Bożena – róże w moim ogrodzie

Strona główna/Róże 2021/Bożena – róże w moim ogrodzie
Please wait...

Dzień dobry,
chciałabym pokazać Państwu róże, które rosną w moim ogrodzie.
Przygodę z różami rozpoczęłam ok.5-6 lat temu, kupując w Szkółce Rozaria moje pierwsze piękności. Numer jeden to róża historyczna Ghislaine dr Feligonde – przepiękna, pnąca róża o niesamowitym kolorze morelowo-brzoskwiniowym, przechodzącym w delikatnie różowo-biały. Druga, też pnąca, czerwona Paul’sScarletClimber. Obie cudownie się prezentują na Trejarzu specjalnie dla nich zbudowanym. Te różyczki powtarzają kwitnienie nawet kilka razy, jeśli tylko jest sprzyjająca ku temu pogoda. Moja trzecia piękność – róża Westerland rośnie przy tarasowej kratce i cieszy nasze zmysły cudownym zapachem i  herbaciano-brzoskwiniowym kolorem .Ona także powtarza kwitnienie kilka razy w sezonie.
Posiadam także róże rabatowe: żółtą Sunsprite, czerwoną Rotilię, pomarańczowo-łososiową Sangerhaüser Jubilaümsrose i cudną czerwoną, której nazwy nie pamiętam…
Moje róże zasilam raz w roku nawozem długodziałającym “Substral” a co kilka dni dość obficie je podlewam. Pod każdym krzaczkiem ziemia jest przykryta szyszeczkami z mojego ogrodu, co znacznie dłużej utrzymuje wilgoć i tak szybko nie wysusza podłoża, zwłaszcza w upalną, letnią pogodę. Kocham wszystkie moje kwiaty, ale w szczególności róże i cieszę się, że przed kilku laty odważyłam się zaprosić je do mojego Ogrodu.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich, a szczególnie tych, którzy równie mocno kochają nasze różane Królowe,

Bożena

Zostaw komentarz