fantin latour róże stulistne jadalne
fantin latour róże stulistne
fantin latour stulistne róże
stulistne róże fantin latour
róże stulistne fantin latour
  • Nowy
fantin latour róże stulistne jadalne
fantin latour róże stulistne
fantin latour stulistne róże
stulistne róże fantin latour
róże stulistne fantin latour

FANTIN LATOUR

PACHNĄCE i ODPORNE NA PRZEMARZANIE RÓŻE STULISTNE, PŁATKI DO WYKORZYSTANIA NA CELE KULINARNE

Dostępność
Sadzonki w I wyborze kopane z gruntu zabezpieczone na czas wysyłki
Wysyłka
I Dekada Listopada
Rodzaj
historyczne
Kolor
różowy
główne Przeznaczenie
jadalne płatki
solitery (swobodnie rosnące)
ściany i płoty
żywopłoty
Zapach
intensywny
Wysokość
150 - 200 cm

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

 Fantin Latour - pachnące i mrozoodporne róże stulistne

cien pod róże

Ta urocza róża w stylu vintage co prawda kwitnie tylko raz w sezonie, ale z pewnością warto na to czekać! Jest wspaniałą różą. W ciągu kilku lat staje się okazałym krzewem z obfitym, gęstym i harmonijnym pokrojem, przemienionym na koniec czerwca przez prawie dwa miesiące w fontannę kwiatów. Jest nieznanego pochodzenia, odkryta przez angielskiego hodowcę róż Edwarda E. Bunyarda przed 1938 r. Róża ta jest zwykle nazywana stulistą ze względu na jej kształt kwiatów i wzorzec wzrostu, ale wielu hodowców uważa, że to hybryda, widząc w niej zarówno podobieństwo do chińskiej róży jak i do róż damasceńskich zwłaszcza przez luksusowe jasne, szaro - zielone liście oraz co ciekawe doszukują się w niej  również cech nowoczesnej hybrydy, prototypu współczesnych angielskich róż. Pomimo kontrowersyjnego pochodzenia jest jednym z faworytów wśród róż historycznych. Różowe pąki z czerwonymi pasmami kwitnąc przemieniają się w jasnoróżowe kwiaty, które są początkowo złożone a później zewnętrzne płatki wyginają się, a wewnętrzne stają się szerokie, tworząc wyłożoną rozetkę z guzikiem płatków pośrodku. Kwiaty podwójne i podzielone na ćwiartki są średniej wielkości, zwykle zebrane w duże w bukiety. Mocne słońce im praktycznie nie szkodzi. Pudroworóżowe płatki są nieco jaśniejsze na zewnątrz. Ich zapach jest intensywny, słodki. Ten zapach jest bardzo popularny w przemyśle perfumeryjnym. Podatna na mączniaka prawdziwego i czarną plamistość ale bujny wzrost rekompensuje te niedogodności. Liście są duże, ciemnozielone. Pędy są długie, łukowate, lekko kłujące. Bardzo dobrze reaguje na zginanie pędów, kwitnąc na całej długości gałęzi. Zaokrąglony krzew, tworzy półkulę, choć potrafi być i nieokiełznany. W gorących krajach krzew jest mały, szeroki i wysoki na 90 - 120 cm. W chłodniejszych klimatach róża stulistna Fantin Latour osiąga znacznie większy rozmiar, zwykle 120 - 150 cm wysokości, chociaż może być i większa, jeśli krzew spolubi sobie miejsce a zwłaszcza prowadzana przy murze czy ścianie, gdy ma się o co "oprzeć". Przycinanie po kwitnieniu pozwala utrzymać wielkość pod kontrolą, ale ta róża naprawdę wygląda lepiej, gdy ma wystarczająco dużo miejsca na swobodny wzrost. Toleruje słabe gleby, ale potrzebuje dobrze oświetlonego stanowiska. Róża stulistna Fantin Latour to niesamowita róża do romantycznego ogrodu.

Zastosowanie: Rosa (x) centifolia 'Fantin Latour' to czysta romantyka, która harmonijnie układa się za grządkami jasnych bylin takimi jak duży floks, dzwonki lub naparstnice. Równie dobrze sprawdza się w połączeniu ze staroświeckimi bylinami, takimi jak Alchemilla mollis i Centranthus ruber. Można go na przykład kojarzyć z okazałymi liśćmi purpurowego Cotinus 'Grace', Prunus serrulata, Virginia sumac 'Tiger Eyes' i liśćmi drzew liściastych w zadbanym żywopłocie. Będzie dobrze podkreślony przez ciemny ekran z bukszpanu lub cisów. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca to można dołaczyć do niej np. angielskie róże, rosnąc razem, stworząc ładną monumentalną masę, która zakwitnie jeszcze obficiej. Można go również prowadzić na kratownicy lub małej obręczy. Nadaje się do tworzenia nieformowanych żywopłotów. Płatki do wykorzystania w celach kulinarnych.

Nagrody:

—  2014  — Victorian (ARS), Greater Gwinnett Rose Society Rose Show

—  2001  — Victorian (ARS), Grosse Pointe Rose Society Show

—  2000  — Victorian (ARS), Fraser Pacific Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: nieznane

Pochodzenie: znaleziona przez  Edwarda E. Bunyarda, Anglia 1938

Została nazwana imieniem znanego francuskiego malarza, w szczególności za jego zacięcie do malowania romantycznych obrazów przedstawiających bogate bukiety róż. 

fantin latour róże stulistne zalety

Fantin Latour róże stulistne

Fantin Latour pachnące róże stulistne

Fantin Latour odporne róże stulistne

róże stulistne Fantin Latour

pachnące róże stulistne Fantin Latour

odporne róże stulistne Fantin Latour

róże stulistne pachnące Fantin Latour

Komentarze

Brak opini

Jesienna wysyłka róż kopanych z gruntu

Dostawę zamówionych róż rozpoczniemy jak co roku od połowy października. Jest to najodpowiedniejszy termin wykopywania i ekspedycji róż ze szkółki. W tym okresie róże tracą ulistnienie, kończą wegetację, zaczynają okres spoczynku. Najlepiej znoszą przesadzanie. Do każdej paczki dołączamy ulotkę zawierającą porady dotyczące sadzenia i pielęgnacji róż. W pierwszej kolejności realizujemy zamówienia opłacone z góry. Zaksięgowanie wpłaty potwierdzamy emailem. Również emailem wysyłamy informację o rozpoczęciu realizacji zamówienia i planowanym przybyciu róż. Po odebraniu od nas paczki przez firmę kurierską GLS zwykle na drugi dzień róże są już na miejscu.

Koszt dostawy:

16 zł przelew - płatność z góry

26 zł pobranie - płatność u kuriera

Jeden stały koszt dostawy niezależnie od ilości sztuk

sadzonka rózy goły korzeń

tick1

Wszystkie rośliny są odpowiednio zabezpieczone na czas transportu i nie grozi im przeschnięcie,

tick1

Róże wysyłamy tylko kurierem więc są na miejscu w 24h od nadania,

tick1

Sadzonki róż oznaczamy etykietami co uniemożliwia pomylenie odmian.

Należność za zamówione róże można uiścić w następujący sposób:

 

1. PRZELEW krajowy - przedpłata na nasz rachunek bankowy

 

Grzegorz Stypuła
ul. Kurowska 36
24-130 Końskowola
Millennium Numer konta: 14 1160 2202 0000 0002 1160 3336
Tytuł przelewu: numer zamówienia lub imię i nazwisko

 

 

PRZELEW z zagranicy:

Swift Code: BIGBPLPW

Nr rachunku: PL 14 1160 2202 0000 0002 1160 3336
adres banku: Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

 

 

2. PŁATNOŚCI ONLINE  formy płatności za roze 

Przelewy24 - profesjonalny i bezpieczny system realizowania płatności, przy pomocy którego w łatwy i szybki sposób można dokonać wpłaty. Zapłata księguje się w kilka minut i za płatność nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

 

3. POBRANIE (tylko na terenie Polski) płatność przy odbiorze paczki doręczającemu ją kurierowi


 

sprawdź koszt dostawy ...

 

Zobacz także

Produkt dodany do Ulubionych