róże czarne

Nie wyhodowano jak dotąd czysto czarnych róż. Nie ma gatunków, które mają taką barwę naturalnie, mimo tego są na rynku dostępne kwiaty, które określane są jako czarne róże i znajdziesz je również w naszym sklepie. 

Dlaczego niektóre gatunki nazywa się czarnymi różami? 

Odmiany zaliczane jako Róże czarne mają w rzeczywistości tylko większą ilość czerwonego barwnika – antocyjanu. Jest on bardzo niestabilny i jego ilość zależy od warunków, w jakich są uprawiane róże tj. pH gleby, intensywności nawożenia, stanowiska, wilgotności, temperatury itp. 

Stąd czasami ta sama odmiana, która u sąsiada `ma taki czarny kolor` u nas jest tylko buraczkowa. Większa ilość antocyjanu jest z reguły w młodych, rozwijających się pączkach stąd są one bardziej czarne, natomiast w miarę rozwoju ilość barwnika zmniejsza się i kwiaty robią się ciemnoczerwone.

Czarne róże — elegancka propozycja do Twojego ogrodu

Oferowane w naszym sklepie gatunki, które określane są jako czarne róże, zachwycają głębią koloru. To, że jedna odmiana może mieć różne barwy, jest niewątpliwą zaletą  — wyhodowany kolor kwiatów może zaskakiwać każdego roku na nowo! 

Wśród dostępnych sadzonek znajdziesz rośliny z rodzaju wielkokwiatowych, rabatowych, ale też historyczne czy pienne. Barwy płatków w zależności od odmiany mogą być bliższe czerwieni, bordo albo fioletom. 

Sprawdź nasz katalog, bo chociaż czarna róża ma inny kolor, niż sugeruje nazwa, to jej barwa zachwyca i przyciąga wzrok. Dostępne w naszym sklepie odmiany ozdobią mały, jak i duży ogród. 

Ogrody czekają na czarną różę! 

Jest szansa, że w przyszłości prawdziwie czarna róża zagości w naszych ogrodach. Od lat hodowcy próbują stworzyć gatunek, którego barwa będzie możliwie najbardziej zbliżona do głębokiej i eleganckiej czerni. Do tego czasu zachęcamy do skorzystania z oferty naszej szkółki, gdzie znajdują się odmiany o pięknych odcieniach czerwieni czy bordo. 

Hommage a Barbara Róże wielkokwiatowe Hommage a Barbara Róże wielkokwiatowe 2
  • -10%
róże wielkokwiatowe

BAROCCA

Barocca wielkokwiatowe
18,90 zł 21,00 zł
17 Komentarzy
CZARNE RÓŻE DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW FALUJĄCYCH KWIATÓW
RÓŻE REMONTANTKI

BLACK PRINCE

Black Prince historyczna
21,00 zł
SILNIE PACHNĄCE CZARNE RÓŻE HISTORYCZNE
wielkokwiatowe róże pachnące Papa Meilland wielkokwiatowe róże pachnące Papa Meilland 2
  • -10%
róże wielkokwiatowe

PADRONE FRAGRANZE

Padrone Fragranze wielkokwiatowa
18,90 zł 21,00 zł
7 Komentarzy
PIĘKNE O PRAWIE CZARNEJ BARWIE, SILNIE PACHNĄCE RÓŻE WIELKOKWIATOWE
róże historyczne

SOUVENIR du dr JAMAIN

Souvenir du Dr Jamain
25,00 zł
17 Komentarzy
PACHNĄCE I MROZOODPORNE, PRAWIE CZARNE RÓŻE HISTORYCZNE
róże rabatowe

LAWSONIA STORY

Lawsonia Story rabatowa
21,00 zł
4 Komentarzy
ODPORNE NA DESZCZ I UPAŁY RÓŻE RABATOWE, TRWAŁE KWIATY
róże historyczne

TUSCANY SUPERB

Tuscany Superb
25,00 zł
12 Komentarzy
NIE WYMAGAJĄCE OKRYWANIA RÓŻE HISTORYCZNE O MOCNYM KOLORZE KWIATÓW, RZADKO CHORUJĄ
RÓŻE PIENNE

BAROCCA pienna

Barocca pienna
0,00 zł
CIEMNE KWIATY O POTARAGANYCH PŁATKACH TO ORYGINALNE ZALETY TEJ RÓŻY PIENNEJ 
Produkt dodany do Ulubionych

Niniejsza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie i w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Jeśli nie akceptujesz opuść tę stronę internetową.