Auscat róże angielskie białe
róze angielskie białe Auscat
białe róze angielskie Auscat
białe angielskie róze Auscat
Auscat białe róze angielskie
Auscat róże angielskie białe
róze angielskie białe Auscat
białe róze angielskie Auscat
białe angielskie róze Auscat
Auscat białe róze angielskie

AUScat

16,95 zł
Brutto
ODPORNE NA CHOROBY DO SADZENIA W PÓŁCIENIU RÓŻE ANGIELSKIE
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

 AUScat - odporne i pachnące róże angielskie

cien pod róża

Zaczynając opis róży Auscat wypada zacząć od rodowodu. W przyrodzie istnieje takie zjawisko kiedy roślina pod wpływem przypadkowej mutacji zamienia jedną swą cechę np. kolor kwiatu. Przy czym nie dotyczy to całego krzaka ale tylko pojedynczej gałązki. I kiedy rozmnożymy oczkami z pędu na którym jest taki nietypowy dla odmiany kwiatek otrzymamy tzw. sport. Taka historia zdarzyła angielskiemu hodowcy Austinowi z różą Mary Rose (jaskrawo-różowy kolor) w rezultacie czego otrzymał nową, wspaniałą i chyba najładniejszą z białych róż angielskich. To prawdziwa Królewna Śnieżka. Czasem jednak na jakimś genowym poziomie odbywa się przestój i róża Auscat pozwala sobie wyrzucić mateczny różowy kwiatek albo tylko złamać smugą różu biel płatków któregoś kwiatu. Jednak w większości wypadków długie pędy kwiatowe rozgałęziają się na szczycie i tworzą czerwonawe pączki, z których pojawiają się czysto białe kwiaty około 9 cm średnicy. Są pachnące, z cudownym świeżym i słodkim aromatem starych róż, miodu i migdału. Sama forma kwiatów nieco niechlujna, a przekwitając kwiaty same się oczyszczają i dość mocno osypują tworząc białe kobierce kojarzące się z łabędzim puchem. Kwitnięcie bardzo długotrwałe, zaczyna się wcześnie, trwa do późnej jesieni a przerwy między falami kwiatów są bardzo krótkotrwałe. W odróżnieniu od większości angielek a co charakterystyczne dla tej odmiany, pędy nie zginają się pod ciężarem kwiatostanów niezależnie od tego jak obfite jest kwitnięcie. Liście są matowe, jaskrawo – zielone i nie uszkadzają się chorobami grzybowymi. Forma krzaka bardzo staranna, harmonijna i nie rozlazła. Można by pomyśleć, że kształtowana nożycami. Wygląda ja gęsta śnieżna kula. Odmiana doskonale sobie radzi w półcieniu.

Zastosowanie: do romantycznych aranżacji na rabaty jednorodne i mieszane do parków, ogrodów, kwietników, na niskie żywopłoty.

Synonimy: White Mary Rose, Winchester CathedralTM

Rośliny rodzicielskie: sport od Mary Rose

Pochodzenie: Austin, Anglia 1988. Nazwana na cześć katedry w Winchester. Jest to jeden z największych gotyckich kościołów Anglii i w ogóle w Europie. Budowa jej rozpoczęła się w roku 1079 praktycznie w miejscu poprzedniej, anglosaskiej katedry znanej jako Old Minister istniejącej od roku 660. W jej wnętrzu jest najdłuższa (167 m) w Europie gotycka Nawa główna. Od samej konsekracji była pod opieką Zakonu Benedyktynów. Po ogłoszeniu się przez Henryka VIII Tudora głową kościoła anglikańskiego w roku 1539 roku zakon został rozwiązany, sanktuarium św. Swituna splądrowane, a klasztor i kapitularz rozebrane. Pozostawiono jedynie katedrę. Przez dziesięć wieków swego istnienia była sceną wielu królewskich ślubów, koronacji jak i pogrzebów.

róże angielskie parkowe Auscat

róże angielskie Auscat

Auscat róże angielskie

parkowe róże angielskie Auscat

Auscat parkowe róże angielskie

Auscat angielskie róże parkowe

angielskie róże parkowe Auscat

angielskie róże Auscat parkowe

Auscat angielskie róże parkowe

Opinie

Brak opinii

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych