Ena Harkness czerwone róże wielkokwiatowe
Ena Harkness róże wielkokwiatowe
róże wielkokwiatowe Ena Harkness
czerwona róża wielkokwiatowa Ena Harkness
róża wielkokwiatowa Ena Harkness czerwona
Ena Harkness czerwone róże wielkokwiatowe
Ena Harkness róże wielkokwiatowe
róże wielkokwiatowe Ena Harkness
czerwona róża wielkokwiatowa Ena Harkness
róża wielkokwiatowa Ena Harkness czerwona

ENA HARKNESS

3 Opinie
14,95 zł
Brutto
PACHNĄCE, CZERWONE RÓŻE WIELKOKWIATOWE ENA HARKNESS
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

 ENA HARKNESS - czerwona róża wielkokwiatowa, pachnąca
 
roze cień

Róża wyhodowana przez amatora Alberta Normana w 1946 roku jako udoskonalenie odmiany Crimson Glory. Ena Harkness ma od poprzedniczki większe kwiaty oraz mocniejszy i bardziej trwały kolor. Kolejną zaletą nowopowstałej róży jest mocny, słodki a jednocześnie owocowy zapach, który wyczuwalny jest w całym ogrodzie. Krzew dorastający do wysokości 60 - 80 cm, najlepiej rozwijają się w okresach wilgotnych i nie wystawionych na długotrwałe słońce. Kwiaty krzewu pozostawionego wprost pod palącym słońcem blakną i tracą swój mocno nasycony kolor. Lubi zatem stanowiska półcieniste ale nie zacienione. Krzew ładnie rozkrzewiony. Pierwsze kwitnięcie wczesnym latem daje kwiaty bardzo duże, występujące raczej pojedyńczo na pędach i stanowi okres poprzedzający wysyp kwiatów o mniejszej wielkości lecz obsypujące krzew w większej objętości. Kwitnie do końca jesieni, kiedy to przypada okres drugiego intensywnego wysypu kwiatów, zdaniem wielu o bardziej nasyconym zapachu wyczuwalnym z większej odległości. Liście małe, niezbyt ciemne, świeżo wyrastające jasne czasem wpadające w kolor pomarańczowo-zielony, dający roślinie miły efekt kontrastu. Te czerwone róże bardzo dobrze prezentują się w nasadzeniach grupowych. Znoszą słabe stanowiska. Odporność na mróz średnia. Wskazana ochrona przeciw chorobom grzybowym. Umiarkowany wzrost i krótkie łodygi nie czynią z niej królowej kwiatów ciętych, jednak w wazonie nabiera wigoru i ścięta w pakach rozkwita do 12-13 cm, zachowując świeżość i zapach do 7 dni.

Zastosowanie: dobra zarówno do nasadzeń pojedyńczych jak i w grupach. Na kwietniki, rabaty. W miejsca reprezentacyjne, na kwiat cięty.

Rośliny rodzicielskie: Crimson Glory × Southport

Pochodzenie: Norman, Wielka Brytania, 1946. Hodowca był przyjacielem Petera Harknessa i nazwał różę imieniem jego żony. Ena Harkness to specjalistkA od róż i kompozycji kwiatowych. 

zalety róży Ena Harkness

wielkokwiatowe róże Ena Harkness

Ena Harkness wielkokwiatowe róże

Ena Harkness róże wielkokwiatowe

Opinie

3 Opinie

Sadzonki róż zgodne z opisem dotarły bardzo szybko ,bardzo profesjonalnie zapakowane , bez żadnych uszkodzeń. Dziękuję za cenna ulotkę.
o

Dzień dobry. Dziękuję bardzo za szybką wysyłkę, dorodne sadzonki - trochę się obawiałem, że będą odstawać, od rosnących obok, a zasadzonych prawie miesiąc temu; najbardziej imponująca jest Troika - oraz gratis z limitowanej edycji, bo też jak spostrzegłem, nakład wyczerpany :) Sama charakterystyka jest imponująca, faktycznie też stawiam na odmiany pachnące i tak już chyba zostanie na zawsze.
o

Pięknie pachnie ;)
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych