FISHERMAN`S FRIEND

wycofane z oferty
0
PLN
FISHERMAN`S FRIEND
instore_only
Dostępność:
wycofana z oferty
Cena: 0,00 zł
Cena netto: 0,00 zł
szt.

 Fisherman`s Friend - pachnące róże angielskie

roze angielskie cien

Niektóre odmiany z rodziny róż Davida Austina są bardziej cenione za granicą niż w jego rodzinnym kraju czy nawet w Europie. Róża Fisherman's Friend to dobry przykład na ta tezę. Jest bardzo popularna w Ameryce Północnej i Australii a o wiele mniej w krajach europejskich. Czemu tak jest trudno powiedzieć, a przecież to wspaniała angielska róża. I kwiaty ma kolorze mocno nasyconym i bardzo pachnąca, i na choroby nie jest specjalnie wrażliwa aczkolwiek wskazana regularna profilaktyka. I mrozoodporności też nie ma najgorszej, choć na zimę wskazane jest dobre jej zabezpieczenie. Jednym słowem róża raczej ponadprzeciętna. Po posadzeniu krzew początkowo ma wzniesiony pokrój, ale z czasem zaczyna zwiększać swą objętość, bowiem pędy przewieszają się na boki po ciężarem kwiatów, które nieraz mają i do 15 cm. Gałązki pokryte są przez mnóstwo kolców różnego rozmiaru. Nie przepada zarówno za słońcem jak i deszczem. Lepiej sadzić w stanowiskach półcienistych. Kwiaty powoli otwierają się z czerwonych pączków po rozwinięciu ukazując nam piękne rozetki. Z wiekiem nabywa różowego odcienia, jednak ogólny ton zawsze zostaje mocno nasycony ciemnoczerwonym kolorem. Rewersy płatków są o ton jaśniejsze. Kwiaty pachnące, z silnym aromatem starych róż. Liście ciemne i błyszczące.

Zastosowanie: Sadzić można pojedyńczo lub w grupach, na rabaty mieszane. Pięknie prezentuje się w połączeniu z jaskraworóżową firletką lub srebrzystą bylicą.

Synonimy: Gardener's Friend, AUSchild

Rośliny rodzicielskie: Lilian Austin × The Squire

Pochodzenie: Austin, Anglia 1987

Fishermas Friend zalety rozy angielskiej

 Fishermans Friend roze angielskie

roze angielskie Fishermans Friend

róze wykupione przez producenta

roze Fishermans Friend angielskie

pachnące roze Fishermans Friend angielskie

pachnące roze  angielskie Fishermans Friend

angielskie róże Fishermans Friend pachnące

Opinie o produkcie (0)

Nasz sklep internetowy powstał z myślą o Tobie. Byś mógł zakupić wysokiej jakości sadzonki róż bezpośrednio od producenta. Szkółka Róż Rozaria to wielopokoleniowe gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie róż. Wysyłkowa sprzedaż róż prowadzona jest z "gołym korzeniem" jesienią oraz wiosną w doniczkach. Róże to nasza specjalność.

Wszystkie teksty, zdjęcia, reklamy i inne informacje o produktach widoczne na rozaria.pl, w szczególności ich opisy, parametry użytkowe oraz ceny, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym. Zawartość rozaria.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

Użytkowanie www.rozaria.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy Shoper.pl