VERSIGNY
VERSIGNY
VERSIGNY
VERSIGNY
VERSIGNY

VERSIGNY

1 Opinie
16,95 zł
Brutto

ODPORNE RÓŻE KRZACZASTE O NIEZWYKŁEJ KOLORYSTYCE

Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

VERSIGNY - odporne róże krzaczaste

cien rozy

Róża Versigny pochodząca od grupy róż angielskich, który swoim kwitnieniem oraz barwami stanowi kwintesencję jesieni. Krzew średniej  wysokości  o zwięzłej budowie, obfitym ulistnieniu i wyprostowanym pokroju. Liście są ciemno zielone, półmatowe o dobrej odporności na choroby grzybowe. Kwiat duży, podwójny, pełny, o rozetowej budowie złożony z około 40 płatków. Kwiaty piękne o nieprawdopodobnym zabarwieniu i szlachetnej formie kwiatu. Kolor nasycony wieloma tonami i odcieniami pastelowych barw. W centrum dominuje pomarańczowy, przechodząc w morelowy, natomiast zewnętrze płatki są różowo - łososiowe. Kolorystyka tej odmiany jest niezwykła i nie poddaje się prostemu opisowi, czasem określana jest w skrócie: róża łososiowo - różowa z pomarańczowym sercem. Zapach róży też jest wielowątkowy, miły i delikatny. Najkrócej ujmując to zapach owocowo cytrusowy z korzennymi nutami. Wyczuwalne są owoce pomarańczy, brzoskwini, moreli oraz nuty wanilii, migdału i anyżu. Krzew powtarzający kwitnienie w ciągu całego sezonu, aż do późnej jesieni. Odmiana odporna na przemarzanie.

Zastosowanie: Róża warta uprawy w każdym ogrodzie, jako soliter, zakończenie rabat, czy ozdoba donic. Piękna również w kompozycjach florystycznych.

Rośliny rodzicielskie: Graham Thomas x Davidoff . Sama jest rośliną mateczną innej róży z serii generosa – tj. William Christie

Pochodzenie: Massad, Francja 1992. Zamek Versigny położony w małej miejscowości o tej samej nazwie w departamencie Oise i jest dla miłośników kwiatów miejscem wyjątkowym do którego ściągają jesienią niczym ptaki wędrowne na doroczny festiwal roślin.

versigny róże krzaczaste zalety 

versigny róże krzaczaste

versigny krzaczaste róże

versigny piękne róże krzaczaste

versigny róże piękne krzaczaste

versigny oporne róże krzaczaste

versigny róże odporne krzaczaste

versigny róże odporne krzaczaste

versigny jedne z odporniejszych róż krzaczastych

versigny bardzo odporne róże krzaczaste

versigny róże krzaczaste bardzo odporne 

Opinie

1 Opinie

Kolejne już zakupy w szkółce i po raz kolejny sadzonki bardzo dobre. Zabezpieczenie na czas transportu wzorowe. Serdecznie polecam zakupy w tej szkółce.
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych