CHICAGO PEACE

WIELKOKWIATOWE
0
PLN
CHICAGO PEACE
CHICAGO PEACE 1 3.69
CHICAGO PEACE
instore_only
Dostępność:
Jesień 2018
Cena: 0,00 zł
Cena netto: 0,00 zł
szt.

Chicago Peace - róże wielkokwiatowe

roze cien

Róża jak na mieszańca herbatniego rośnie dość wysoko. Ma długie, strzeliste pędy, na końcach których występują najczęściej pojedyncze, duże a nawet olbrzymie kwiaty. Osiągają rozmiar nawet do 15 cm średnicy. Są pełne – mają około 60 płatków. W związku z czym świetnie się sprawują jako kwiat cięty. Ich bezdyskusyjnym atutem jest niepowtarzalne wybarwienie. Płatki u nasady są żółtawe, w dalszej części przechodzą w morelowy, różowy a następnie lawendowy kolor. Inaczej można je opisać, jako różowy flamingo i żółty kanarek. Pachnie bardzo delikatnie. Powtarza kwitnienie nieprzerwanie od wiosny do późnej jesieni. Pojawiające się jesienią owoce, nie mają zbytnich walorów estetycznych więc lepiej je usuwać. Liście są ciemnozielone, skórzaste, błyszczące, owalne, w miarę odporna na choroby i niskie tempoeratury. Róża wielkokwiatowa Chicago Peace pełną dojrzałość osiąga w wieku 3 lat. A w odpowiednich warunkach jej żywotność sięga nawet 20 lat. Od czasu do czasu będzie wymagała od nas kilku zabiegów. Dobrze, jeśli już mamy, choć nieduże doświadczenie w pielęgnacji róż. Ta odmiana lubi, żeby ją czasami dokarmić, w końcu cieszy nasze oczy kwitnieniem przez cały sezon, więc skądś musi brać na to siły. Czas na jej cięcie, to najlepiej końcówka zimy, gdy mamy już pewność, że najniższe temperatury mamy już za sobą. Stanowisko lubi słoneczne, podlewanie umiarkowane, tzn. nie za często, ale obficie. Kiepsko znosi stojącą wodę. Toleruje glebę gliniastą, lekko zakwaszoną. Dobrze znosi zanieczyszczenia miejskie. Warto zwrócić uwagę na szkodniki.  

Zastosowanie: wszelkie rabaty i kwietniki, miejsca reprezentatywne.

Synonimy: JOHnago

Nagrody: — 1999 — King of Show, Madison Rose Society Show;

— 1961 — Portland Gold Medal, Portland Rose Trials

Rośliny rodzicielskie: sport od Peace. Podobno można się doliczyć blisko 20 tzw. sportów tej utytułowanej odmiany. Chicago Peace uważany jest za najlepszy z nich.

Pochodzenie: Johnston, USA 1962. Jak sama nazwa wskazuje odmiana powstała w trzecim co do wielkości mieście USA, leżącym nad jeziorem Michigan wietrznym Chicago.

Chicago Peace róże wielkokwiatowe Chicago Peace róże wielkokwiatoweróże wielkokwiatowe Chicago Peacewielkokwiatowe róże Chicago PeaceChicago Peace wielkokwiatowe róże

Opinie o produkcie (1)

Piotr
12 października 2017

Róża w pąku piękna, w trakcie rozkwitania również. Zapach zniewalający. Jest wręcz napastowana przez różne owady, które próbują się dostać do jej ledwo otwierających się pąków - pewnie przez ten zapach. Jest dość intensywny. Niestety sam kwiat rozkwita bardzo szybko. W ciągu jednego dnia pąk się otwiera całkowicie i w 2-3 praktycznie rozpada się niczym stara kapucha. Bardzo szybko przekwita a kwiaty wręcz się rozlatują. W moim przypadku po rozkwicie kwiaty okazały się całkowicie różowe. Jedynie pąk był leciutko łososiowy. 5/10


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl