Agnieszka – początek mojej przygody

Strona główna/Róże 2020/Agnieszka – początek mojej przygody
Please wait...

Mieszkam w bloku, ale na parterze, zawsze marzyłam o ogrodzie. No, ale mieszkam w bloku, gdzie więc mieć ogród i to różany. Trzy lata temu kupiłam róże białą Artemis, obok niej posadziłam jakąś Biedronką morelową. Pod blokiem ziemia sucha i gliniasta ale róże dały radę. Patrząc na róże, pomyślałam sobie, nie mam domu, działki, to co, mieszkam na parterze, kto mi zabroni posiadać ogród różany. I tak na wiosnę stworzyłam niewielką część ogrodu różanego, widzę swoje błędy, pomyłki przy sadzeniu, ale cóż, mam jeszcze sporo miejsca na kolejne róże. Zaczęłam od róż wzdłuż ściany i pierwsza to rabatowa MINERVA. Czemu Minerva, bo wychodzę za blok to od razu uderza jej zapach. Za Minervą posadzone pnąca ELFE, za Elfe miała być Minerva ale przyszła od Was nie podpisana i raczej to róża rabatowa RHAPSODY IN BLUE, za nią Róża parkowa LAVENDER LASSIE i na końcu tej rabaty wzdłuż okna sypialni róża Rabatowa MINERVA. Potem kończy się rabata i zaczynają się mieczyki. Przed Rabatką w kole piękny fioletowy Lilak, a wokół niego rabatowe róże MONK lub POLONICA (zmiana nazwy u was), które przyciągają wzrok wszystkich. ( Ps. Planuje zrobić jeszcze trzy takie koła. )

Za mieczykami i powojnikami wyłania się na pierwszy plan Róża bukietowa Lovely Green . Za tą delikatną ale trwałą różą Kwitnie KRONENBURG. Kolejna róża to kupiona w Tesco pnąca róża o nazwie New PARADE a za nią to PARADE. Dalej to czerwona pnąca DON JUAN i biała pnąca SAWAN LAKE. Pomiędzy NEW PARADE a DON JUAN malutka rabatowa OLD PORT.

Na końcu tej rabaty posadziłam rabatową TZIGANE, która mieni się kolorami w trakcie kwitnienia. Potem jest przerwa na schodki które kiedyś będą a za nimi biała Róża parkowa ARTEMIS, za nią DOUBLE DELIGHT PERFUM, potem jakąś morelowa i za nią Róża Pullman Orient Express.  Ta rabata była posadzona 2-3 lata temu i już wiem, że za gęsto. Bok zaczyna tworzyć róża Parkowa WESTERLAND, obok niej tuż przy choince PINK GROOTENDORST. Za choinką jakaś róża, która nie zakwitła a obok niej róża rabatowa RHAPSODY IN BLUE ( ps. była bez karteczki a miała być Minervą.) Za nią delikatna i krucha róża Sangerhauser Jubilaumsrose. Obok niej róża Twist Courtyard Poulstri. Na końcu rabaty marketow róża Hybrid Rose.

Róże kwitną w różnym czasie a ja dopiero poznaje jak dbać i je pielęgnować. Na Balkonie też chce mieć róże. W dużej drewnianej donicy posadziłam pnącą VIOLETTE PARFUMEE Gpt. A po drugiej stronie wieloletnia już WESTERLAND. Moja przygoda z różami dopiero tak naprawdę się zaczęła i wierzę w to, że mój mini ogród różany za dwa- trzy lata będzie wyglądał naprawdę bujnie.

Pozdrawiam

Agnieszka Szypulska

Zostaw komentarz