róża herbaciana folklore
folklore róża wielkokwiatowa
róże herbaciane folklore
róże wielkokwiatowe folklore
roze herbaciane folklore
róża herbaciana folklore
folklore róża wielkokwiatowa
róże herbaciane folklore
róże wielkokwiatowe folklore
roze herbaciane folklore

FOLKLORE

2 Opinie
Asortyment wyczepany
0,00 zł
Brutto
WIELKOKWIATOWA RÓŻA W KOLORZE HERBACIANYM

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

FOLKLOREróża wielkokwiatowa

roze cien

Eleganckie, długo nie więdnące róże wielkokwiatowe w kolorze herbacianym nadzwyczajnej siły wzrostu, o nasyconym i słodkim aromacie. Kwiaty rozwijają się z przedłużonych, naostrzonych pączków i wybarwiają się niejednorodnie. Osadzone zazwyczaj pojedyńczo na końcach silnych i długich pędów. Zazwyczaj są z początku ciemno-pomarańczowo-różowe a wypalają się do herbaciano-pomarańczowych z kremowo-żółtym rewersem. Kolor jednakże zmienia się zależnie od sezonu i pogody - jaskrawo-koralowy, pomarańczowy albo herbaciany. Płatki gęste, odporne na deszcz, kwiaty pojawiają się pojedynczo albo w grupach nawet do 9 szt. Liście duże, błyszczące, młody przyrost jaskrawo-malinowy. Na choroby dość tolerancyjna. Róże o dużym wigorze, przy sprzyjających warunkach może osiągać 2,5 m. wzrostu. Kwitnie obficie, dobre powtórne kwitnięcie. 

Zastosowanie: większe rabaty i kwietniki na dalszym tle ze względu na wzrost, może być sadzona jako róża parkowa, nasadzenia pojedyńcze, małe grupy, dobra również na kwiat cięty.

Nagrody: Court of Show/Honor, Belleville Area Rose Society Summer Show, USA 1999;

W.J. Keenan Bowl (CRS), Canadian Rose Society National Rose Show, Kanada 1999;

Court of Show/Honor, Western Reserve Rose Society, USA 2000;

Court of Show/Honor, Golden Isles Rose Society, USA 2001.

Rośliny rodzicielskie: Fragrant Cloud × Seedling

Pochodzenie: Kordes, Niemcy 1977

zalety róży Folklore

roza folklore kolazroza folklore kolaz1 herbaciane roze wielkokwiatowe folkloreróże wielkokwiatowe Folklore od Pani Jolanty ze Szczecina

Opinie

2 Opinie

Cudna. Piękne wielkie kwiaty. Bajkowy kolor, zapach. Sadzone w ubiegłym roku . Wtedy kwitły skąpo, a w tym roku bukiety kwiatów. coś wspaniałego. Dodają uroku całemu ogrodowi(mam ich pięć).
o

Jest przepiękna. Kolor kwiatów niesamowity i piękny kształt, również pączków. Pięknie pachnie. Posadziłam je w zeszłym roku. Teraz mam pierwsze kwiaty. Ten rok jest wyjątkowo mokry i nie służy to różom, ale o dziwo te jednolatki dają sobie lepiej radę niż inne znacznie starsze. Na fotografiach widać piękne kwiaty.
o

Zobacz także

Produkt dodany do Ulubionych