Po przygotowaniu miejsca dla róż, zaplanowaniu rozmieszczenia odmian i wyznaczeniu odstępów pomiędzy roślinami można przystępować do sadzenia róż doniczkowych. Róże kupione w doniczkach można wysadzać w dowolnym momencie sezonu wegetacyjnego. Można je nawet trzymać w doniczkach aż do samej jesieni. Pamiętać jednak musimy o systematycznym podlewaniu, ponieważ w upalne letnie dni szybko ziemia w doniczkach przesycha. Od czerwca róże zaczynają kwitnąć, także sadząc róże doniczkowe możemy cieszyć się od razu kwitnącymi kwiatami.
Można też dodać kompost lub przekompostowany obornik na lepszy start,ja tak zawsze robie,mam obornik
jaka jest obsada róż wielokwiatowych przeznaczonych na cele energetyczne na 1 ha uprawy ? czy wymaga to jakiegoś wcześniejszego użyznienia gleby lub wzbogacenia je w w składnikki pokarmowe ?
Rośliny uprawiane na cele energetyczne muszą charakteryzować się dużym i szybkim przyrostem biomasy, być niskonakładowe i bezproblemowe w uprawie itp. Pierwsze słyszę by róże nadawały się do takich celów nawet jeżeli wzielibyśmy pod uwagę tylko odmiany tzw. dzikie, naturalne. Ciekawi mnie skąd taki pomysł i na podstawie jakich badań czy doświadczeń.
Właśnie zamierzam się do kupienie i posadzenia róż w moim ogrodzie, dzięki na bardzo proste, ale jak ważne wskazówki. Na razie kompletuje narzędzia. Kupiłam już łopatę i rękawice z cellfastu. Mam nadzieję, że róże pięknie zakwitną.