Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 1.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 2.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 3.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 4.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 5.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 1.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 2.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 3.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 4.jpg
Alba Meidiliand róże okrywowe Gl 5.jpg

ALBA MEIDILAND

3 Opinie
14,95 zł
Brutto
ODPORNE NA CHOROBY I DESZCZ RÓŻE OKRYWOWE
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

Alba Meidiland - odporne róże okrywowe

cien róze

Odmiana róży idealna do białych, eleganckich w stylu ogrodów. Jedna z najwartościowszych róż w swojej grupie. Tworzy niezwykle harmonijne połączenie z innymi krzewami. Jej małe, białe, podwójne kwiatuszki przypominają śnieżki lub pomponiki. Nie boją się deszczu, zawsze wyglądają schludnie i estetycznie.  Przekwitłe kwiaty samoczynnie opadają, więc nie trzeba jej oczyszczać ani usuwać opadłych kwiatów, a roślina zawsze wygląda przyzwoicie. Rośnie bardzo szybko, świetnie nadaje się na stoki, skarpy bo kwitnie tak obficie, że nie widać nawet liści. Nie wymaga corocznego cięcia jednak, ponieważ tworzy wiele odrostów korzeniowych  to z wiekiem aby zachować ład i porządek należy ograniczać jej rozrastanie się. Pędy są pokryte ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Ich kształt jest eliptyczny, spiczasty i są ząbkowane. Z pąków w kolorze kości słoniowej rozwijają się nieduże, białe kwiatki w ilości około 10 sztuk na łodydze, bardzo blisko siebie umiejscowionych, dzięki czemu stanowią piękne, subtelne bukieciki. Pachną delikatnie. Róża jest wysoce odporna zarówno na choroby jak i przemarzanie. Uwielbia stanowisko słoneczne. Znosi słabsze gleby i zdarzający się latem niedobór wody. W pełnym rozkwicie róża wygląda imponująco. Kwitnie od wiosny aż do pierwszych przymrozków. Jeśli szukacie krzewu o białych kwiatach, któremu nie trzeba poświęcać stale uwagi i zabiegać zbytnio o jego względy, to róża okrywowa Alba Meidiland, jest w sam raz.

Zastosowanie: Idealna do zadarniania terenu. Na skarpy. Również na niskie żywopłoty i szpalery. Dobra do kolorystycznych zestawień z iglakami, bylinami innymi krzewami. Sprawdza się znakomicie, jako wypełniacz przestrzeni i dobrze rośnie w również pojemnikach.

Synonimy: Alba Meillandecor, Alba Sunblaze, MEIflopan

Nagrody: — 2001 — Modern Shrub Rose: Iowa Rose Society Show, Linn County Rose Society Show, Pikes Peak Rose Society Show

— 1999 — Classic Shrub Rose: First Capitol Rose Society Show
— 1989 — Bagatelle (Paris) 2eme Prix: Bagatelle Rose Trials

Rośliny rodzicielskie: Rosa sempervirens L. х Marthe Carron

Pochodzenie: Meilland, Francja 1987

Gęstość sadzenia: 3 - 4 szt/m2

Alba Meidiland róża okrywowaAlba Meidiland róze okrywoweróze okrywowe Alba Meidilandokrywowe róże Alba MeidilandAlba Meillandecor róże okrywoweróże okrywowe Alba Meillandecorokrywowe róże Alba Meillandecor

Opinie

3 Opinie

Róże przecudne obsypane mnóstwem kwiatów, u mnie rosną na wyższym klombie więc jej elastyczne gałązki aż płożą się na trawniku, polecam.
o

dziękuję za róze,przybyły w dobrej kondycji,pięknie rosną ,nawet juz parę kwitnie,bardzo ładne sadzonki,myślę ze takie posłużą w ogrodzie.
o

Przecudna wprost- urocze, długo utrzymujące się drobne kwiatki, piękne ciemnozielone listki.Posadziłam latem, zapowiada się świetnie.
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych