Hurtownie róż – rzut oka na masową produkcję kwiatów

2018-04-08T20:49:20+02:00niedziela, 8 kwietnia , 2018|Ciekawostki|
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Proszę czekać...

Na co dzień, kiedy robimy zakupy, nie mamy raczej do czynienia z wielkimi hurtowniami. W zdecydowanej większości przypadków kontaktujemy się z pośrednikami, którzy sprzedają nam dostarczone przez hurtownie towary. Taki układ niesie ze sobą konkretne wady i zalety, które różnią się dla każdej grupy produktów. Kiedy decydujemy się na zakup róż stajemy wiec przed wyborem między zakupem w hurtowni, a skorzystaniem z usług pośrednika.

róża hurtowniaHurtownie florystyczne – oferta nie dla każdego

 Hurtownie róż niewiele różnią się od innych znanych nam hurtowni zajmujących się obrotem obuwiem, czy towarami spożywczymi, a to oznacza, że jeżeli szukamy pojedynczej sadzonki, która dopełni naszą ogrodową kompozycję, powinniśmy rozejrzeć się za nią raczej w szkółce róż, czy zwyczajnym sklepie florystycznym. Jeśli mamy większe potrzeby i chcielibyśmy obsadzić sporych rozmiarów rabatę, czy może nawet obsadzić na nowo cały ogród, możemy zacząć zastanawiać się nad wizytą w hurtowni florystycznej.

 Sam fakt, ze nasze zamówienie może zostać tam zrealizowane nie powinien jednak  stanowić dla nas znaku do natychmiastowego działania. Chociaż zarówno w hurtowniach, jak i w szkółkach róż możemy znaleźć te same gatunki kwiatów, powinniśmy liczyć się z tym, że posadzone obok siebie w ogrodzie mogą rozwijać się zupełnie inaczej.

hurtowy zakup różDroga do oszczędności

Jeśli zrezygnujemy z zakupów w sklepie florystycznym i zamiast nich zdecydujemy się na hurtownię, jesteśmy w stanie zaoszczędzić całkiem pokaźne sumy pieniędzy. W przeciwieństwie do tych pierwszych, hurtownie róż nie są pośrednikami, tylko bezpośrednimi dostawcami. Oznacza to, że kwiaty, które tam kupujemy są hodowane „na miejscu” i prosto z ziemi trafiają do magazynów. Pominięcie występujących w normalnym łańcuchu sprzedażowym pośredników sprawia, że hurtownie są w stanie zaoferować nam towary po bardzo niskich i atrakcyjnych cenach.

Kolejną zaletą takich hurtowych zakupów jest profesjonalny transport oferowany przez coraz więcej firm. Zanim róże zaczną ozdabiać nasz ogród musimy przenieść je przecież jakoś ze sklepu i tutaj bardzo często pojawia się problem. Z transportem jednej doniczki każdy z nas powinien sobie poradzić, jednak jeśli zależy nam na kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu sadzonkach, a do tego mamy do przejechania długą trasę, sytuacja zaczyna się komplikować. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam właśnie hurtownie florystyczne, które do przewożenia roślin wykorzystują specjalnie przystosowane auta. Oprócz tego, że nasze kwiaty będą w nich zabezpieczone tak, by nie uległy uszkodzeniom podczas transportu, zostaną im zapewnione odpowiednie warunki termiczne, aby bez szkody przejechały każdą trasę nawet w upalne, letnie dni.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Hurtownie róż nastawione są przede wszystkim na masową sprzedaż. Oznacza to, że większość z nich nie będzie przywiązywała wagi do pojedynczych sadzonek i tak długo, jak cała „partia” krzewów spełnia określone normy, w magazynach mogą znaleźć się zarówno te bardziej, jak i mniej „udane” rosliny.  Nie powinno nas to całkowicie powstrzymywać przed zakupem, jednak powinniśmy mimo wszystko wziąć to pod uwagę sprowadzając nasze róże.hurt róż

Kolejną wadą, z którą powinniśmy się liczyć jest ograniczenie dostępu do hurtowni oraz stosunek ceny do ilości kupowanych przez nas róż. O ile o pierwszym wspominałem już na początku, powinniśmy liczyć się także z tym, że jeśli mamy niezbyt duży ogród, to zaoferowane nam ceny będą niewiele różnić się od tych, które widzimy w sklepach na co dzień.

Szkółki róż, czyli złoty środek?

Szkółki róż to tak naprawdę takie małe hurtownie, które łączą w sobie dostępność towaru, atrakcyjne ceny i brak pośredników. Podobnie, jak w hurtowniach róż, tak i tutaj kupujemy towar bezpośrednio od dostawcy, a  co za tym idzie, nie musimy wydawać pieniędzy na przedstawicieli sklepów – płacimy tylko za kwiaty. W szkółkach róż nie musimy przejmować się także dostępnością i jakością krzewów. Niezależnie od tego, czy zależy nam na pojedynczych roślinach, czy planujemy obsadzić ogromne rabaty, na pewno zostaniemy obsłużeni, a dzięki odejściu od znanej z hurtowni sprzedaży masowej, wszystkim sadzonkom poświęcana jest odpowiednia ilość uwagi, która zapewnia ich wysoką jakość.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Proszę czekać...

Zostaw komentarz

+ 41 = 47