Giggles okrywowe róże okrywowe
GIGGLES
GIGGLES
Giggles angielskie róże okrywowe
  • -10%
  • Nowy
Giggles okrywowe róże okrywowe
GIGGLES
GIGGLES
Giggles angielskie róże okrywowe

GIGGLES

DOSKONAŁE POD WZGLĘDEM KRZACZASTEGO PŁOŻENIA SIĘ PO PODŁOŻU, BARDZO OBFICIE KWITNĄCE RÓŻE O GRONACH WYPEŁNIONYCH PEŁNYMI CZERWONYMI KWIATAMI ZE SREBRZYSTYM REWERSEM

Dostępność
doniczka 2 L
Wysyłka
połowa Maja
Rodzaj
okrywowe
Kolor
różowy
Cechy
nieustająco kwitnące
wcześnie kwitnące
zimują bez okrycia
łatwe w uprawie
główne Przeznaczenie
rabaty
skarpy
ubogie stanowiska
uprawa w pojemnikach
zadarnianie terenu
zieleń miejska
Pochodzenie
Wielka Brytania
Wysokość
30 - 60 cm

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 


GIGGLES - Róże okrywowe

cien róze

Róża okrywowa Giggles doskonałe na tereny w strefach mrozoodporności USDA od 5 do 10. Mają pokrój krzaczastego i gęsto liściastego krzewu o mocno rozgałęziających się kolczastych pędach. Ich krzewy są niskie i doskonale płożące się po podłożu. Pędy mają przy tym krótkie, zwarte i gęste. Dlatego najlepiej nadają się na krzewy okrywowe. Dorastają jedynie do wysokości ok. 40-45 cm, przy rozpiętości/szerokości 45-50 m. Róża okrywowa Giggles wytwarza liście skórzasto-pierzaste podzielone na błyszczące, zębate, średniozielone listki i skupiska pachnących, podwójnych i małych jaskrawo wiśniowo-czerwonych kwiatów. Jej kwitnienie trwa przy tym od późnej wiosny, aż do jesieni. Kwiaty mają kolor intensywnie wiśniowoczerwony, a przy tym są małe i pełne, o 17-25 płatkach ze srebrzystym odcieniem na spodniej stronie płatków (tzw. srebrny rewers). W ich pełnym rozkwitnięciu pokazuje się też środek z żółtymi pręcikami. Kwiaty tej okrywowej róży kwitną w gronach, przy czym jest ich bardzo dużo, bo aż 5-10 kwiatów na jednej łodydze. Średnica pojedynczego kwiatu wynosi ok. 3-4 cm. Odmiana okrywowej róży Giggles wielokrotne powtarza przy tym kwitnienie w ciągu całego sezonu wegetacyjnego (kwitną praktycznie niemal nieprzerwanie od wiosny do jesieni). Odmiana Giggles, to idealna róża okrywowa, przy czym efekt dywanu kwiatowego z jej udziałem uzyskuje się najdalej w drugim roku od posadzenia. Róże te należy sadzić w pełnym słońcu. Róże okrywowe Giggles preferują poza tym gleby kredowe, gliniaste i piaszczyste, choć ogólnie tolerują w sumie większość rodzajów gleb. Ich Ph  może być kwasowe, alkaliczne, czy neutralne – bez różnicy. Najlepiej nie sadzić jednak tych róż w glebie, gdzie wcześniej sadzone były już inne róże. Podłoże powinno być przy tym wilgotne, ale dobrze osuszające się i niepodmokłe. Trzeba też unikać podlewania ich z góry. 

Zastosowanie: Przede wszystkim to doskonała róża okrywowa. Nadaje się też doskonale na klomby i kwietniki w miejscach, gdzie wymagane są róże okrywowe lub do obsadzania granic. Może też występować w roli swobodnie rosnących soliterów w miejscach nasłonecznionych, np.  punktowo na słonecznych skalniakach. Sprawdzi się ponadto w uprawie w pojemnikach przy domu oraz na tarasach i balkonach, szczególnie tych zawieszanych na ścianach i kratach.

Gęstość sadzenia: 4 szt./m2

Nagrody: 2012 – Glasgow Silver Medal, Glasgow Rose Trials

Rośliny rodzicielskie: przodkowie nieznani

roze_okrywowe_giggles

roże okrywowe gigles

angielskie róże okrywowe Giggles

róże okrywowe Giggles

Giggles angielskie okrywowe

Komentarze (0)

Brak opini

Róże doniczkowe

Róże sprzedawane w pojemnikach można wysadzać do gruntu w dowolnym momencie w ciągu całego sezonu wegetacyjnego.

Jesienna i wiosenna wysyłka róż kopanych z gruntu

Wiosną róże rozpoczynamy wysyłać jak ustąpi zima i mogą już być bezpiecznie wysadzane do gruntu czyli zwykle jest to na przełomie marca/kwietnia. Przez okres zimowy są przechowywane w profesjonalnej chłodni, gdzie róże przechodzą okres spoczynku w temperaturze bliskiej 0 stopni.

Jesienią dostawę zamówionych róż rozpoczynamy jak co roku od połowy października. W pierwszej kolejności realizujemy zamówienia opłacone z góry. Jest to najodpowiedniejszy termin wykopywania i ekspedycji róż ze szkółki. W tym okresie róże tracą ulistnienie, kończą wegetację, zaczynają okres spoczynku. Najlepiej znoszą przesadzanie. Do każdej paczki dołączamy ulotkę zawierającą porady dotyczące sadzenia i pielęgnacji róż. Zaksięgowanie wpłaty potwierdzamy emailem. Również emailem wysyłamy informację o rozpoczęciu realizacji zamówienia i planowanym przybyciu róż. Po odebraniu od nas paczki przez firmę kurierską GLS zwykle na drugi dzień róże są już na miejscu.

Koszt dostawy:

16 zł przelew - płatność z góry

26 zł pobranie - płatność u kuriera

Dostawa Gratis - dla zamówień powyżej 300 zł przy wpłacie przelewem

tick1
Jeden stały koszt dostawy niezależnie od ilości sztuk,

sadzonka rózy goły korzeń

tick1
Wszystkie rośliny są odpowiednio zabezpieczone na czas transportu i nie grozi im przeschnięcie,
tick1
Róże wysyłamy tylko kurierem więc są na miejscu w 24h od nadania, 
tick1
Sadzonki róż oznaczamy etykietami co uniemożliwia pomylenie odmian.

Należność za zamówione róże można uiścić w następujący sposób:

 

1. PRZELEW krajowy - przedpłata na nasz rachunek bankowy

 

Grzegorz Stypuła
ul. Kurowska 36
24-130 Końskowola
Millennium Numer konta: 14 1160 2202 0000 0002 1160 3336
Tytuł przelewu: numer zamówienia lub imię i nazwisko

 

 

PRZELEW z zagranicy:

Swift Code: BIGBPLPW

Nr rachunku: PL 14 1160 2202 0000 0002 1160 3336
adres banku: Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

 

 

2. PŁATNOŚCI ONLINE   przelewy 24

płątności rozaria przez przelewy24

Przelewy24 - profesjonalny i bezpieczny system realizowania płatności, przy pomocy którego w łatwy i szybki sposób można dokonać wpłaty. Zapłata księguje się w kilka minut i za płatność nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

3. POBRANIE

(tylko na terenie Polski) płatność przy odbiorze paczki doręczającemu ją kurierowi


 

sprawdź koszt dostawy ...

Zobacz także

Produkt dodany do Ulubionych