Heidetraum róże okrywowe
 róże okrywowe Heidetraum
Heidetraum okrywowe róże
okrywowe róże Heidetraum
odporne róże okrywowe Heidetraum
Heidetraum róże okrywowe
 róże okrywowe Heidetraum
Heidetraum okrywowe róże
okrywowe róże Heidetraum
odporne róże okrywowe Heidetraum

HEIDETRAUM

14,95 zł
Brutto
WYJĄTKOWO ODPORNE RÓŻE OKRYWOWE, BEZOBSŁUGOWE
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

HEIDETRAUM - odporne róże okrywowe

cien róze

Wspaniała odmiana, bardzo odporna na choroby i nieustannie obficie kwitnąca. To doskonały przykład do czego zdolne są współczesne odmiany. Nadaje się do uprawy przez początkujących, jednak przez swój wyjątkowo piękny wygląd i mnogość kwiatów jest również cenionym krzewem przez doświadczonych ogrodników. Może być stosowana jako niska róża pnąca przy podporach, okrywowa a także na niewysoki żywopłot. Znosi nawet uprawę w donicy. Krzew róży jest bardzo gęsty i rozłożysty. Pędy początkowo rosną w górę, jednak w późniejszym czasie, pod ciężarem kwiatów wyginają się ku ziemi. Są bardzo liściaste, wyśmienicie okrywają glebę. Niestety oprócz liści, posiada też sporo haczykowatych kolców, które często zahaczają ubrania. Liście są ciemnozielone, błyszczące, jakby woskowane. Wyglądają bardzo zdrowo. Kwitnie niemalże bez przerwy, od wczesnego lata do pierwszych przymrozków. Przy sprzyjających warunkach, nawet w listopadzie może być pokryta kwiatami. W sezonie prawie cała roślina pokryta jest intensywnie różowymi kwiatami z białym oczkiem i licznymi żółtymi pręcikami. Nie są one zbyt duże, bo ich średnica to zaledwie 5 - 6 cm, a ilość płatków to 25, jednak na jednym pędzie pojawia się od 10 do 20 sztuk kwiatów. To jedna z nielicznych odmian, która tak intensywnie kwitnie. Kwiatostany na łodygach znajdują się tak blisko siebie, że stanowią niemalże morze kwiatów. Prawie nie pachną. Kwiaty są słabe, dość szybko opadają, jednak tolerują deszczową pogodę. Jesienią na krzewie pojawiają się nieduże owoce, rzadko wybarwiające się. 

Ta odmiana rośnie dobrze niemalże wszędzie, nawet w mocno zacienionych miejscach. Z powodzeniem może być uprawiana we wszystkich regionach, nawet tam gdzie jest dość zimno i warunki nie sprzyjają uprawie innych odmian róż. Jeśli okoliczności wzrostu są dobre, roślina ta nie obawia się żadnych chorób. Wystarczy jej jedynie wiosenne nawożenie i nieco kompostu. Nie wymaga rokrocznego przycinania na wiosnę. Wystarczy co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny, przy ziemi usunąć najstarsze pędy. Nie wymaga okrywania na zimę. To bez wątpienia jedna z najlepszych odmian róż okrywowych.

Zastosowanie: Świetnie prezentuje się na stokach, stosowana jako alternatywne rozwiązanie zamiast zasiewu trawą. Bardzo dobrze wygląda posadzona w grupach. Polecana do nasadzeń w zieleni miejskiej, przy ulicach, w parkach i ogrodach.

Synonimy: Blooming Carpet, Emera, Floral Carpet, NOAtraum

Nagrody: — 2007 — Bagatelle 1er Prix, Bagatelle Rose Trials

— 1999 — Best Modern Shrub Rose Spray or Specimen, Rosexpo Montreal Show
— 1996 — Prix de la Rose, Association des Journalistes du Jardin et de l'Horticulture Show
— 1990 — ADR Anerkannte Deutsche Rose Novelty Trials
Trial Ground Certificate, Royal National Rose Society (RNRS) Show
The Hague Gold Medal, The Hague Rose Trials
— 1988 — Certyfikat ADR

Rośliny rodzicielskie: Immensee × Amanda

Pochodzenie: Noack, Niemcy 1988

Gęstość sadzenia: 5 - 6 szt/m2

róże okrywowe HeidetraumHeidetraum róże okrywoweHeidetraum róże okrywoweróże okrywowe Heidetraumokrywowe róże Heidetraumodporne róże okrywowe Heidetraum

Opinie

Brak opinii

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych