Czerwcowe rabaty

Strona główna/Róże 2021/Czerwcowe rabaty
Please wait...

Chciałabym krótko opisać moje 2 rabaty z różami, które najlepiej prezentują się na przełomie czerwca i lipca. 

Są to nasadzenia kilkuletnie, 3_4 letnie.

Rabata przy altance jest najbardziej kolorowym i pachnącym miejscem w moim ogrodzie.  Są tam 2 róże w kolorze głębokiej czerwieni oraz jedna żółta pięknie pachnąca, które zostały tam posadzone jako pierwsze po konwaliach. W tym roku po raz pierwszy zakwitły mi róże pienne Old Port które kupiłam właśnie w Państwa szkółce. Między różami piennymi w maju kwitną konwalie zarówno te niskie majowe jak i leśne wysokie. Znalazłam też miejsce na tzw. serduszkowca w kolorze czerwieni oraz dwa iglaki blue star, które są ozdobą w okresie zimowym. Obok róży wielowiekowej posadziłam 3 odmiany żurawki ogrodowej. Pod różami piennymi uroku dodają kocimiętki , które tworzą fioletowe kobierce .  Wiosną  kwitną również bratki.

W centrum mojej drugiej rabaty jest czerwona róża  bardzo obficie kwitnąca. Kwitnie od lata do jesieni z 2 tygodniową przerwą. Po bokach są 2 róże Elizabeth Queen w kolorze jasnego różu oraz róża dwukolorowa również zakupiona na rozaria.pl-  pomarańczowo żółta. Także byliny kwitnące, tj. Floksy szydlaste, odętka wirginijska, penstemon palczasty, gaura czy przetacznik kłosowy.

Wszystkie rośliny podlewam 2 razy w tygodniu w okresie letnim z dodatkiem  nawozów płynnych( do róż lub roślin kwitnących).

Myślę, że to nie koniec mojej “przygody” z różami. Planuję założyć jeszcze jedną rabatę różaną w przyszłym roku. W której na pewno znajdą się róże z Państwa szkółki róż, gdyż wszystkie się przyjmują i pięknie kwitną.

Pozdrawiam.

Zostaw komentarz