Prairie Joy róże kanadyjskie
róże kanadyjskie Prairie Joy
Prairie Joy kanadyjskie róże
kanadyjskie róże Prairie Joy
Prairie Joy róże kanadyjskie
róże kanadyjskie Prairie Joy
Prairie Joy kanadyjskie róże
kanadyjskie róże Prairie Joy

PRAIRIE JOY

4 Opinie
14,95 zł
Brutto
BARDZO ODPORNE KANADYJSKIE RÓŻE PARKOWE
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

Prairie Joy - odporne róże kanadyjskie

roze cien

Róża Prairie Joy posadzona na galowym klombie wśród innych odmian może wyglądać trochę jak kopciuszek to jednak umieszczona w zapomnianym kącie ogrodu w ogóle nie będzie potrzebować uwagi z naszej strony. Trudno znaleźć dla niej równie niewymagającą konkurentkę. Dlatego uprawiać tą różę bardzo lekko - po prostu posadź i zapomnij. Zimuje doskonale, na nic nie choruje. Obficie i prawie ciągle kwitnie. Cieszy oko całe lato. Chociaż rozkwita jako jedna z pierwszych to rozrasta się powoli. Z wiekiem tworzy silne i gałęziste krzaki. Kwiaty w starym stylu, z guzikiem w centrum, nasycono - różowe, na mocno słonecznych stanowiskach wypalają się do jasno - różowych. Pojawiają się pojedynczo albo w grupach do kilkunastu sztuk a następnie zawiązują drobne pomarańczowe owoce. Zapach ma delikatny, ledwie uchwytny - jabłkowy. Z wiekiem płatki osypują się, zwłaszcza w deszczową pogodę i jak kogoś to nie drażni to na koniec lata może mieć pod krzakiem różową pianę. Róża Prairie Joy została wyhodowana na drodze mozolnego krzyżowania mrozoodpornych odmian, co skutkuje tym, że w naszych warunkach mrozoodporność u niej praktycznie całkowita.

Zastosowanie: Łączy wspaniałą formę kwiatu i harmonijny, staranny krzak dzięki czemu idealnie nadaje się na żywopłoty. Bardzo dobra różyczka dla półcienia. Idealna w zapomnianą część ogrodu

Nagrody: — 1999 — Best Shrub Rose: St. Albert Botanic Gardens Show

Rośliny rodzicielskie: Prairie Princess × Morden Cardinette

Pochodzenie: Marshall, Kanada 1977

Prairie Joy róże kanadyjskie zaletyPrairie Joy róze kanadyjskiePrairie Joy kanadyjskie różeróze kanadyjskie Prairie Joykanadyjskie róże Prairie Joyodporne kanadyjskie róże Prairie JoyPrairie Joy odporne kanadyjskie róże

 

Opinie

4 Opinie

sadzonka świetnie zabezpieczona i zdrowa. Różyczka delikatna, na razie jest malutka, ale cóż tu mówić skoro rośnie dopiero od 2 miesięcy.Kwitnie już delikatnymi różowymi, ślicznymi kwiatuszkami.
o

Szybkość realizacji była dla mnie miłym zaskoczeniem. Po trzech dniach od zamówienia różę już rosły na rabatce.Wszystkie przyjechały w świetnej kondycji, mimo że w większości już miały liście. Gratisowe sadzoneczki również były miłym prezentem.
o

Roże przezimowały rewelacja (mieszkam na Podlasiu więc zimy mamy tutaj bardzo mroźne) i mimo malutkiego krzaczka kwiatów ma mnóstwo piękny różowy kolor.
o

Sadzonki przyszły po tygodniu od zamówienia, wszystkie dorodne, zapakowane starannie i oznakowane. Bardzo jestem zadowolona z zakupu. Czekam z niecierpliwością na wiosnę i na pierwsze kwiaty.
o

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych