JACQUES CARTIER

HISTORYCZNE
11.99
PLN
JACQUES CARTIER
JACQUES CARTIER
  • promocja
instore_only
Dostępność:
doniczka 2L
Wysyłka w:
5 dni roboczych
Cena: 11,99 zł 14,50 zł
Cena netto: 11,99 zł
szt.

JACQUES CARTIER - pachnące róże historyczne

cien pod róże

Ta odmiana robi sporo zamieszania w różanym świecie. To klasyczny przykład jak często trudno jednoznacznie sklasyfikować  róże historyczne kiedy mało jest różnic między nimi i nie tylko rodzice są nieznani ale nawet co do hodowcy zdania są podzielone. A nawet i z nazwą są problemy i niektórzy, zwłaszcza w USA uważają, że to tak naprawdę odmiana Marchesa Boccella, która zastąpiła oryginalnego Jacques Cartiera w obrocie komercyjnym. Nie byłoby może tego pojęciowego rozgardiaszu gdyby nie była to tak wartościowa odmiana. Jedni cenią tą odmianę za zapach róż damasceńskich, drudzy za żywotność i wigor róż portlandzkich a jeszcze inni za powtarzanie kwitnienia remontantek. I trudno się z nimi nie zgodzić. Kwiaty są w formie rozetek i pomimo tego, że może nie należą do najurodziwszych, to jednak przykuwają wzrok ze względu na bardzo liczne, upchane do granic możliwości, zatokowo powcinane płatki. Są one rozmieszczone w taki sposób, że deszcz po nich spływa i praktycznie nie dostaje się do środka przez co dobrze znoszą opady. Natomiast pod kwiatem umieszczony jest charakterystyczny wianuszek z liści. Trudno je pomylić z innymi. Same kwiaty pojawiają się w gęstych bukietach do 5 sztuk często jakby schowane w gęstwinie zdrowych liści i pędów. Przekwitając jaśnieją. Krzewy z początku rosną bardziej wszerz niż wzwyż, z czasem jednak przyjmują samoistnie dość regularną formę. Wyraźnie reaguje lepszym i obfitszym kwitnieniem na usuwanie przekwitłych kwiatostanów.

Synonimy: Marchesa Boccella, Marquise Boccella 

Zastosowanie: Do sadzenia na stanowiskach słonecznych. Polecana jest na kwiat cięty, do uprawy w dużych pojemnikach. Na zagonach i rabatach można sadzić pojedynczo lub w grupach od 1 do 2 szt./m²

Rośliny rodzicielskie: nieznane

Pochodzenie: Jean Desprez, Francja 1842 lub Robert & Moreau, Francja 1868

Jacques Cartier róże historyczne

 JACQUES CARTIER róże historyczneJACQUES CARTIER historyczne różehistoryczne róże JACQUES CARTIERróże historyczne JACQUES CARTIERpachnące róże historyczne JACQUES CARTIER

Opinie o produkcie (0)

Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl