angielskie róże żólte Lemon Parody

LEMON PARODY

1 Opinie
14,95 zł
Brutto
PIĘKNE ŻÓŁTE ANGIELSKIE RÓŻE Z MOCNYM HERBACIANYM ZAPACHEM

Dostępność
doniczka 2 L
Wysyłka
ok. połowy marca
Rodzaj
angielskie
krzaczaste
Kolor
żółty
Cechy
kwiaty trwałe w wazonie
główne Przeznaczenie
kwiat cięty
solitery (swobodnie rosnące)
Zapach
intensywny
Wysokość
150 - 200 cm

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

  Lemon Parody - angielskie róże, parkowo - pnące

roze angielskie cien

Nie wszyscy lubią żółte róże i dlatego nie są zbyt popularne. Ale dzięki zaletom tej odmiany najwięksi sceptycy powinni zmienić swą opinię. Lemon Parody jest piękną różą swoje atuty zachowując praktycznie w każdych warunkach pogodowych, siedliskowych czy uprawowych. W roku 1983 została przedstawiona po raz pierwszy na znanej londyńskiej wystawie Chelsea Flower Show i z miejsca zrobiła furorę zachwycając swymi nasyconymi złocisto - żółtymi kwiatami niezwykłej formy oraz wybornym herbacianym zapachem. Dla obfitego kwitnięcia potrzebuje słońca w ilościach hurtowych, dlatego stanowiska trzeba wybierać dobrze nasłonecznione. Pączki otwierają się stopniowo, a płatki wyginają się do wewnątrz jakby broniąc centrum kwiatu. Czarkowate kwiaty zebrane są w duże kwiatostany po kilka, kilkanaście sztuk. Trzymają się na krzakach mocno i trwale. Kolor kwiatów  w przyjemnym dla oka głęboko żółtym odcieniu, w pewnych warunkach z brzoskwiniowymi tonami, a przekwitając wypalają się do jaśniejszych. Jednocześnie na krzaku można widzieć kwiaty kilku odcieni. Kwitnięcie obfite, długie i kończy się dopiero z nastaniem pierwszych przymrozków. Liście ciemno - zielone, błyszczące i duże. Krzaki szybko rosnące, gałęziste w czasie kwitnienia pędy romantycznie przewieszają się. Wymaga wiosennego przycinania. W naszych warunkach pokrój róży parkowy, rośnie do 2 m. W krajach o łagodniejszym klimacie i dłuższym okresie wegetacji zachowuje się jak róża pnąca przekraczając 3 m wysokości.

Zastosowanie: do parków i ogrodów jako solitery w obrębie trawników lub przy ścianach, słupach itp. oraz na drugi plan rabat mieszanych w różnym stylu. Wygląda szczególnie efektownie gdy zakwita na ciemnym tle. Atrakcyjny kontrast do ciepłej żółci ich kwiatów stanowią rośliny z niebieskimi bądź liliowymi kwiatami takie jak ciemnofioletowe Astry lub Clematis 'Etoile Violette'. Ze względu na duże, bujne i pełne kwiaty tej odmiany róży dobrze pasują do niej również wysokopienne byliny takie jak Naparstnica, Ostróżka lub Tojad. Jeżeli chcemy skomponować do niej rośliny o podobnym żółtym odcieniu możemy zastosować Krwawnik 'Mooshine', Rumian Barwierski lub Nachyłek Okółkowy. Jeżeli posadziliśmy różę Lemon Parody w półcieniu dobrym towarzystwem będą Hosty lub Funkia Ogrodowa.

Synonimy: AUSmas, English Yellow, Graham Thomas

Nagrody: WFRS Rose Hall of Fame 2009 - najlepsza róża świata;

Rosexpo Montreal Show - Best English Rose Spray or Specimen (CRS) 1999;

W ostatnich 5 latach aż 41 Amerykańskich Regionalnych Towarzystw Różanych nagrodziło tą odmianę na swych wystawach

Rośliny rodzicielskie: Charles Austin x (Iceberg × nieujawniona siewka)

Pochodzenie: Austin, Anglia 1983

zalety róży angielskiej Graham Thomas

róże angielskie Graham Thomas

róze angielskie graham thomas

kwitnienie róży angielskiej Lemon Parody

 

Opinie

1 Opinie

Witam. Zamawiałem wiele róż o różnych producentów, ale jakość sadzonek z "Szkółka Róż Rozaria" jest rewelacyjna, pięknie ukorzenione rośliny z dużymi młodymi pędami, a i cena jest bardzo dobra, polecam mocno.
o

Zobacz także

Produkt dodany do Ulubionych