Francis Dubreuil róża herbatnia
Francis Dubreuil herbatnia róża
herbatnia róża Francis Dubreuil
róża herbatnia Francis Dubreuil
Francis Dubreuil róża herbatnia
Francis Dubreuil herbatnia róża
herbatnia róża Francis Dubreuil
róża herbatnia Francis Dubreuil

FRANCIS DUBREUIL

0,00 zł
Brutto
BARDZO MOCNO PACHNĄCA, NIETYPOWA RÓŻA HERBATNIA

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

 Francis Dubreuil - pachnąca róża herbatnia

cien pod róże

Róża Fransis Dubreuil - jedna z najciemniejszych róż herbatnich i najelegantniejsza. Pączki w klasycznej formie stożka są na tyle ciemne, że wydają się prawie czarne. W trakcie rozwoju kwiat trochę jaśniej od spodu płatków i staje się czerwieńszy bliżej centrum, jednak ogólnie rzecz biorąc zawsze jest mocno ciemny i aksamitny. Pachnie typowym zapachem róż herbatnich. Kwiaty pojawiają się pojedynczo albo w niedużych grupach, rzadko ponad 5 sztuk w kiści. Krzak dobrze się krzewi ale nie rośnie zbyt mocno. Słabo znosi ubogie stanowiska ale jeżeli zadbać o niego starannie kwitnie praktycznie bez przerwy nieco pokarbowanymi kwiatami, które długo pozostają w formie lekko rozwiniętej. Liście ciemnozielone, matowe.

Zastosowanie: do sadzenia raczej jako solitery, ozdobne ciekawostki na pierwszym planie.

Rośliny rodzicielskie: nieznane

W światku różanym istnieje też pewna rozterka co do oryginalności tej odmiany. Uważają, że prawdziwy Francis Dubreuil jest zagubioną różą. A to co jest w sprzedaży to Barcelona, pachnący mieszaniec herbatni z 1932 roku, wyhodowany przez Kordesa, błędnie zidentyfikowany pod koniec lat 70tych jako Francis Dubreuil i sprzedawany jako taki. Te wątpliwości toczą się jednak głównie w świecie rozarian z USA.

Pochodzenie: Francis Dubreuil, Francja 1894 

Nazwa pochodzi od francuskiego hodowcy, który zrezygnował z bycia krawcem dla hodowli róż. Jedna z najbardziej prestiżowych firm w hodowli róż Meilland International zaczęła się praktycznie od niego. Już jako uznany hodowca w 1904 r. zatrudnił jako "pomoc ogrodnika" młodego człowieka Antoine Meillanda. A ten po dziewięciu latach pracy w ogrodzie poślubił Claudię, córkę monsieur Dubreuila. Musiał być więc niezwykle cierpliwym człowiekiem a ta cecha z pewnością jest potrzebna w pracy hodowcy. Wkrótce po ślubie w 1914 r. Antoine musiał opuścić swoją żonę i malutkiego synka Francisa by wyruszyć na wojnę. Były to trudne dla nich chwile, ponieważ aby ją przetrwać musieli hodować warzywa. W takich czasach nikt praktycznie nie kupuje przecież róż. Mimo to udało im się zachować podstawowy zbiór róż. Kiedy Antoine powrócił z wojny, ponownie stał się różanym ogrodnikiem. A gdy dorósł Franciszek, również zapalony miłością do róż, ojciec i syn wspólnie założyli dynastię Meillandów, tą jaką znamy.

 Francis Dubreuil róże herbatnie zalety

róże herbatnie Francis Dubreuilherbatnie  róże Francis DubreuilFrancis Dubreuil herbatnie  różeFrancis Dubreuil czarne róże herbatniepachnące róże herbatnie Francis Dubreuil

Francis Dubreuil czarne róże herbatnie 

Opinie

Brak opinii

Polecamy również

Produkt dodany do Ulubionych