damianmaliszewski8 – róże zmieniające rzeczywistość

Strona główna/Róże 2019/damianmaliszewski8 – róże zmieniające rzeczywistość
Please wait...

Ludzie, jeżeli się do czegoś przyzwyczają, nie lubią zmian, nawet jeżeli to czego się boją – jest brzydkie.

Dziś, po tych kilku latach, te właśnie róże zmieniły naszą rzeczywistość. Kiedyś szare osiedle, na którym mieszka mama – wreszcie odżyło. Sąsiedzi z bloków obok, wystąpili do administracji o identyczne ogrodzenia dla swoich ogródków. Postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Kupili sadzonki, założyli rękawice, zaczęli kopać i sadzić.

Nastąpił efekt motyla. Myśmy z mamą zatrzepotali skrzydłami – zmieniła się cała okolica. Trzeba było tylko trochę zaczekać i oczywiście włożyć jak najwięcej serca w te róże. Szczególnie na pniu, żółtą, różową i herbacianą. To one kradną serca przechodniom. Sąsiedzi robią zdjęcia, wąchają.

A zapach jest bardzo intensywny i unosi się wokół naszej klatki od rana do wieczora. Nie byłoby takich efektów, gdyby nie codzienna praca mojej mamy, która wraca w nocy z pracy i każdego dnia podlewa wszystkie kwiaty.

Stara się używać nawozów naturalnych, głównie w postaci płynnej. Problem z mszycami niestety trwa. Czasami mam wrażenie, że ta walka nie ma końca, ale jak widać na zdjęciach róże wygrywają.

Nie powiedziałem mamie, że zgłaszam Ją do tego konkursu. Kilka dni temu skopałem dla niej ogródek z drugiej strony bloku, bo w tym już nie ma miejsca na nowe róże. Tamten na razie jest zupełnie pusty.

Chciałbym się Jej jakoś odwdzięczyć za serce, które oddaje tym kwiatom. Nie wiem, czy te zdjęcia mają jakieś szanse, robiłem je telefonem.

Dziś też już wiemy, że najbardziej pachną żółte 🙂

Walczcie o każdy skrawek zieleni, bo jeżeli wszystko zabetonujemy, nie zostanie nam nic. Wtedy ogrody będziemy oglądali tylko na zdjęciach.

Mama ma na imię Agnieszka, ja mam na imię Damian.

Ogródek mieści się w Rybniku.

2 komentarze

  1. Beata 23 lipca 2019 w 17:51 - Odpowiedz

    Piękne róże i… urzekająca historia. Widać wielką miłość Pani Agnieszki do kwiatów i Pana Damiana do swojej mamy. Życzę wygranej!

  2. Mirka 8 września 2019 w 07:28 - Odpowiedz

    Wielki szacunek za pasję z jaką podchodzisz do tematu. Jednocześnie chcę naprawić błąd w głosowaniu, pomyliłam się, miało być więcej gwiazdek. Pozdrawiam również mame

Zostaw komentarz