Romana Majowska – róże ogrodowe

Strona główna/Róże 2018/Romana Majowska – róże ogrodowe
  1. Różana droga do domu. Na rabatach znajduje się kilkadziesiąt rodzajów i gatunków róż. Marzę o tym, żeby kiedyś je wszystkie policzyć 🙂 W tym roku własnoręcznie dosadziłam ok. 40 sadzonek zakupionych w Państwa szkółce.
  2. Pod płotem rządek róż okrywowych. Między innymi Swany oraz Bonica’82 ze szkółki Rozaria. Starsze, posadzone przez mojego dziadka, babcię oraz ciocię (niektóre przywiezione z Niemiec, przejechały ponad 900km 🙂 ).
  3. Przydomowa kapliczka, którą okalają róże pnące, w odcieniach różu i czerwieni. Większość posadzona przez moją zmarłą babcię. Wspaniała pamiątka. Naturalną podpórką dla róż, jest stara jabłonka.
  4. Ukochana róża pienna. Leonardo Da Vinci. Posadzona już przeze mnie, po tym jak zostałam zarażona miłością do róż.
  5. Mainzer Fastnacht. Mój ulubiony, wyjątkowy i najpiękniejszy kolor. W ogrodzie mamy kilka ślicznych sadzonek z Państwa szkółki. Posadzone przeze mnie, na cześć mojej babci, która lata temu sama sadziła róże tego gatunku (niestety tamte sadzonki nie przetrwały).

O róże dbam gdy tylko mam chwilę wolnego od pracy czasu. Nawożę je dwa razy do roku, gdy zajdzie potrzeba to psikam preparatem przeciwko mszycom, mączniakowi oraz rdzy i czarnej plamistości. Regularnie obcinam przekwitnięte kwiaty. W okresie wiosennym przycinam róże bardziej. Wiedzę czerpię głównie z wielu książek o tematyce dotyczącej pielęgnacji róż.

Pozdrawiam serdecznie,

Romana Majowska

Please wait...

Zostaw komentarz