Róże z liści

2024-02-05T13:38:02+01:00niedziela, 10 września , 2023|Ciekawostki|
Nie oddano jeszcze głosów.
Proszę czekać...

róże z liści ozdoba Jesień jako porę roku lubimy za jej wspaniałe kolory,

jakie wtedy pojawiają się wśród roślin. To cała seria ciepłych barw od żółci i pomarańczy, poprzez czerwienie i zielenie. Spadające z drzew liście, ostatnie kwiaty, żołędzie, kasztany czy gałązki. Wszystko to może nam posłużyć za darmowy materiał do tworzenia rękodzielniczych dzieł sztuki. Przyroda hojną ręką oferuje nam dary, które można wykorzystać do ozdabiania domu, jako materiał do twórczej pracy. Trzeba tylko się po to wszystko schylić. Opiszemy teraz, do czego przykładowo może posłużyć nam taki jesienny bukiecik kolorowych liści. Możemy wykorzystać go do zrobienia różnych ozdób, w tym szczególnie do czegoś tak urokliwego, jak róże z liści. Jak to zrobić i o co w tym w ogóle chodzi? Przeczytajcie, a się dowiecie!

 

bukiet z liści  Róże z liści – potrzebne materiały: jesienne kolorowe

liście klonowe, gumki recepturki, lakier do włosów z połyskiem, sznurek typu dratwa oraz nożyczki z ostrymi końcami. Tworzenie kwiatów z liści trzeba zacząć od spaceru i nazbierania kolorowych, jesiennych liści klonu. Liście koniecznie muszą być bowiem nazbierane bezpośrednio przed wykonaniem liściowych kwiatów. Należy szukać liści, które świeżo spadły z drzew, są czyste i niezniszczone. Nie mogą też być suche, ponieważ będą się kruszyć. Wybieramy też wyłącznie liście średniej i dużej wielkości. Wykonane z nich jesienne róże z liści wspaniale udekorują Wasz dom, wprowadzając do niego piękną złotą jesień. W dodatku można je robić rodzinnie wraz z dziećmi!

Róże z liści – wykonanie krok po kroku:

 1. Bierzemy liść klonu (najlepiej jasny żółty i ustawiamy go spodnią stroną do góry.
 2. Delikatnie zginamy go w połowie (zginamy na pół), przy czym linia zgięcia ma być tylko lekko zaokrąglona bez ostrego kantu. Dzięki temu kwiat będzie potem bardziej puszysty.
 3. Na koniec lewy brzeg liścia zaginamy w dół i do wewnątrz.
 4. Potem liść zwijamy dość ciasno w rulonik, aby powstał środek róży.
 5. Końcowy brzeg liścia zaginamy w dół i do wewnątrz tak samo, jak początkowy. Powstanie nam teraz środek kwiatu róży z liści, który chwytamy palcami trochę mocniej na dole, by się nie rozwinął.
 6. Bierzemy kolejny, nieco już ciemniejszy liść (róża ma być cieniowana od jaśniejszego środka, po ciemniejsze płatki brzegowe). Składamy kolejny liść i owijamy go wokół środka tak samo, jak w przypadku pierwszego, tylko robimy to już nieco luźniej. Marszczymy też nieco dolną część liścia przy jego owijaniu.
 7. Dokładamy w ten sam sposób kolejny liść trochę niżej od pozostałych, owijając go jeszcze luźniej i uniemożliwiając mu palcem zbytnie spłaszczenie.
 8. Dokładamy jeszcze dwa kolejne liście, stosując te same zasady. Łącznie róże z liści mają składać się z 5 liści.
 9. Gotowy liściowy kwiat nie za mocno związujemy na dole gumką recepturką.
 10. Spryskujemy różę z liści lakierem do włosów z połyskiem, co umożliwi wydobycie piękna kolorów i ich blask.
 11. Gumkę recepturkę zamieniamy teraz na sznurek typu dratwa. Może też być kolorowa mulina w barwie takiego liściowego, jesiennego kwiatu. Sznurek najpierw związujemy dość mocno pod główką liściowej róży, ale nad gumką recepturką. Następnie gumkę usuwamy i kilka razy owijamy w dół kwiat liściowej róży sznurkiem (lub muliną).
 12. Jeśli końcówki liści wystają zbyt mocno, można je od dołu delikatnie podciąć.
 13. Teraz dokładnie tak samo robimy dowolną większą ilość róż z liści, aby powstał cały bukiet. Kolorystyka bukietu może być jednolita czy cieniowana. Można też dobrać liście różnokolorowe. Możliwości jest naprawdę wiele. Można też spróbować wykonać kwiaty różane, zginając liście na pół z ostrym rantem. Na takie róże będziemy jednak potrzebować trochę więcej liści na każdy kwiat. Róże z liści w wyglądzie będą też dla urozmaicenia prezentować się nieco odmiennie.wykonanie róż z liści
Nie oddano jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zostaw komentarz

3 + 7 =