Teresa – przedstawiam moje róże

Strona główna/Róże 2020/Teresa – przedstawiam moje róże
Please wait...

Dzień dobry,
Chciałabym przedstawić swoje róże. Uwielbiam je, bo to prawdziwe królowe wśród kwiatów – nie wyobrażam sobie bez nich pięknego ogrodu.
Na południowej stronie wygrzewają się:
1) Zdjęcie bonica.jpg – na zdjęciu widać 6 sztuk róż rabatowych Bonica. Zostały kupione i posadzone w 2008 roku – to moje pierwsze i jednocześnie najstarsze róże w ogrodzie.
2) Zdjęcie soul.jpg – to moja róża parkowa Soul. W ogrodzie mam 2 sztuki. Została kupiona i posadzona 2 lata temu.
3) Zdjęcie cherrylady.jpg i cherrylady02.jpg – na zdjęciach widać jedną spośród moich 3 wielkokwiatowych róż Cherry Lady. Została kupiona i posadzona 2 lata temu.
4) Zdjęcie ponponella.jpg – w kąciku różanym znajduje się jedna sztuka róży rabatowej Ponponella. Została kupiona i posadzona 2 lata temu.

Na północnej stronie ogrodu posiadam inne okazy róż, posadzone wzdłuż drogi dojazdowej do domu.
5) Zdjęcie kolnerflora.jpg – moja róża parkowa Kolner Flora. Została kupiona i posadzona 3 lata temu.Posiadam jedną sztukę tej odmiany.
6) Zdjęcie baronesse.jpg i baronesse02.jpg – na zdjęciu widać 2 krzaczki róży rabatowej Baronesse. Zostały kupiona i posadzone 3 lata temu

Wszystkie róże pielęgnuję w ten sam sposób – podlewam je raz na tydzień podczas długotrwałych upałów, a także, gdy pojawiają się mszyce – stosuje środki owadobójcze. Po pierwszym przekwitnięciu obcinam przekwitłe kwiaty i czekam na drugie kwitnienie.
Dbanie o kwiaty sprawia mi radość, a piękne efekty mojej pracy dają mi satysfakcję. Lubię relaksować się w ogrodzie w otoczeniu kwiatów.

Pozdrawiam,
Teresa Wróbel

1 komenarz

  1. Maria 24 października 2022 w 22:31 - Odpowiedz

    Wspaniałe róże i kolory jakie uwielbiam.
    Pozdrawiam
    Maria Gritsch

Zostaw komentarz