ENA HARKNESS

WIELKOKWIATOWE
0
PLN
ENA HARKNESS
ENA HARKNESS 1 3.09
ENA HARKNESS
instore_only
Dostępność:
Jesień 2018
Cena: 0,00 zł
Cena netto: 0,00 zł
szt.
 ENA HARKNESS - czerwona róża wielkokwiatowa, pachnąca
 
roze cień

Róża wyhodowana przez amatora Alberta Normana w 1946 roku jako udoskonalenie odmiany Crimson Glory. Ena Harkness ma od poprzedniczki większe kwiaty oraz mocniejszy i bardziej trwały kolor. Kolejną zaletą nowopowstałej róży jest mocny, słodki a jednocześnie owocowy zapach, który wyczuwalny jest w całym ogrodzie. Krzew dorastający do wysokości 60 - 80 cm, najlepiej rozwijają się w okresach wilgotnych i nie wystawionych na długotrwałe słońce. Kwiaty krzewu pozostawionego wprost pod palącym słońcem blakną i tracą swój mocno nasycony kolor. Lubi zatem stanowiska półcieniste ale nie zacienione. Krzew ładnie rozkrzewiony. Pierwsze kwitnięcie wczesnym latem daje kwiaty bardzo duże, występujące raczej pojedyńczo na pędach i stanowi okres poprzedzający wysyp kwiatów o mniejszej wielkości lecz obsypujące krzew w większej objętości. Kwitnie do końca jesieni, kiedy to przypada okres drugiego intensywnego wysypu kwiatów, zdaniem wielu o bardziej nasyconym zapachu wyczuwalnym z większej odległości. Liście małe, niezbyt ciemne, świeżo wyrastające jasne czasem wpadające w kolor pomarańczowo-zielony, dający roślinie miły efekt kontrastu. Te czerwone róże bardzo dobrze prezentują się w nasadzeniach grupowych. Znoszą słabe stanowiska. Odporność na mróz średnia. Wskazana ochrona przeciw chorobom grzybowym. Umiarkowany wzrost i krótkie łodygi nie czynią z niej królowej kwiatów ciętych, jednak w wazonie nabiera wigoru i ścięta w pakach rozkwita do 12-13 cm, zachowując świeżość i zapach do 7 dni.

Zastosowanie: dobra zarówno do nasadzeń pojedyńczych jak i w grupach. Na kwietniki, rabaty. W miejsca reprezentacyjne, na kwiat cięty.

Rośliny rodzicielskie: Crimson Glory × Southport

Pochodzenie: Norman, Wielka Brytania, 1946. Hodowca był przyjacielem Petera Harknessa i nazwał różę imieniem jego żony. Ena Harkness to specjalistkA od róż i kompozycji kwiatowych. 

zalety róży Ena Harkness

wielkokwiatowe róże Ena Harkness

Ena Harkness wielkokwiatowe róże

Ena Harkness róże wielkokwiatowe

Opinie o produkcie (1)

Beata
31 sierpnia 2013

Pięknie pachnie ;)


Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl