baby masquerade róże miniaturowe Gl 1.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 4.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 3.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 2.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 5.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 1.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 4.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 3.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 2.jpg
baby masquerade róże miniaturowe Gl 5.jpg

BABY MASQUERADE

1 Opinie
Baby Masquerade mini
OBFICIE KWITNĄCE W ŻYWYCH KOLORACH RÓŻE MINIATUROWE
Dostępność
doniczka 2 L - przyjmowanie zamówień od 1 lutego
Wysyłka
ok. połowy marca

Opis

Baby Masquerade -  róże miniaturowe

roze

To niezwykle śliczna, miniaturowa różyczka, której najmocniejszym i zarazem wyjątkowym atutem są kwiaty. Jest wciąż bardzo cenioną i pożądaną odmianą, ze względu na wieloraką zmianę wybarwienia kwiatów. Jej nazwa jest bardzo trafna, to istna maskarada kolorów. Od cytrynowego poprzez herbaciany, pomarańczowy aż do czerwonych odcieni. Po zewnętrznej stronie płatki są zwykle nieco jaśniejsze. Efekty kolorystyczne uzależnione są od pory roku, wieku kwiatów i pogody. Pędy są raczej pionowe, wyposażone w drobne, ciemnozielone, skórzaste, błyszczące listki. Na końcach łodyg pojawiają się owalne pąki, po 3 - 5 sztuk na każdym. Kwiaty są półpełne, mają 30 - 40 płatków. Ich zapach jest bardzo delikatny, raczej owocowy. Kwitnie niestrudzenie, bez dostrzegalnych przerw od czerwca aż do końca września. Jest dość odporna na choroby grzybowe i niskie temperatury. Nie jest zbyt wymagająca. Lubi stanowisko słoneczne, toleruje słabsze gleby, jednak gdyby mogła wybierać, to zdecydowałaby się raczej na kwaśniejsze i wilgotne. Aby miała, z czego czerpać siły na ciągłe kwitnienie, trzeba pamiętać o nawożeniu. Nie ma też szczególnych wymagań dotyczących cięcia. Jednak, aby zachować ładny kształt i schludny wygląd, należy wycinać stare, chore czy krzyżujące się pędy. Pozostałe pędy można skrócić o 1/3 długości. Bez regularnego cięcia można osiągnąć nieco większe wymiary i co ciekawe, można ją ścinać całymi bukietami jako kwiat cięty do wazonu.

Zastosowanie: do sadzenia na rabatach, na frontach obwódek i kwietników. Do uprawy w donicach, skrzynkach itp.

Synonimy: TANbakede, Baby Carnaval, Baby Mascarade

Rośliny rodzicielskie: Tom Thumb х Masquerade

Pochodzenie: Tantau, Niemcy 1955

Baby Masquerade róże miniaturoweróże miniaturowe Baby Masquerademiniaturowe róże  Baby MasqueradeBaby Masquerade miniaturowe róże

Opinie

1 Opinie

Sadzonki w bardzo dobrym stanie opisane starannie zapakowane
o

Polecamy rwnie

16 innych produktw z tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń

Rozaria.pl używa plików cookie, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Dowiedz się więcej o plikach cookie oraz o tym, jak można je wyłączyć.