ROBUSTA

DZIKIE - naturalne
0
PLN
ROBUSTA
ROBUSTA 1 3.40133
ROBUSTA
instore_only
Dostępność:
Jesień 2018
Cena: 0,00 zł
Cena netto: 0,00 zł
szt.
ROBUSTA - róże dzikie, mieszaniec rosa Rugosa
 
cien róże

Zadziwiająco mocne róże dzikie, przy której praktycznie niczego nie musowo robić - bezproblemowa. Rośnie i zimuje doskonale. Robusta należy do tych elitarnych odmian, które kwitną praktycznie ciągle. Robi to przez całe lato i jesień, choć pierwsze kwitnięcie ma zawsze obfitsze. Kwiaty duże, proste, zebrane w nieduże gęste kwiatostany. Czasem z małym pęczkiem pręcików w centrum. Rozwijają się z przedłużonych pączków i pojawiają się w małych grupach po 5 do 10 sztuk. Kolor płomienny, jakby świecący się, w odcieniu czerwieni, widoczny z daleka. Mało u których rugoz jest takie jaskrawe zabarwienie. Róże niezwykle mocne i silne. W cieplejszym klimacie Francji, Włoch, Hiszpani jest prowadzona jako niewysoka róża pnąca. Krzak bardzo kłujący. Pędy na tyle gęsto obsiane przez długie kolce, że nie da się dotknąć ich bez grubych rękawiczek. Duże, jaskrawo - zielone, skórzaste i pomarszczone liście stają się doskonałym obramowaniem szkarłatnych kwiatów. Może rosnąć na miejscu o silnych przeciągach. Sporadycznie porażana przez choroby, które i tak jej nie zaszkodzą. Mrozoodporność tak żelazna, że można ją sadzić również wysoko w górach. Nawet jak tam przemarznie to dobrze i szybko odbudowuje się. Może być uprawiana nawet w zupełnym cieniu. Dobrze znosi deszcz ale prawie nie pachnie. Bardzo wytrzymała róża dzika, praktycznie do zasadzenia w każdych siedliskowych warunkach.

Choć to zwyczajna hybryda róży dzikiej i w procesie hodowli nie była poddawana wyrafinowanym zabiegom by wydobyć unikalne cechy jak to ma miejsce u nowoczesnych mieszańców herbatnich to naprawdę ma wielu oddanych miłośników stawiających ją wyżej od wielu obecnych nowości.  

Zastosowanie: Niezastąpiona do samotnych sadzeń. Bardzo dobrze wygląda sadzona jako soliter. Z róży dzikiej Robusty wychodzi wspaniały gęsty żywopłot. Posadzone w szeregu krzaki tego mieszańca róży pomarszczonej utworzą nieprzebyty żywopłot. Można wykorzystać ją do stworzenia wysokich (do 2 m) ogrodzeń po granicach użytkowania swoich gruntów.

Nagrody: 

1980  — Certyfikat Jakości ADR

2001  — Modern Shrub Rose - El Paso Rose Society Show, Santa Fe Rose Society Show

2000  — Classic Shrub Rose (ARS) - Dallas Rose Society Show

1999  — Modern Shrub Rose - Gateway Rose Society Show, Middle Georgia Rose Society Show, Seattle Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: nieujawniona siewka× rosa rugosa regeliana

Pochodzenie: Kordes, Niemcy 1979

 robusta róże dzikie

Robusta róże dzikie Robusta dzikie różeróże dzikie Robustadzikie róże Robusta

Opinie o produkcie (1)

Klientka z Lipna
21 października 2016

Bardzo ładna, dorodna sadzonka, starannie zapakowana do transportu, sądzę, że wyrośnie z niej piękny krzew dzikiej róży. Profesjonalny serwis sklepowy, godny zaufania - ciekawie rozbudowana strona internetowa, łatwość zakupu, świetna komunikacja i ekspresowa wysyłka. Dziękuję i do następnego razu.


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl