róże parkowe Grootendorst
róże parkowe F.J. Grootendorst
parkowe róże Grootendorst
róże parkowe Grootendorst
róże parkowe F.J. Grootendorst
parkowe róże Grootendorst

F.J. GROOTENDORST

7 Opinie
14,95 zł
Brutto
CAŁKOWICIE ODPORNE NA PRZEMARZANIE I CHOROBY RÓŻE PARKOWE
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

 
F. J. Grootendorst - odporne róże krzaczaste
 
  cien róże

Róża potocznie zwana ‘goździkowa’, ponieważ charakterystycznie kwitnie przypominając te kwiaty tak popularne w czasach PRLu. Została wyhodowana przez amatora De Goey i wprowadzona do obrotu w holenderskiej szkółce F. J. Grootendorst & Sons jako róża flagowa o tej samej nazwie. Obecnie Istnieją cztery róże Grootendorst a F.J. to pierwsza, z której wyszły wszystkie pozostałe jako tzw. sporty. Kwiaty F.J. Grootendorst są w czerwonym kolorze. Pink Grootendorst z 1923 roku w różowym oraz w szkarłatnym Grootendorst Supreme z 1936. Pink Grootendorst wydał w 1962 roku jeszcze jeden spot - White Grootendorst. Wszystkie te odmiany są praktycznie identyczne z wyjątkiem koloru. Kwiaty pojawiają się w gęstych kwiatostanach po 7 do nawet 30 sztuk i otoczone są przez seledynowe, pomarszczone liście. Szaro - brązowe gałęzie są bardzo kłujące a młody przyrost silnie ulistniony. Kwitnąć zaczyna wcześnie i chociaż kwiat nie utrzymuje się długo to jednak ich ilość z nawiązką rekompensuje przekwitające kwiaty. Krzaki są stale barwne, a ząbki na brzegach płatków niezwykłe. Odmiana nie zawiązuje owoców przez co nie ma potrzeby usuwania przekwitniętych kwiatostanów. Bardzo tolerancyjna na przycinanie. Także tym zabiegiem sprawiającym duże kłopoty początkującym amatorom róż na pewno jej nie zaszkodzimy. Można obciąć do dowolnej wysokości a i tak szybko powtórnie zakwitnie. Róża pewnie nie będzie primadonną na kwietniku i na solistkę raczej jej nie polecamy, ale dobrawszy jej towarzystwo, można stworzyć ciekawą kompozycję, w którym będzie pięknym tłem dla róż z większymi kwiatami. W pierwszym, drugim roku po posadzeniu może nie wywołać emocji jednak kilkuletni okaz w pełnym kwitnięciu z odległości na pewno zrobi wrażenie. Bezproblemowa w utrzymaniu, nie wymaga praktycznie żadnej troski z naszej strony.

Rekomendowana przez Szweckie Towarzystwo Różane do sadzenia na terenach północnej Szwecji!

Zastosowanie:  do tworzenia swobodnych kompozycji w mniejszych lub większych grupach, na rabatach z innymi krzewami liściastymi bądź iglastymi; w towarzystwie bylin oraz roślin jednorocznych i cebulowych; do tworzenia żywopłotów. Nadaje się nawet do ogrodzenia działki. Atrakcyjnie wygląda z niebieską perowskią łobodolistną.

Rozstawa: co 1,2 - 1,5 m a na żywopłoty gęściej co 1 m.

Synonimy:  Red Grootendorst

Nagrody: Classic Shrub Rose:

— 2001 —  Greater Rochester Rose Society Show, Mount Rose Society Show, North Bay Rose Society Show
— 2000 — Bay Country Rose Society Show, South Metro Rose Society Show
— 1999 — Syracuse Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: R. rugosa rubra × Madame Norbert Levavasseur

Pochodzenie:  F. J. Grootendorst & Sons, Holandia 1918

 zalety róży parkowej F.J. Grootendorst

 róże parkowe Grootendorst
 
róże parkowe F. J. Grootendorst
roze parkowe F. J. Grootendorst
F. J. Grootendorst roze parkowe
 

Opinie

7 Opinie

Nie wiedziałam, że tak mocno się rozrasta i muszę ją temperować, żeby nie zagłuszyła sąsiedztwa. Same kwiaty niespecjalnie ładne, ale jako CIĄGLE ukwiecony krzak dekoracyjna z odległości. Wytrzymała "na wszystko": :mróz, susza, deszcz, choroby Sadzić w miejscu, na które nie mamy pomysłu, co tam zrobić. Chyba lubi słońce .
o

Witam, obie przesyłki od Państwa dotarły w bardzo dobrym stanie. Sadzonki są ładne i mam nadzieję, że się u mnie przyjmą . Pakowanie roślin i czas ich dostawy oceniam na piątkę.
o

Róże posadzone w maju już kwitną, choć warunki przy obecnej suszy mają trudne.
o

Zamówiłam kolejny raz róże w ,,Rozarii", sadzonki w doniczkach, ładne. Wcześniej kupiłam kilkanaście róż okrywowych z gołym korzeniem, wszystkie pięknie kwitną aż do mrozów. Polecam wszystkim znajomym tę szkółkę.
o

Sadzonki róż z szkółki Rozaria są wysokiej jakości ,bardzo dobrze przygotowane do transportu( dotarły bez żadnego uszkodzenia), róże póki co bardzo ładnie radzą sobie w ogródku. Już jeden raz wróciłam po róże do tej szkółki i zrobię to ponownie.zdecydowanie polecam.
o

Dziękuję za otrzymaną przesyłkę z różami GROOTENDORST.Sadzonki bardzo dobrej jakości.Posadziłam je jako żywopłot w ogrodzie.Czekam teraz na kwitnienie w przyszłym roku.Polecam szkółkę ROZARIA i POZDRAWIAM. a a
o

Jestem pod wrażeniem ..w poniedziałek zamówiłem sadzonki róż, a już w środę miałem je w domu! W doskonałym stanie! Do tego sympatyczny kontakt - na maila wysłanego w weekend odpowiedź otrzymałem niezwłocznie, również bezproblemowy kontakt telefoniczny....Wielkie uznanie, polecam!!!
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych