Zephirine Drouhin róże historyczne
Zephirine Drouhin historyczne róże
historyczne róże Zephirine Drouhin
róże historyczne Zephirine Drouhin
różowe róże historyczne Zephirine Drouhin
róże historyczne Zephirine Drouhin burbońskie
burbońskie róże historyczne Zephirine Drouhin
Zephirine Drouhin róże historyczne
Zephirine Drouhin historyczne róże
historyczne róże Zephirine Drouhin
róże historyczne Zephirine Drouhin
różowe róże historyczne Zephirine Drouhin
róże historyczne Zephirine Drouhin burbońskie
burbońskie róże historyczne Zephirine Drouhin

ZEPHIRINE DROUHIN róża historyczna

16 Komentarzy
0,00 zł

PNĄCE BURBOŃSKIE RÓŻE, MROZOODPORNE, PRAKTYCZNIE NIEUSTAJĄCO KWITNĄCE

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Dostępność
doniczka 2 L
Wysyłka
do 5 dni roboczych
Rodzaj
historyczne
pnące
Kolor
różowy
Cechy
bezkolcowe
tolerują półcień
główne Przeznaczenie
pergole, altany, kolumny
ściany i płoty
Zapach
intensywny
Pochodzenie
Francuskie
Wysokość
większe niż 300 cm
Rozaria
róża Zephirine Drouhin
 

 Zephirine Drouhin - burbońska róża historyczna, pnąca

cien pod róże

Ta piękna burbońska róża jest jedną z najpopularniejszych róż pnących a jej sławę potwierdzają liczne nasadzenia w najbardziej znanych ogrodach świata. Pędy są praktycznie pozbawione cierni, a jasne kwiaty o przyjemnym zapachu sprawiają, że jest ulubieńcem wielu ogrodników. Dobrej budowy, uformowana z giętkich łodyg, tworzy krzaczasty krzew z obszernym, ale nie sztywnym pokrojem, który może osiągnąć 3 m wysokości przy prawie 2 m rozpiętości w naszym zimnym klimacie. W gorących krajach pędy osiągają nawet 5 m wysokości. Elastyczne łodygi są pozbawione cierni choć czasem pojedyńcze mogą się zdarzyć, zwłaszcza pod blaszką liściową. Krzew jest dość energiczny, z gładkimi łodygami o malinowym zabarwieniu na młodych przyrostach i matowo zielonymi liśćmi. Kolor liści raczej jasny, w pierwszej fazie wzrostu nawet wpadający w miedziano fioletowy. Energiczna i pozbawiona kolców róża historyczna Zéphirine Drouhin dobrze rośnie w miejscu wystawionym na północ. Cieniolubność to jej kolejna wielka zaleta. Dobrze się czuje w świetle rozproszonym, np. w towarzystwie wysokich drzew.  Preferuje stanowiska wilgotne. Wydłużone pąki rozkwitają w półpełne, luźno ułożone kwiaty o średnicy 8 - 9 cm, z wiązką złotych pręcików pośrodku. Kwiaty pojawiają się pojedynczo lub w gronach i są zbudowane z 25 do 30 płatków. Dla niektórych są w kolorze cyklamenowym, dla innych różowym,  podczas gdy jeszcze inni postrzegają go jako jasnoczerwony. Ten widoczny z daleka odcień łączy się z niezwykłym zapachem, który sięga prawie tak daleko, jak widoczność koloru kwiatu. Wyraźny, bogaty zapach olejku różanego połączonego z owocowymi nutami, które mogą przypominać zapach malin lub czarną porzeczkę. Najbardziej obfite jest pierwsze kwitnienie lecz i później  kwiaty pojawiają praktycznie aż do października, nawet w zacienionym miejscu. Jej kwitnienie jest tak obfite i ciągłe, że w cieplejszych klimatach pojedyńcze kwiaty pojawiają się nawet zimą. Kwiaty nadają się do cięcia i dobrze trzymają się w wazonie. Jak każda róża historyczna czy pnąca potrzebuje kilku lat na ukorzenienie i pokazanie pełni swego wigoru i piękna. Odporność na choroby jest przeciętna. Często uważa się, że jest to jedyna róża bez kolców i chociaż istnieje wiele innych róż bezkolcowych, Zephirine Drouhin jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej uprawianych. 

Zastosowanie: Może być uprawiana jako żywopłot, niska róża pnąca lub ozdoba ścian i pergoli. Dzięki gładkim pędom jest idealna do upinania po łukach, pergolach i innych podporach. Nie wymaga drastycznych cięć, jedynie w przypadku prowadzonej jako żywopłot. Może być uprawiana jako pnącze, najlepiej na płocie. Idealna dla tej odmiany jest forma kolumnowa i wąskie łuki. Jedna z naprawdę klasycznych róż pnących, których urodę i atuty podkreśli w naszym ogrodzie nasadzenie wśród różnobarwnych dereni, kaliny śnieżnej, czy niebieskich i fioletowo kwitnących bylin. Zdecydowanie polecana do ogrodów pachnących. 

Synonimy: Charles Bonnet, Thornless Rose

Nagrody: —  2001  — Victorian (ARS) - Combined Chicagoland Rose Society Show, Millstream Rose Society Show, West Jersey Rose Society Show

—  2000  — Dowager Rose Queen (ARS) - Golden Isles Rose Society Show; Victorian (ARS) - Long Island Rose Society Show

Pochodzenie: Róża 'Zephirine Drouhin' to stara odmiana pnąca nieznanego pochodzenia, wprowadzona na rynek przez hodowcę Lyonnais Bizota w 1868 roku. Pochodzi między innymi od róży 'Bourbon', hybrydy odkrytej na wyspie o tej samej nazwie, dziś nazywanej Ile de la Réunion.

Ciekawostką dla miłośników może być rola róży pnącej Zephirine Drouhin w powieści kryminalnej Agathy Christie pt. "Zerwane Zaręczyny”, w której morderczyni ujawnia się twierdząc, iż podrapała ręce przechodząc obok omawianej róży, co było niemożliwe, ze względu na jej bezkolcowość.

zephirine drouhin róże historyczne pnące

Zephirine Drouhin róże historyczne

Zephirine Drouhin róże historyczne pnące

Zephirine Drouhin róże pnące historyczne

róże pnące historyczne Zephirine Drouhin

róże historyczne pnące Zephirine Drouhin

historyczne róże pnące Zephirine Drouhin

Zephirine Drouhin historyczne róże pnące

Zephirine Drouhin odporne historyczne róże pnące

Dostępność
doniczka 2 L
Wysyłka
do 5 dni roboczych
Rodzaj
historyczne
pnące
Kolor
różowy
Cechy
bezkolcowe
tolerują półcień
główne Przeznaczenie
pergole, altany, kolumny
ściany i płoty
Zapach
intensywny
Pochodzenie
Francuskie
Wysokość
większe niż 300 cm
Rozaria
róża Zephirine Drouhin
  • 23 zł - przedpłata - płatność z góry
  • 33 zł - pobranie - płatność u kuriera
  • Dostawa Gratis - dla zamówień powyżej 300 zł przy płatności z góry
  • Niezależnie od ilości zakupionych roślin za przesyłkę płacisz tylko raz!
  • Wszystkie rośliny są odpowiednio zabezpieczone na czas transportu i nie grozi im przeschnięcie,
  • Róże wysyłamy tylko kurierem więc są na miejscu w 24h od nadania,
  • Sadzonki róż oznaczamy etykietami co uniemożliwia pomylenie odmian.
  • Wysyłane krzewy róż są najwyższej jakości!

RÓŻE KOPANE Z GRUNTU

Jesienią dostawę zamówionych róż rozpoczynamy jak co roku od połowy października. W pierwszej kolejności realizujemy zamówienia opłacone z góry. Jest to najodpowiedniejszy termin wykopywania i ekspedycji róż ze szkółki. W tym okresie róże tracą ulistnienie, kończą wegetację, zaczynają okres spoczynku. Najlepiej znoszą przesadzanie. Do każdej paczki dołączamy ulotkę zawierającą porady dotyczące sadzenia i pielęgnacji róż. Zaksięgowanie wpłaty potwierdzamy emailem. Również emailem wysyłamy informację o rozpoczęciu realizacji zamówienia i planowanym przybyciu róż. Po odebraniu od nas paczki przez firmę kurierską GLS zwykle na drugi dzień róże są już na miejscu.

Wiosną róże rozpoczynamy wysyłać jak ustąpi zima i mogą już być bezpiecznie wysadzane do gruntu czyli zwykle jest to na przełomie marca/kwietnia. Przez okres zimowy są przechowywane w profesjonalnej chłodni, gdzie róże przechodzą okres spoczynku w temperaturze bliskiej 0 stopni.

róże goły korzeń
róże w doniczce

RÓŻE DONICZKOWE

Odmiany róż rosnące w doniczce zaczynamy sprzedawać od ok. początku maja

Róże pienne są dostępne w doniczkach 3,5 litrowych, pozostałe w doniczkach 2 litrowych.

Róże sprzedawane w pojemnikach można wysadzać do gruntu w dowolnym momencie w ciągu całego sezonu wegetacyjnego.

Niektóre są przycinane przed wysyłką by jeszcze lepiej się rozkrzewiły.

Każda z nich zakwitnie jeszcze w roku zakupu.

NALEŻNOŚĆ ZA ZAMÓWIONE RÓŻE MOŻNA UIŚCIĆ W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB:

1. PRZELEW krajowy: przedpłata na nasz rachunek bankowy

Grzegorz Stypuła
ul. Kurowska 36
24-130 Końskowola
Millennium Numer konta: 14 1160 2202 0000 0002 1160 3336
Tytuł przelewu: numer zamówienia lub imię i nazwisko

PRZELEW z zagranicy:

Swift Code: BIGBPLPW

Nr rachunku: PL 14 1160 2202 0000 0002 1160 3336
adres banku: Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

2. PŁATNOŚCI ONLINE przelewy 24

płątności rozaria przez przelewy24

Przelewy24 - profesjonalny i bezpieczny system realizowania płatności, przy pomocy którego w łatwy i szybki sposób można dokonać wpłaty. Zapłata księguje się w kilka minut i za płatność nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

3. POBRANIE

(tylko na terenie Polski) płatność przy odbiorze paczki doręczającemu ją kurierowi


 

 > - sprawdź koszt dostawy - <

16 Opinie

Mam kilkadziesiąt róż - większość z tej Szkółki - są doskonałe, bardzo dobrze pakowane do transport, u mnie zimują bez okrywania. Świetnie przygotowane informacje i doskonały kontakt - polecam
dnia

Dzień dobry. To juz moj kolejny zakup w szkółce rozaria.pl i z pewnoscią nie ostatni :) Polowałam na tę różę 2 lata, gdy tylko pojawiła się w asortymencie zostałam powiadomiona drogą mailową. Roślinki przyszły w super kondycji, listki zielone, ziemia jeszcze wilgotna. Instrukcja sadzenia róż bardzo przydatna. O każdym etapie realizacji zamówienia byłam informowana. Czas realizacji bardzo krótki. Teraz pozostało tylko czekać z niecierpliwością aż zakwitną. ?
dnia

Dzień dobry. Otrzymałam paczkę z moimi zamówionymi krzewami róż. Dziękuje bardzo za zdrowe, wilgotne, piękne sadzonki. Żadna gałązka nie była uszkodzona, system korzeniowy rozbudowany tak samo część nadziemna.Krzewy pięknie zapakowane ,z etykietami, tylko ze mój pis pościągał etykietki i muszę jesienią dokonać korekty przesadzić , bo nim się zorientowałam to porządek był już zrobiony.Kontakt ze sprzedającym godny polecenia zasada Klient nasz Pan. Polecam tę Szkółkę, Mają tam PIĘKNE RÓŻE. Pozdrawiam Wszystkich pracowników,
dnia

Sadzonki dotarły ładnie opakowane ,krzaczki zdrowe. Jedna sadzonka nie posiadała karteczki z nazwą sadzonki, myślę, że to Zephirine Drouhin,bo zamawiałam dwie.Jedna jest opisana, a ta jedna jest bez opisu. Poza tym wszystkie róże zamówione są.Dziekuje za róże,czekam na piękne kwiaty
dnia

Piękne sadzonki, jak zawsze bardzo dobrze zabezpieczone. Pędy mocne, zielone i faktycznie praktycznie bez kolców :)
dnia

Sadzonka dobrze zabezpieczona do transportu, pięknie rozkrzewiona, dołączona krótka instrukcja sadzenia i uprawy- super !
dnia

Sadzonka dobrze zabezpieczona do transportu, pięknie rozkrzewiona, dołączona krótka instrukcja sadzenia i uprawy- super !
dnia

Udało się zakupić:) teraz czekam do wiosny, żeby cieszyć się widokiem Polecam
dnia

Jestem zadowolona z róż. B. dobra jakość sadzonek. Polecam
dnia

zdrowe, piękne krzewy, starannie zapakowane i przygotowane do podróży i do sadzenia, bardzo dokładna instrukcja , w końcu doczytałam jak należy prawidłowo sadzić i ciąć róże ,już mam kilka Zefiryn, w tym roku zaprezentowała swoje piękno w postaci wyjątkowej wielkiej urody delikatnych kwiatów i wspaniałego intensywnego zapachu, firma szanuje swoich klientów ,ma z nimi bardzo dobry kontakt, informuje o planowanej wysyłce, zakupy są przyjemnością , do tego bardzo przystępne ceny za tak wysokiej jakości krzewy
dnia

Krzewy róż Zephirine dotarły do mnie w bardzo dobrym stanie. Zostały posadzone, czekam na kwitnienie.
dnia

Bardzo ładne sadzonki, dobrze zapakowane teraz tylko czekam do lata żeby zobaczyć efekty
dnia

Bardzo ładne i duże sadzonki. W transporcie dobrze zapakowane. Jestem w pełni zadowolona :)
dnia

sadzonki bardzo ładne, zdrowe, pięknie ukorzenione i rozkrzewione, pędy zielone, soczyste, zdrowe i grube, pączki ukształtowane, przygotowane do wzrostu, każda róża opisana, do paczki dołączona szczegółowa instrukcja, bardzo dobra cena, wzorowa obsługa , uprzejma, życzliwa i pomocna, mimo że moje zamówienie było niewielkie ,serdecznie polecam
dnia

Jestem bardzo zadowolona z zakupionych róż. Szkółka warta polecenia. Towar I klasa.
dnia

Polecam! Firma rzetelna, godna polecenia
dnia

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do Ulubionych