Auscat róże angielskie białe
róze angielskie białe Auscat
białe róze angielskie Auscat
białe angielskie róze Auscat
Auscat białe róze angielskie
Auscat róże angielskie białe
róze angielskie białe Auscat
białe róze angielskie Auscat
białe angielskie róze Auscat
Auscat białe róze angielskie

AUScat

3 Ocen

ODPORNE NA CHOROBY DO SADZENIA W PÓŁCIENIU RÓŻE ANGIELSKIE

Dostępność
Asortyment wyczerpany
Rodzaj
angielskie
krzaczaste
Kolor
biały
Cechy
odporne na choroby
tolerują półcień
główne Przeznaczenie
klomby i kwietniki
Zapach
średnio mocny
Wysokość
100 - 150 cm

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

 AUScat - odporne i pachnące róże angielskie

cien pod róża

Zaczynając opis róży Auscat wypada zacząć od rodowodu. W przyrodzie istnieje takie zjawisko kiedy roślina pod wpływem przypadkowej mutacji zamienia jedną swą cechę np. kolor kwiatu. Przy czym nie dotyczy to całego krzaka ale tylko pojedynczej gałązki. I kiedy rozmnożymy oczkami z pędu na którym jest taki nietypowy dla odmiany kwiatek otrzymamy tzw. sport. Taka historia zdarzyła angielskiemu hodowcy Austinowi z różą Mary Rose (jaskrawo-różowy kolor) w rezultacie czego otrzymał nową, wspaniałą i chyba najładniejszą z białych róż angielskich. To prawdziwa Królewna Śnieżka. Czasem jednak na jakimś genowym poziomie odbywa się przestój i róża Auscat pozwala sobie wyrzucić mateczny różowy kwiatek albo tylko złamać smugą różu biel płatków któregoś kwiatu. Jednak w większości wypadków długie pędy kwiatowe rozgałęziają się na szczycie i tworzą czerwonawe pączki, z których pojawiają się czysto białe kwiaty około 9 cm średnicy. Są pachnące, z cudownym świeżym i słodkim aromatem starych róż, miodu i migdału. Sama forma kwiatów nieco niechlujna, a przekwitając kwiaty same się oczyszczają i dość mocno osypują tworząc białe kobierce kojarzące się z łabędzim puchem. Kwitnięcie bardzo długotrwałe, zaczyna się wcześnie, trwa do późnej jesieni a przerwy między falami kwiatów są bardzo krótkotrwałe. W odróżnieniu od większości angielek a co charakterystyczne dla tej odmiany, pędy nie zginają się pod ciężarem kwiatostanów niezależnie od tego jak obfite jest kwitnięcie. Liście są matowe, jaskrawo – zielone i nie uszkadzają się chorobami grzybowymi. Forma krzaka bardzo staranna, harmonijna i nie rozlazła. Można by pomyśleć, że kształtowana nożycami. Wygląda ja gęsta śnieżna kula. Odmiana doskonale sobie radzi w półcieniu.

Zastosowanie: do romantycznych aranżacji na rabaty jednorodne i mieszane do parków, ogrodów, kwietników, na niskie żywopłoty.

Synonimy: White Mary Rose, Winchester CathedralTM

Rośliny rodzicielskie: sport od Mary Rose

Pochodzenie: Austin, Anglia 1988. Nazwana na cześć katedry w Winchester. Jest to jeden z największych gotyckich kościołów Anglii i w ogóle w Europie. Budowa jej rozpoczęła się w roku 1079 praktycznie w miejscu poprzedniej, anglosaskiej katedry znanej jako Old Minister istniejącej od roku 660. W jej wnętrzu jest najdłuższa (167 m) w Europie gotycka Nawa główna. Od samej konsekracji była pod opieką Zakonu Benedyktynów. Po ogłoszeniu się przez Henryka VIII Tudora głową kościoła anglikańskiego w roku 1539 roku zakon został rozwiązany, sanktuarium św. Swituna splądrowane, a klasztor i kapitularz rozebrane. Pozostawiono jedynie katedrę. Przez dziesięć wieków swego istnienia była sceną wielu królewskich ślubów, koronacji jak i pogrzebów.

róże angielskie parkowe Auscat

róże angielskie Auscat

Auscat róże angielskie

parkowe róże angielskie Auscat

Auscat parkowe róże angielskie

Auscat angielskie róże parkowe

angielskie róże parkowe Auscat

angielskie róże Auscat parkowe

Auscat angielskie róże parkowe

Komentarze

3 Opinie

Piękna angielka. Kwiat w formie filiżanki, właśnie zakwitł. Kolor biało kremowy. Ładna sadzonka.
dnia

Sadzonka wyjątkowo odporna, tegoroczna wiosna przetrzymała 3 duze przymrozki, kwitnie obficie, sama się oczyszcza. Piękna różyczka godna polecenia, delikatna a zarazem szlachetna.
dnia

Zdrowe, piękne sadzonki. W czwartek zamówione, a W piątek były już u mnie - ekspresowa realizacja. Paczka dobrze zabezpieczona. Róże już posadzone- czekamy na pierwsze efekty ☺
dnia

Róże doniczkowe

Róże sprzedawane w pojemnikach można wysadzać do gruntu w dowolnym momencie w ciągu całego sezonu wegetacyjnego.

Jesienna i wiosenna wysyłka róż kopanych z gruntu

Wiosną róże rozpoczynamy wysyłać jak ustąpi zima i mogą już być bezpiecznie wysadzane do gruntu czyli zwykle jest to na przełomie marca/kwietnia. Przez okres zimowy są przechowywane w profesjonalnej chłodni, gdzie róże przechodzą okres spoczynku w temperaturze bliskiej 0 stopni.

Jesienią dostawę zamówionych róż rozpoczynamy jak co roku od połowy października. W pierwszej kolejności realizujemy zamówienia opłacone z góry. Jest to najodpowiedniejszy termin wykopywania i ekspedycji róż ze szkółki. W tym okresie róże tracą ulistnienie, kończą wegetację, zaczynają okres spoczynku. Najlepiej znoszą przesadzanie. Do każdej paczki dołączamy ulotkę zawierającą porady dotyczące sadzenia i pielęgnacji róż. Zaksięgowanie wpłaty potwierdzamy emailem. Również emailem wysyłamy informację o rozpoczęciu realizacji zamówienia i planowanym przybyciu róż. Po odebraniu od nas paczki przez firmę kurierską GLS zwykle na drugi dzień róże są już na miejscu.

Koszt dostawy:

16 zł przelew - płatność z góry

26 zł pobranie - płatność u kuriera

Dostawa Gratis - dla zamówień powyżej 300 zł przy wpłacie przelewem

tick1
Jeden stały koszt dostawy niezależnie od ilości sztuk,

sadzonka rózy goły korzeń

tick1
Wszystkie rośliny są odpowiednio zabezpieczone na czas transportu i nie grozi im przeschnięcie,
tick1
Róże wysyłamy tylko kurierem więc są na miejscu w 24h od nadania, 
tick1
Sadzonki róż oznaczamy etykietami co uniemożliwia pomylenie odmian.

Należność za zamówione róże można uiścić w następujący sposób:

 

1. PRZELEW krajowy - przedpłata na nasz rachunek bankowy

 

Grzegorz Stypuła
ul. Kurowska 36
24-130 Końskowola
Millennium Numer konta: 14 1160 2202 0000 0002 1160 3336
Tytuł przelewu: numer zamówienia lub imię i nazwisko

 

 

PRZELEW z zagranicy:

Swift Code: BIGBPLPW

Nr rachunku: PL 14 1160 2202 0000 0002 1160 3336
adres banku: Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

 

 

2. PŁATNOŚCI ONLINE   przelewy 24

płątności rozaria przez przelewy24

Przelewy24 - profesjonalny i bezpieczny system realizowania płatności, przy pomocy którego w łatwy i szybki sposób można dokonać wpłaty. Zapłata księguje się w kilka minut i za płatność nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

3. POBRANIE

(tylko na terenie Polski) płatność przy odbiorze paczki doręczającemu ją kurierowi


 

sprawdź koszt dostawy ...

Zobacz także

Produkt dodany do Ulubionych