowa - bądźcie szarmanccy i pokłońcie się do niej by poświęcić jej czas i uwagę a nie pożałujecie.

Zastosowanie: miejsca eksponowane na rabatach i kwietnikach, może rosnąć w grupach oraz jako soliter.

Synonimy: Strawberry Parfait, Kaiserin Farah, Empress Farah

Nagrody: — 1999 Queen of Show - Tallahassee Area Rose Society Show; 

— 1998 Court of Show - New Orleans RS Show; 

— 1992 Gold Medal - Baden-Baden Rose Trials; Rome Rose Trials 

Rośliny rodzicielskie: nieujawnione

Pochodzenie: Delbard, Francja 1986; Farah Pahlawi to trzecia żona ostatniego szacha Iranu. Jako pierwsza i jedyna kobieta w ciągu dwu i pół tysiąca lat historii perskiej monarchii 26 października 1967 została ukoronowana na władczynię Iranu.

Imperatrice Farah róże wielkokwiatowe zalety 

róże wielkokwiatowe imperatrice farahwielobarwne róże wielkokwiatowe imperatrice farahImperatrice Farah róże wielkokwiatoweImperatrice Farah wielobarwne róże wielkokwiatoweImperatrice Farah wielkokwiatowe różewielkokwiatowe wielobarwne róże Imperatrice Farah

Opinie

Brak opinii

Zobacz także

Produkt dodany do Ulubionych