ARTHUR BELL

RABATOWE
0
PLN
ARTHUR BELL
ARTHUR BELL 1 3.36
instore_only
Dostępność:
Jesień 2018
Cena: 0,00 zł
Cena netto: 0,00 zł
szt.

  ARTHUR BELL- żółte róże rabatowe, pachnące

cien rózy

Klasyczna żółta róża rabatowa. Łatwa w uprawie. Bardzo aromatyczne, duże jaskrawo-żółte kwiaty pojawiają się z dość wcześnie zazwyczaj w kwiatostanach po 3-6 sztuk. Kwiaty dość szybko otwierają się ukazując pręciki. Składają się tylko z 20 płatków, ale tak osadzonych, że wyglądają na pełne w środku. Kwiaty kształtem podobne do mieszańców herbatnich dlatego nadają sie na kwiat cięty. Na mocnym słońcu wypalają się do jasno kremowych, dlatego odmianę z powodzeniem można sadzić w półcieniu. Kwiaty nie są zbyt trwałe, ale mocny, owocowy zapach wyczuwalny z odległości z nawiązką rekompensuje ten brak. Właściwie to bardzo niewiele róż rabatowych może z nią konkurować pod względem zapachu. Liście duże, lśniące i bardzo zdrowe. Krzew o dużym wigorze, szybko rośnie. Bardzo wytrzymała róża. Kwitnie obficie, drugą falą do przymrozków.

Zastosowanie: na rabaty w ogrodach i zieleni miejskiej, do zestawień z bylinami, krzewami, na kwiat cięty.

Nagrody: Certyfikat Jakości - Royal National Rose Society (RNRS), UK, 1964;

 Award of Garden Merit - Royal Horticultural Society, UK, 1993

Rośliny rodzicielskie: Cläre Grammerstorf × Piccadilly

Pochodzenie: McGredy, 1965, Wielka Brytania. Arthur Bell (1590-1643) to angielski franciszkanin, męczennik. Pochodził z bogatej, prawniczej rodziny. Aresztowany podczas angielskiej wojny domowej w czasie brutalnych prześladowań katolików został skazany na powieszenie i poćwiartowanie. Jak podają przekazy wybuchł uroczystym Te Deum i podziękował wylewnie sędziom, że nakładając na niego taką karę pozwalają mu cierpieć i umrzeć za Chrystusa.

zalety róży rabatowej arthur bell

żółte róże rabatowe Arthur bell

roze rabatowe Arthur bell - żółte

róże rabatowe Arthur bell

Opinie o produkcie (1)

EWA
10 listopada 2017

Bardzo dziękuję, szybka przesyłka, piękne, zdrowe krzaczki. Dołączona fajna informacja o sadzeniu i pielęgnacji - super. Polecam wszystkim.


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl