ELMSHORN

KRZACZASTE
10.5
PLN
ELMSHORN
ELMSHORN
in_stock
Dostępność:
mała ilość
Cena: 10,50 zł
Cena netto: 10,50 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 83)
 ELMSHORN - róża parkowa

cien róże

Ta róża stanowi niezwykle wartościowy krzew ozdobny o bogatym, nieprzerwanym kwitnieniu przez cały sezon. W sprzyjających warunkach dorasta do wysokości dwóch metrów. Ma bardzo pełne i wyjątkowo trwałe kwiaty, które po przekwitnięciu osypują się. Z początku są  blado-malinowe, następnie mocno wisniowo-różowe, w upał po brzegach wypalają się do blado-różowych. Średniej wielkości kwiaty skupione są w ogromne kwiatostany w formie pomponów co stwarza wspaniały widok od wczesnego lata aż do mrozów. Pod ciężarem kwiatów czasami pędy maja tendencję do łukowatego pochylania się ku ziemi. Aromat lekki, przypominający jabłka. Kwitnienie jesienne również bardzo obfite. Róża o wszechstronnym zastosowaniu. Dobrze prezentuje się w pojedyńczych nasadzeniach, w grupach jak i w żywopłocie. Liście róży obfite, jasnozielone, błyszczące, trochę pomarszczone. Kolce duże, gęste. Wspaniała odporność na choroby, toleruje ubogie ziemię i dobrze radzi sobie w półcieniu. Wiosną należy lekko prześwietlić krzewy a po kwitnieniu usuwać całe przekwitnięte kwiatostany. Bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z żółtymi lub niebieskimi bylinami.

Zastosowanie: na rabaty na terenach zieleni, w parkach ogrodach i ogródkach, do nasadzeń pojedyńczych jako solitery, można z niej również formować żywopłoty

Nagrody:  Certyfikat ADR Niemcy1950;

Certyfikat Jakości - Royal National Rose Society - Wielka Brytania 1950

Rośliny rodzicielskie: Hamburg × Verdun

Pochodzenie: Kordes, Niemcy 1951. Elmshorn to rodzinne miasto Wilhelma Kordesa (1865-1935) założyciela słynnej na cały świat szkółki hodowli róż - W. Kordes’ Söhne.

zalety róży parkowej elmshorn

Opinie o produkcie (0)

Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym.
Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl