Variegata di Bologna

HISTORYCZNE
11.99
PLN
Variegata di Bologna
Variegata di Bologna
  • promocja
instore_only
Dostępność:
doniczka 2L
Wysyłka w:
5 dni roboczych
Cena: 11,99 zł 14,50 zł
Cena netto: 11,99 zł
szt.

 Variegata di Bologna - pachnące róże historyczne, parkowo-pnące

cien pod róże

Ta włoska odmiana korzysta z niezmiennej popularności nie tylko dzięki wpadającej w ucho nazwie. Kwiaty również, mocno przyciągają oczy dzięki porzeczkowo-purpurowym paskom na kremowym tle. W dodatku silnie pachną. Są pełne (ok. 50 płatków), kuliste i pojawiają się pojedyńczo lub w zbitych bukietach (kwiaty mają krótkie szypułki) po 3-5 szt. Na deszcz mało odporne. Zakwita jako jedna z pierwszych róż. Jak większość odmian historycznych, nie produkują dużo kwiatów w pierwszym sezonie. Potrzebują czasu, aby się zadomowić i rozrosnąć w pędy kwiatowe. Liście ma błyszczące i jajowate, o drobno ząbkowanych brzegach nieco narażone na czarną plamistość. Sam krzew jest dość otwarty, luźny. Długie pędy przewieszają się na boki zajmując z czasem spokojnie 2 metry szerokości. Przycinaniem trudno ją okiełznać, ponieważ kwitnie najobficiej na drewnie z poprzedniego roku. Można jednak sadzić ją przy kratkach i rozpinać pędy na boki jak u róż pnących lub podwiązywać do podpory przez co krzak będzie bardziej staranny.

Zastosowanie: jako solitery do ogródków i parków, jako róża pnąca.  Kwiaty dobrze nadają się na suche bukiety jak i do robienia wiązanek, nawet ślubnych.

Nagrody:

— 2001 —
Mid-Hudson Rose Society Show
— 2000 —
Combined Chicagoland Rose Society Show
Mid-Hudson Rose Society Show
Philadelphia Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: sport of Victor Emmanuel

Pochodzenie: Lodi, Włochy przed 1909

zalety róży historycznej Variegata di Bologna roze historyczne variegata di bologna

variegata di bologna - roza historyczna

variegata di bologna - roze historyczne 

 cień po różach

 Róża Variegata di Bologna z ogrodu Pani Joanny w Kobyłce, która pisze tak:

Witam. W 2015 roku zakupiłam w Waszej firmie dwie sadzonki róży Variegata di Bologna. Róże rozrosły się do rozmiarów dość potężnych krzewów, pierwsza zimę po posadzeniu były okopczykowane, następne zimy już radziły sobie same. Raz w roku podsypuję je granulowanym nawozem do róż i granulowanym obornikiem owczym. Rosną pięknie i pięknie kwitną ale ich największą zaletą jest zapach i mimo że rosną w mniej reprezentacyjnej części ogrodu (ze względu na ich pokaźne rozmiary) to dzięki intensywnemu zapachowi są obecne w całym ogrodzie. Pozdrawiam Joanna

 

Variegata di Bologna róże historyczne Pani JoannyVariegata di Bologna roze historyczne Pani Joanny

 

Opinie o produkcie (0)

Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl