Rozstrzygnięcie konkursu – miejsce 1

2018-09-13T18:10:13+02:00czwartek, 13 września , 2018|Ciekawostki|
Rating: 5.0/5. From 6 votes.
Proszę czekać...

Wreszcie nadszedł ten moment, na który wszyscy czekaliśmy. Po tym długim i stresującym oczekiwaniu mamy zaszczyt przedstawić wam najlepszy z ogrodów, jakie wzięły udział naszej konkursowej rywalizacji. Bez zbędnych wstępów ogłaszamy, że

Zdobywczynią 1. miejsca oraz głównej nagrody w naszym konkursie na najpiękniejszą różaną rabatę jest… Pani Małgorzata Rządkowska. Gratulacje!

konkurs róża

Pani Małgorzata mieszka w okolicach Nowego Sącza, gdzie musi liczyć się z mroźnymi (jak na Polskę) zimami, a jednak mimo to udaje jej się zachować tak piękny ogród. Jak ona to robi? Mimo, że sekret nie jest wcale zbyt skomplikowany, wymaga on nieco wysiłku i przede wszystkim czasu. Swoją bogatą kolekcję róż pnących i piennych Pani Małgorzata zabezpiecza przed mrozami włókniną, natomiast róże rabatowe i parkowe kopczykuje, a następnie przykrywa jedliną. Chociaż może nie brzmi to zbyt wyszukanie, przynosi oczekiwane efekty, a w ogrodzie to one są przecież najważniejsze.

rabata konkurs

Żeby zapewnić sobie zdrowe i piękne róże, nasza laureatka stosuje się też do znanych nam wszystkim zasad pielęgnacji, jednak w …formie. Pani Małgorzata tak pisze o swoich technikach: „Na wiosnę stosuję nawóz do róż […] i przeprowadzam oprysk […] kilka razy w sezonie. Jednak najważniejszy jest pierwszy oprysk w kwietniu, tuż po pojawieniu się pierwszych liści na różach. Dzięki temu nie chorują i mają zawsze zielone i zdrowe liście. Dbam o podlewanie w czasie upałów i suszy”.

najpiękniejsze róże

Pani Małgorzacie jeszcze raz gratulujemy zwycięstwa w naszym konkursie na najpiękniejszą różaną rabatę i życzymy, aby dalej rozwijała swoją pasję i dzieliła się z nami swoimi ogrodowymi osiągnięciami.

różany konkurs

Rating: 5.0/5. From 6 votes.
Proszę czekać...

2 komentarze

  1. kobieta (nie)pracująca 14 września 2018 w 12:15 - Odpowiedz

    Przepiękny ogród, gratuluję wygranej 🙂

  2. Bogusia 23 stycznia 2019 w 12:06 - Odpowiedz

    Gratuluję piękny różany ogród .

Zostaw komentarz

+ 34 = 36