QUEEN ELIZABETH

RABATOWE
0
PLN
QUEEN ELIZABETH
QUEEN ELIZABETH 3 3.52
QUEEN ELIZABETH
  • promocja
instore_only
Dostępność:
Jesień 2018
Cena: 0,00 zł 0,00 zł
Cena netto: 0,00 zł
szt.

Queen Elizabeth - różowe róże rabatowe

cien rózy

Ta popularna róża nazwana imieniem królowej angielskiej początkowo wyprowadzona została do obrotu handlowego w USA, ale szybko szeroko rozpowszechniła się po całym świecie. Doskonale czuje się w dżdżystej Anglii, gdzie ją gęste płatki nie uszkadzają się deszczem pomimo angielskiej pogody. Kwiaty ciepłego, delikatnego różowego koloru, z ciemniejszą lewą stroną płatków. Przepisowo przypominają herbaciano-hybrydowe róże. Zazwyczaj kwitnie w dużych grupach po 3-5 szt, dzięki czemu Queen Elisabeth nazywają założycielką nowej klasy róż - grandiflora. Chociaż poza granicami USA tej klasy oficjalnie nie uznaje się, Queen Elisabeth jednak staje się jedną z lepszych jej przedstawicielek. Zewnętrzne płatki odginają się na dół, są trochę falujące. Liście duże, ciemne, okrągłe i błyszczące. Róża prawie całkowicie odporna na choroby. Dobrze rośnie na słabych glebach. Bardzo dobra dla początkujących amatorów róż. Krzew o silnych, grubych, z dużymi kolcami pędach. Co kilka lat wczesną wiosną można ją silnie obciąć - co będzie sprzyjać odmłodzeniu. Ta odmiana pozostaje ciągle popularna od już ponad 40 lat co najlepiej świadczy o jej niewątpliwych zaletach. Polecana przez Szwedzkie Towarzystwo Różane = super mrozoodporność.

Zastosowanie: na rabaty i obrzeża, w grupach, na terenach zieleni, ładnie komponuje się z innymi roślinami

Synonimy: The Queen Elizabeth Rose, Queen of England

Nagrody: Róża Świata - World Federation of Rose Societies, 1979;

All-America Rose Selection, USA, 1955;

Court of Show/Honor, Lower Cape Rose Society, USA, 2000

Rośliny rodzicielskie: Charlotte Armstrong × Floradora

Pochodzenie: Lammerts USA, 1954. Nazwana dla upamiętnienia wstąpienia na tron angielskiej królowej Elżbiety II

zalety róży Queen ElizabethQueen Elizabeth róże rabatoweróże rabatowe Queen Elizabeth rabatowe róże Queen ElizabethQueen Elizabeth rabatowe różeQueen Elizabeth rabatowe róże różoweróżowe róże rabatowe Queen Elizabeth

Opinie o produkcie (3)

Beata
31 sierpnia 2013

Bałam się, że się nie przyjmie, długo była bez liści, myślałam, że już po nich a tu proszę ... tak piękne kwiaty ;)


Jolanta D.
24 sierpnia 2014

Bardzo cieszy mnie ta róża u Państwa zakupiona jest niezawodna w deszcz i upały tego lata 2014 r.


Maria
9 kwietnia 2018

Dziękuję. Zakupione w ubiegłym roku róże Queen Elizabet sa przepiękne. Mimo,że w górach jeszcze zima trzyma moje już puszczaja pąki. Serdecznie pozdrawiam. Promuję Wasza firme bo zasługuje na to. Ukłony Maria Zakopane


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl