Kamil – tajemnicze odmiany

Strona główna/Róże 2019/Kamil – tajemnicze odmiany
Please wait...

Róże w moim ogrodzie pojawiły się po raz pierwszy kilka lat temu. Były to okazy kupione na lokalnym targowisku, których nazw odmian niestety nie poznałem. Dziś te piękne rośliny zdobią ogród czerwonymi kwiatami i tworzą piękne, klasyczne kompozycje z lawendą widoczne w oddali na zdjęciu.
Do sadzenia róż niezbędny jest według mnie zleżały obornik, który zastosowałem do wszystkich krzewów. Spełnia on także rolę ściółki, ale w miejscach, gdzie rozrośnięte byliny i trawy maskują go. W pozostałych zastosowanie znajduje kora sosnowa, która jest w moim ogrodzie dominującym rodzajem ściółki.
W tym roku zachęcony pozytywnymi opiniami zakupiłem w Szkółce “Rozaria” kilka sztuk róż wielkokwiatowych “Chopin”. Jestem z nich bardzo zadowolony, ponieważ pięknie rosną i kwitną, a także znoszą świetnie upalne w tym roku czerwcowe dni. Wspomniane róże tworzą pierwszy plan zdjęcia.
Nieustanie eksperymentuję w tworzeniu różanych kompozycji, a rabata ciągle się zmienia. Uwielbiam zestawienia z trawami i bylinami, a także bukszpanami.
Róże są dla mnie jednymi z najważniejszych roślin w ogrodzie, a wielką inspiracją są dla mnie ogrody angielskie, w których te krzewy odgrywają znaczącą rolę.

Zostaw komentarz