F.J. GROOTENDORST

KRZACZASTE
14.5
PLN
F.J. GROOTENDORST
F.J. GROOTENDORST 1 3.48
F.J. GROOTENDORST
instore_only
Dostępność:
doniczka 2L
Wysyłka w:
5 dni roboczych
Cena: 14,50 zł
Cena netto: 14,50 zł
szt.
F. J. Grootendorst - odporne róże krzaczaste
 
cien róże

Róża potocznie zwana ‘goździkowa’, ponieważ charakterystycznie kwitnie przypominając te kwiaty tak popularne w czasach PRLu. Została wyhodowana przez amatora De Goey i wprowadzona do obrotu w holenderskiej szkółce F. J. Grootendorst & Sons jako róża flagowa o tej samej nazwie. Obecnie Istnieją cztery róże Grootendorst a F.J. to pierwsza, z której wyszły wszystkie pozostałe jako tzw. sporty. Kwiaty F.J. Grootendorst są w czerwonym kolorze. Pink Grootendorst z 1923 roku w różowym oraz w szkarłatnym Grootendorst Supreme z 1936. Pink Grootendorst wydał w 1962 roku jeszcze jeden spot - White Grootendorst. Wszystkie te odmiany są praktycznie identyczne z wyjątkiem koloru. Kwiaty pojawiają się w gęstych kwiatostanach po 7 do nawet 30 sztuk i otoczone są przez seledynowe, pomarszczone liście. Szaro - brązowe gałęzie są bardzo kłujące a młody przyrost silnie ulistniony. Kwitnąć zaczyna wcześnie i chociaż kwiat nie utrzymuje się długo to jednak ich ilość z nawiązką rekompensuje przekwitające kwiaty. Krzaki są stale barwne, a ząbki na brzegach płatków niezwykłe. Odmiana nie zawiązuje owoców przez co nie ma potrzeby usuwania przekwitniętych kwiatostanów. Bardzo tolerancyjna na przycinanie. Także tym zabiegiem sprawiającym duże kłopoty początkującym amatorom róż na pewno jej nie zaszkodzimy. Można obciąć do dowolnej wysokości a i tak szybko powtórnie zakwitnie. Róża pewnie nie będzie primadonną na kwietniku i na solistkę raczej jej nie polecamy, ale dobrawszy jej towarzystwo, można stworzyć ciekawą kompozycję, w którym będzie pięknym tłem dla róż z większymi kwiatami. W pierwszym, drugim roku po posadzeniu może nie wywołać emocji jednak kilkuletni okaz w pełnym kwitnięciu z odległości na pewno zrobi wrażenie. Bezproblemowa w utrzymaniu, nie wymaga praktycznie żadnej troski z naszej strony.

 Rekomendowana przez Szweckie Towarzystwo Różane do sadzenia na terenach północnej Szwecji!

Zastosowanie:  do tworzenia swobodnych kompozycji w mniejszych lub większych grupach, na rabatach z innymi krzewami liściastymi bądź iglastymi; w towarzystwie bylin oraz roślin jednorocznych i cebulowych; do tworzenia żywopłotów. Nadaje się nawet do ogrodzenia działki. Atrakcyjnie wygląda z niebieską perowskią łobodolistną.

Rozstawa: co 1,2 - 1,5 m a na żywopłoty gęściej co 1 m.

Synonimy:  Red Grootendorst

Nagrody: Classic Shrub Rose:

— 2001 —  Greater Rochester Rose Society Show, Mount Rose Society Show, North Bay Rose Society Show
— 2000 — Bay Country Rose Society Show, South Metro Rose Society Show
— 1999 — Syracuse Rose Society Show

Rośliny rodzicielskie: R. rugosa rubra × Madame Norbert Levavasseur

Pochodzenie:  F. J. Grootendorst & Sons, Holandia 1918

 zalety róży parkowej Grootendorst

 róże parkowe Grootendorst
 
róże parkowe F. J. Grootendorst
roze parkowe F. J. Grootendorst
F. J. Grootendorst roze parkowe
 
 

Opinie o produkcie (1)

Leszek Spalony
29 marca 2017

Jestem pod wrażeniem ..w poniedziałek zamówiłem sadzonki róż, a już w środę miałem je w domu! W doskonałym stanie! Do tego sympatyczny kontakt - na maila wysłanego w weekend odpowiedź otrzymałem niezwłocznie, również bezproblemowy kontakt telefoniczny....Wielkie uznanie, polecam!!!


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl