Róże inspiracją Mody

2015-02-27T20:00:10+01:00piątek, 6 lutego , 2015|Ciekawostki|
Nie oddano jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Róże – Inspiracją Mody

kreacja sukni w róże

Kwiat róży od wieków jest w wielu kulturach symbolem doskonałej miłości, oddania, podziwu, piękna i perfekcji. Elegancja i zachwyt jaki budzi różany kwiat sprawiają, że jest ona jednym z najbardziej cenionych roślin i niekwestionowaną królową kwiatów od wielu wieków. Kwiaty róż swym urzekającym pięknem kuszą nie tylko ogrodników, lecz wszystkie twórcze i romantyczne dusze. Artyści, pisarze, poeci i wiele innych osób czerpie bogactwo z palety niekończących się form, kolorów i zapachów.

Róże w modzie

światowej sławy projektantka Vera Wang w swojej kolekcji sukien ślubnych wieńczącej rok 2014 porzuca biel jako atrybut panny młodej. Mówi wręcz: “Pink as sensual, pink as seductive, pink as dreamy, pink as sophisticated, pink as strong, pink as cool. Think pink!“. Zmysłowy, uwodzący,  marzycielski, wyrafinowany, mocny, chłodny i orzeźwiający taki jest róż i myślę różowo”. Kobieta w jej kreacjiach staje się kwiatem o niezliczonych odcieniach różu i  przeobraża się w kwiat róży…

RÓZE W MODZIECzy możliwa jest cała kolekcja sukien ślubnych nie zawierająca ani jednego klasycznego  białego stroju?  I owszem, jeśli stylista nazywa się Vera Wang i jest autorytetem światowej mody naszego stulecia.  Prace tej projektantki oceniane są krótko: „kreacje ze snów”.  W swojej kolekcji na jesień/ zimę 2014roku stylistka przygotowała projekty jedynie w oparciu o wiele różnorodnych kolorów i odcieni róż: od delikatnych, bladych różów, poprzez mocne nasycone aż do koralowych i purpury.

Inspiracją dla projektantki był jak sama mówi: ”świat kwiatów z całym bogactwem jego kolorów”.  Zwiewne suknie o obszernych spódnicach rozchylają się niczym kielichy róż, pełne bogactwa płatków, jakim są najdroższe materiały i bogate aplikacje. W kolekcji królują jedwabie, koronki, organza, tiul i wiele innych najsubtelniejszych materiałów, które próbują odtworzyć trudne do skopiowania piękno kwiatów.

różana moda

Suknie adresowane są do odważnych kobiet o różnych gustach i preferencjach, stąd duża różnorodność modeli. Od prostych gorsetów do form bardzo bogatych w draperie i inne aplikacje.

róża i moda

Cóż jest na co popatrzeć, a może wybrać i coś dla siebie. Na pewno nie mamy nic przeciwko czerpaniu różanego piękna i zatrzymaniu go na dłużej w takich projektach.

Nie oddano jeszcze głosów.
Proszę czekać...

1 komenarz

  1. Lolala 9 czerwca 2015 w 10:43 - Odpowiedz

    Piękne te suknie! Chciałabym taką ślubną 🙂

Zostaw komentarz

78 − 75 =