Monika – lata z różami

Strona główna/Róże 2019/Monika – lata z różami
Please wait...

Róże królowały już w ogrodzie mojej babci odkąd pamiętam. Moja mama też uwielbiała róże i część róż z ogrodu babci znalazła się w ogrodzie moich rodziców. Ja uważam,że róża to nie tylko piękny kwiat. Doskonale sprawdza się jako pojedyncza ekspozycja jak i w łączeniu z innymi roślinami. Ja także w swoim ogrodzie znalazłam miejsce dla wielu róż. A mam zamiar cały czas powiększać tę kolekcję, ponieważ cały czas pracuję nad upiększaniem ogrodu. Postanowiłam łączyć swoje róże z lawendom, daliami,trawami,hortensjami,powojnikami. Kto wie może kogoś zainspiruje swoimi zdjęciami. Moje prace pielęgnacyjne z różami polegają odpowiednim podlewaniu tak by nie moczyć listków i kwiatów, nawożeniu odpowiednimi nawozami. Najważniejszy jednak zabieg to odpowiednie przycinanie na początku kwietnia i tu już musimy odnieść się do odmiany róży. Oczywiście róża musi być posadzona w odpowiednim stanowisku bo mogła ukazać swe piękno. Ważnym zabiegiem dla róż powtarzających kwitnienie jest obcinanie przekwitniętych kwiatów. Jako nawozy stosuje zarówno te w granulkach jak i obornik , który dostaje od znajomego gospodarza. Chronię je także przed szkodnikami ,które stale nawiedzą mój ogród . Odpowiednio je zabezpieczam na zimę i staram się zawsze usuwać liście spod krzaków, które opadają na jesieni.

EDEN ROSE to pierwsza róża w moim ogrodzie. Olbrzymie kiście piękne pełnych kwiatów. Obficie kwitnie kilka razy w roku.

W tym roku posadziłam różę pienną EDEN ROSE. Zajęła honorowe miejsce przy tarasie.

Róża historyczna ROSE DE RESHT rośnie w otoczeniu hibiscusów.

Róża okrywowa MARGO COSTER rośnie w otoczeniu niewysokich traw i ma piękny pomarańczowy kolor. lawendom i hortensjami.

Krzew róży rabatowej OLD PORT kwitnie kilka razy w roku pełnymi pięknymi kwiatami. Zakwita kilka razy. Old Port znalazła swoje miejsce wśród lawendy.

Róża wielokwiatowa CHOPIN to wyjątkowo zdrowy krzew o dużych kwiatach. Rośnie z tawułami i trawami.

Róża wielokwiatowa KRONENBURG skradła moje serce. Ogromne kwiaty o niesamowitej barwie nie sposób opisać.

Poniżej jedna z piękniejszych róż pnących CESAR. Ma dopiero dwa lata a zachwyca swoim szybkim wzrostem i mnogością kwiatów. I ta niesamowita barwa…..

Róża wielkokwiatowa nazwy niestety nie pamiętam ale ma piękny dwubarwny kwiat , stale kwitnie i pięknie się komponuje z zielenią i lawendom.

Pod oknem od kuchni zasadziłam różę pnącą DON JUAN .Ma dopiero dwa lata a już cieszy oko.

Róża wielokwiatowa MONICA jest moją imienniczką i ma piękny zapach.

Róża parkowa LOUISE ODIER to róża pienna która rośnie w sąsiedztwie hortensji przy drugim tarasie.

ASCOT zakupiłam z powodu kwiatu przypominającego piwonie. Zasadzona tej wiosny.

Róża pienna LILA WONDER ma duże fioletowe kwiaty.

I jeszcze kilka róż z mojego ogrodu ……

Zostaw komentarz