VERSICOLOR

HISTORYCZNE
11.99
PLN
VERSICOLOR
VERSICOLOR
  • promocja
instore_only
Dostępność:
doniczka 2L
Wysyłka w:
5 dni roboczych
Cena: 11,99 zł 14,50 zł
Cena netto: 11,99 zł
szt.

 Versicolor Rosa Gallica - pachnące róże historyczne

cien pod róże

Róża Versicolor to spektakularna odmiana, o wyjątkowych kwiatach czerwonych lub różowych w białe paski i silnym zapachu. W części płatków brakuje czerwonego pigmentu czego wynikiem są właśnie te dziwne ale atrakcyjne smugi i paski. Krzew dorasta do wysokości 75-120 cm, szerokość jego sięga 90-120 cm. Przyjmuje kulisty kształt, pięknie rozgałęziony. Pędy jego są sztywne, wyposażone w matowe, średnio zielone, eliptyczne liście z pięcioma listkami, pięknie wybarwiające się jesienią. Wyginają się lekko w okresie kwitnienia, pod ciężarem kwiatów. Kwiaty są duże, półpełne, zawierają od 9 - 16 płatków. Barwa ich jest wyjątkowo atrakcyjna, a środek wyposażony w żółte, krótkie pręciki. Roślina zakwita na zeszłorocznych pędach. Zdarza się, że na niektórych roślinach z wiekiem paski zanikają, ale nie jest to regułą.  Kwitnie obficie w czerwcu, później powtarza kwitnienie, ale mniej obficie. Przez resztę sezonu krzew pięknie prezentuje się obsypany owalnymi, czerwonymi owocami. Stanowi również atrakcyjne tło dla innych bylin nasadzonych u jego podnóża. Jest odporna na choroby, bardzo wytrzymała na niskie temperatury, bo aż do -29oC. Polecana przez Szwedzkie Towarzystwo różane do sadzenia w północnej Szwecji. Ulubione stanowisko dla tej odmiany powinno być dobrze nasłonecznione. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej i bogatej w próchnicę. Cięcia rośliny dokonuje się tuż po przekwitnięciu, pod koniec lata. Pędy, które zakłócają okrągły kształt skracamy o 1/3 długości, natomiast boczne, wystające pędy o 2/3. Co 2-3 lata można, a nawet trzeba odmłodzić roślinę. Zabiegu tego dokonuje się wycinając około połowy starych pędów.

Synonimy: Rosa Mundi, Rosa Gallica Versicolor, La Panachée, La Villageoise, Provins Oeille

Zastosowanie: Do ogrodów naturalistycznych jako soliter i w towarzystwie innych roślin

Rośliny rodzicielskie: sport od Rosa gallica var. officinalis Ser.

Pochodzenie: Róża francuska Versicolor to jedna z najbardziej rozpoznawanych starych róż ogrodowych. Historia jej sięga już 1581 roku. Często mylona z różą damasceńską „Pstry”. To najstarsza i najbardziej znana z róż pasiastych. Inna jej nazwa to „Rosa Mundi”. Wokół niej powstała legenda, że jakoby jej nazwa pochodzi od Rosamund Clifford, kochanki króla Henryka II, monarchy Anglii panującego w latach 1154-1189. Kochanka ta została otruta przez żonę króla. Pochowana w klasztorze nieopodal Oxfordu. A w rocznicę śmierci król kazał obsadzić grób właśnie tym krzewem. 

 versicolor zalety rózyróże historyczne VersicolorVersicolor róże historyczneVersicolor historyczne różehistoryczne róże Versicolorhistoryczne róże wielobarwne Versicolorhistoryczne róże Versicolor Rosa Mundi

Versicolor Rosa Mundi historyczne róże

Opinie o produkcie (0)

Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl